Masumiyet Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Masumiyet Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?
30.01.2023 22:09
Türkiye’nin en önemli müzelerinden bazılarının 2023 giriş ücretlerine birlikte bakalım. 2023 Masumiyet Müzesi, Orhan Kemal Müzesi, Rahmi Koç sanayi Müzesi giriş ücreti ne kadar? 2023 Sakıp Sabancı Müzesi, Harbiye Müzesi, Çanakkale Piri Reis Deniz müzesi, Çanakkale Şehitler Abidesi giriş cüreti ne kadar? Detaylar yazımızda.

Nobel ödüllü başarılı yazar Orhan Pamuk’un romanından esinlenerek yapılmış ve nostaljik bir ambiyansa sahip olan Masumiyet Müzesi 2014 yılında Avrupa’da “Yılın Müzesi“ ödülüne de layık görülmüştür. Msumiyet Müzesi İstanbul Cihangir’de yer almaktadır. 2023 Masumiyet Müzesi giriş ücreti ise 15 TL’dir.

Orhan Kemal Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Müze İstanbul/ Beyoğlu semtinde bulunmaktadır. Orhan Kemal Müzesi ünlü edebiyatçı Orhan Kemal’e ait kitap ve özel eşyalarının yer aldığı bir müzedir. Orhan Kemal’in şahsi birtakım eşyalarını ve kişisel ya da aile fotoğraflarını da görebilmeniz mümkündür. 2023 Orhan Kemal Müzesi giriş ücreti yetişkinler için 20 TL öğrenci için ise 10 TL’dir.

Rahmi Koç Sanayi Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Rahmi Koç Sanayi Müzesi Haliç kıyısında yer almakta ve Hasköy semtinde bulunmaktadır. Ülkemizin sanayi ve endüstri tarihine şahit olmak isteyenler için müthiş bir mekandır. Rahmi Koç Sanayi Müzesini 2023 yılında ziyaret etmenin bedeli ise yetişkinler için 14 TL, öğrenciler için 10 TL’dir.

Sakıp Sabancı Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şimdilerde müze olarak kullanılan ev zamanında merhum iş adamı Sakıp Sabancı’nın evi olarak kullandığı mekandır. Atlı köşk olarak bilinen ve merhum iş adamı Sakıp Sabancı’nın kişisel koleksiyonunun yer aldığı ev 1998 yılında Sabancı ailesi tarafından Sabancı Üniversitesine bağışlanmıştır. Müze 2002 yılında ziyarete açık hale getirilmiştir. Sakıp Sabancı Müzesi 2023 giriş fiyatları 60 TL’dir. Çok girişli bilet ise 90 TL’dir.

Harbiye Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul Şişli ilçesinde yer almaktadır. Osmanlı Dönemindeki adı Mekteb-i Hayriye idi. Bugün müze olarak kullanılan eski okulun içerisinde toplamda 55 binden fazla eşya yer almaktadır. Müze öğrenciler için ücretsizdir. 2023 yılı yetişkin bilet ücreti ise 25 TL’dir.

Çanakkale Piri Reis Deniz Müzesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

1915 deniz savaşında kullanılan malzemeleri tanıtmak ve halkı bilinçlendirmek amacıyla oluşturulmuş Çanakkale’de bulunan bir müzedir. Çimenlik Sokak Çanakkale’de yer almaktadır.  Şehit-gazi ve 18 yaş altı için müze girişi ücretsizdir. Yetişkin bilet ise 25 TL’dir.

Çanakkale Şehitler Abidesi 2023 Giriş Ücreti Ne Kadar?

Çanakkale Şehitler Anıtı Gelibolu Yarımadası’nda ve Hisarlık Tepe’de yer alan Türk tarihinin en kanlı savaşlarından birinde kahramanca savaşmış Türk askeri için yapışmış anıttır. Çanakkale şehitliği içerisinde yer almaktadır. Her Türk gencinin bu abideyi yakından görmesi gerekmektedir.  Bu eşsiz abide için herhangi bir ücret talebi bulunmamaktadır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir