Demet Akalın Hakkında Merak Edilenler

Demet Akalın Hakkında Merak Edilenler
20.07.2022 19:41
: Demet Akalın kaç yaşında, Demet Akalın albümleri nelerdir, Demet Akalın burcu nedir, Demet Akalın çocuğu var mı vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz

23 Nisan 1972 tarihinde Kocaeli, Gölcük'de dünyaya gelen Demet Akalın ilköğretim ve lise öğrenimini Gölcük'te tamamlandı. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinden mezun olmuştur. İlkokul senelerinde gazeteci ya da öğretmen olma hayalleri vardı. O vakit üniversite sınavı şartları çağımıza göre daha zor olması sebebiyle hayalleri suya düştü. Lise eğitimi sonrası annesiyle Yaşar Alptekin ajansına yazıldı. 1990 yılında Mayo Güzeli seçildi. Sonrasında Neşe Erberk ajansda mankenlik yapmaya başladı. O  günlerde mankenlik ciddi ve iyi bir meslekti. Mankenlik yaparken sesinin güzel olduğunu fark etti ve “Sebebim” albümünü çıkarıp müzik piyasasına giriş yaptı. Sebebimle güzel bir patlama yaşayınca mankenliği bırakıp müziğe devam etti.

Demet Akalın Kaç Yaşında?

23 Nisan 1972 doğumlu Demet Akalın günümüz itibariyle 50 yaşındadır. Lised

Demet Akalın Albümleri Nelerdir?

Demet Akalın’ın ilk albümü 1996 senesinde Sebebimi çıkardı. Sonrasında ilk maxi albümü Yalan Sevdan albümünü çıkardı. 30 Mayıs 2003’te ikinci albümü Unuttum çıkardı. 12 Aralık 2004’te çıkardığı albümde ki “bittim” şarkısıyla geniş kitlelere ulaştı.  Haziran 2006 senesinde dördüncü albümü Kusursuz 19’u çıkardı. Dördüncü albümünden sonra ilk single parçası tatil sonrasında da beşinci albümü Dans Et’i çıkardı bu albüm sonrası ikinci single olan Toz Pembe’yi çıkardı. 23 Nisan 2010’da altıncı albüm Zirve’yi çıkardı. Bu albümlerin ardından Akalın, Aşk, Gideli 16, Rekor ve Ateş albümlerini de çıkarmıştır.

Demet Akalın Burcu Nedir?

23 Nisan 1972’de dünyaya gelen Demet Akalın Boğa burcudur.

Demet Akalın Çocuğu Var mı?

Demet Akalın’ın, Okan Kurt ile olan evliliğinden 2014 yılında Hira ismini verdiği kızı dünyaya gelmiştir.  

Demet Akalın Dövmeleri ve Anlamları Nelerdir?

Demet Akalın birkaç tane dövmesi bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi eski sevgilinin ismini kapatmak adına yaptırdığı anka kuşu dövmesidir bu dövme sağ kolunda yer almaktadır ayrıca Demet Akalın sol kolunda hem Demetin yazan hem de eski eşi ve kızının babası Okan Kurt’un soy isimi olan Kurt dövmesidir.   

Demet Akalın Evli mi?

Demet Akalın ile Okan Kurt, 11 Eylül 2018 itibariyle boşanmıştı. İkili kısa zaman sonra tekrar aynı evde yaşamaya başladı.

Demet Akalın Eşi Kimdir?

Demet Akalın’ın şu an evli değildir. Eski eşi ve kızının babası Okan Kurt, 1982 senesinde Mersin'de dünyaya geldi. Aslen Gaziantepli olan Okan Kurt, küçük yaşlarından itibaren ticaretle uğraşıyor. 5 yıl Amerika'da eğitim görmüş iş adamı, 2 yıl da İtalya'da yaşadı.

Demet Akalın Aslen Nereli?

Demet Akalın, 23 Nisan 1972 senesinde Ali ve Şenay Akalın çiftinin Gölcük, Kocaeli'de dünyaya geldi. Boşnak, Tatar ve Laz kökenli bir ailenin kızı olarak doğdu. Aynı vakit Roman kökenli olduğunu da söylemiştir. İlk ve lise öğretimini Gölcük'de Gölcük’te

 

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir