Mekik Çekmek Ne Kadar Kalori Yakar?

Mekik Çekmek Ne Kadar Kalori Yakar?
27.10.2022 21:28
Sevişmekten kitap okumaya, pilatesten sakız çiğnemeye hangi aktivitenin ne kadar kalori yaktırdığı merak edilen konulardan bir tanesidir. Peki tüm bunlar göz önüne alındığında; mekik çekmek ve kitap okumak ne kadar kalori yakar? 1 saat pilates ve squat ne kadar kalori yakar? Sevişmek ve sakız çiğnemek ne kadar kalori yakar? Sizler kadar merak ettiğimiz tüm bu soruların yanıtlarını bir bir araştırdık ve sizler için detaylı bir şekilde derleyip haberimizde açıkladık.

Mekik çekmek sağlık açısından oldukça yararlı bir durumdur. Hem karın bölgesini hem dizleri iyice çalıştırır. Özellikle ev için de iyi egzersizlerden bir tanesidir. İlk başlarda ne kadar zorlanılsa da zamanla kolay hale gelmektedir. Düzenli olarak mekik çekmenin vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Beli inceltir, karın kaslarını pozitif yönde etkiler. 70 kilo olan bir kişi 10 dakika içinde 50 mekik çekebilirse 90 kalori kadar yakacaktır. 74 kilo ağırlığındaki bir kişi ise 10 dakika içinde 99 kalori yakabilmektedir. 88 kilo olan bir kişi ise aynı durumda 117 kalori yakabilmektedir.

Kitap Okumak Ne Kadar Kalori Yakar?

Kitap okumak aktif bir şekilde hareket etmeyi gerektiren bir eylem değildir. Oturarak veya yatarak kitap okunması 1 saatte 20 kalori yakılmasını sağlayabilmektedir. Oturmak veya yatmak yerine ayakta kalmak tercih edilirse 1 saatte 100 kalori kadar yakmak mümkündür.

1 Saat Pilates Ne Kadar Kalori Yakar?

Pilates yoğun şekilde kalori yakımını sağlayabilecek aktivitelerden bir tanesidir. 5 dakikalık pilates 19 kalori kadar yakabilmektedir. 30 dakika yapılan pilates 114 kalori yakabilir.

Squat Ne Kadar Kalori Yakar?

Squat, aktif bir vücut çalıştırma biçimidir. Oldukça sağlıklıdır ve kişiyi olumlu etkiler. 55 kilodaki kişi 1 saat boyunca squat yaparsa 460 kalori kadar yakabilmektedir. 70 kilodaki bir insan için ise bu kalori 600 olabilmektedir.

Sevişmek Ne Kadar Kalori Yakar?

Sevişmek aktiflik gerektirir. Bu sebeple sevişme esnasında taraflar fazlaca kalori yakabilmektedirler. Erkekler dakika içinde 3.3 kalori yakarken kadınlarda bu sayı 2.5 kalori yakılmaktadır.

Sakız Çiğnemek Ne Kadar Kalori Yakar?

Sakız çiğnemek kalori yakan bir aktivitedir. Az bir oranda olsa dahi kişinin kalori yakmasını sağlamaktadır. Sakız çiğnemenin kilo kontrolü, konsantrasyonu artırma gibi etkileri bulunmaktadır. Bununla birlikte birçok faydası da bulunmaktadır. Her ne kadar sakız çiğnemenin zararlı olabileceği düşünülüyor olsa dahi böyle bir durum söz konusu dahi değildir. Sakız, pratik ve ucuz bir çözümdür. Sakız, atıştırmayı engellemek ve kalori alımının azaltılmasını sağlamak için iyi yollardan bir tanesidir. İştah kontrolünü sağlayacaktır. Hatta öğleden sonraki atıştırmaların öncesinde sakız çiğnenmesi açlığı ve kalori alınmasını belli bir oranda engellemektedir. Sakız çiğnenmesi saatte 11 kalori yakılmasını sağlamaktadır. Sakız, aynı zamanda stres azaltıcı etkiye de sahiptir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir