Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

 Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?
19.08.2022 18:18
Maden suyu pek çok insanın tercih ettiği bir içecek olmuştur. Peki maden suyunun faydaları nedir, maden suyu asit midir baz mıdır, aç mı tok mu içilir, ödem attırır mı, zehirlenmesi nasıl olur? Tüm merak edilenleri sizlere sıraladık.

Maden suyunun faydalarının neler olduğu insanlarımızın merak edip araştırdığı bir konu haline gelmiştir. Maden suyu kemik ve diş gelişimini desteklemesiyle bilinmektedir. Günlük vücudumuzun ihtiyacı olan kalsiyumu karşılayarak kemiklerin güçlenmesinde büyük rol oynar. Büyüyen çocukların ve hamile kadınların artan mineral gereksinimlerini karşılar. Vücutta bulunan yağları metabolize eder. Bu sayede kilo vermeye yardımcı olur ve yağ yakımını destekler. Tansiyonu dengede tutar ve tansiyonu korur. Kötü kolesterolün düşmesini sağlar. Kolesterolün büyümesini ve birikmesinin önüne geçerek kalp krizi riskini azaltır. İçerdiği bikarbonat sayesinde gaz, hazımsızlık, kabızlık ve diğer sorunları ortadan kaldırır.  Mide asidini dengeler ve mide yanmasını yatıştırır. Vücudun hareketini kolaylaştırır ve kas kasılmasını engeller. Cilde naziktir ve kolajen üretimini destekler. Ciltteki koyu lekeleri ve kırışıklıkları daha az fark edilir hale getirir. Cildinize ışıltı verir. Bünyesinde bulunan mineral takviyeleri ile saç tellerini güçlendirir. Saça parlaklık verir.

 Maden Suyu Asit Midir Baz Mıdır?

 Maden suyunun asit mi baz mı olduğu pek çok kişinin meraklandığı bir konu olmayı başarmıştır. Maden suyu aroma içeriyor ise asidik olduğu söylenebilir. Ancak  doğal su olarak da adlandırılan saf maden suyu bazik bir sıvıdır. İşte tam da bu nedenle doğal maden suları asit içermediği ve bazik özelliklere sahip olduğu için genellikle mide yanması durumlarında kullanılır.

 Maden Suyu Aç Mı Tok Mu İçilir?

 Maden suyunun aç mı tok mu içilmesi gerektiği insanları meraklandırır. Maden suyunu aç karnına tüketmek sindirim sisteminde rahatsızlığa neden olabilir. Aç karnına çok fazla tüketmeyin veya içmeyin çünkü yanma ve ağrıya neden olur.

 Maden Suyu Ödem Attırır Mı?

 Maden suyunun ödem attırıp attırmadığı da araştırılan bir konudur. Mevsime ve mevsim koşullarına bağlı olarak vücutta ödem veya şişlik görülmesi bu bölgenin düzgün çalışmadığının bir işaretidir. Düzenli olarak alınan maden suyu vücudun fonksiyonlarını düzenlediği için kısa sürede vücutta oluşan şişliği giderir.

 Maden Suyu Zehirlenmesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

 Maden suyu zehirlenmesi hakkında bilinmesi gereken çeşit çeşit konular mevcuttur. Günlük maden suyu tüketiminizi 10 litreye çıkarmak su zehirlenmesi denilen duruma yol açabilir. Alınan su vücuttan atılmalıdır ve vücut su attığında sodyum da kaybolur. Önemli bir element olan sodyum vücutta tükendiğinde sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Vücutta sodyum azaldığında bu durum ölüme kadar giden sonuçlar doğurabilmektedir. Bundan dolayı gereğinden fazla maden suyu ve su içilmesi uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmeyen bir durum olmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir