Kriminal 2023 Maaşı Ne Kadar?

Kriminal 2023 Maaşı Ne Kadar?
26.01.2023 22:38
Ülkemizde polis, jandarma, gümrük ve asker gibi birçok kolluk kuvveti bulunmaktadır ve halkımızın güvenliğini korumak ile sorumludurlar. Kriminal, istihbarat, terörle mücadele 2023 maaşı ne kadar? Muharebe, narkotik polisi 2023 maaşı ne kadar? Özel harekat, cumhurbaşkanlığı koruma, olay yeri inceleme 2023 maaşı ne kadar? Yeni yıla girmemizle beraber merak edilen maaşları sizler için derledik.

Kriminolog mesleğini icra etmek isteyen kişiler öncelikle belirlenen bir lisans bölümü mezunu olduktan sonra KPSS’de 70 puan almaları gerekmektedir. Sonrasında polislik sınavına girip başarılı olarak polislik eğitimi almaları gerekmektedir. Tüm bu aşamaları başarılı olarak geçen kişiler polis olduktan sonra kriminoloji polislik şubesinde mesleklerde icra etmeye başlayabilirler. Yeni yıla girilirken yapılan zam ile birlikte polis maaşları 13.747 TL’den 17.877 TL’ye çıkmıştır.

İstihbarat 2023 Maaşı Ne Kadar?

İstihbarat polisleri özellikle terör faaliyetlerine engellemek için canla başla mücadele eden bir birimdir. Genel olarak görevleri iç ve dış tehditlere karşı önlem almak ve uluslararası çapta yapılacak çalışmalar için istihbarat elde etmektir. 2023 yılına giriş yaparken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu çalışanlarına yapılacak zammın %30 olacağını açıklamıştı. Yapılan bu zamma göre polis memuru maaşları 17.877 TL olurken baş komiser maaşları da 20.559 TL’ye çıkmıştır.

Muhabere Polisi 2023 Maaşı Ne Kadar?

Muhabere polislerinin görevi; irtibat, elektronik harp, bilgi sistemleri ve foto film hizmetleridir. Yeni yıla giriş yapılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu çalışanlarına yapılacak zammın %30 oranında olacağını açıklamıştı. 2023 yılında zamlı polis maaşı 17.877 TL olmuştur.

Narkotik Polisi 2023 Maaşı Ne Kadar?

Narkotik polisleri insan sağlığına, ülke ekonomisini ve kamu düzenini olumsuz yönde etkileyen, yurtdışından ülkemize çeşitli yollarla getirilen her türlü uyuşturucu madde suçları ve bu suçlardan elde edilen kara paranın aklanmasının engellemeye çalışan birimdir. Narkotik polisinin meslek kodu 5412.12 olarak belirlenmiştir. Yapılan yeni zam ile birlikte 2.023 yılında polis maaşları 13.747 liradan 17.877 liraya çıkarken baş komiser maaşları da 20.559 TL olarak belirlenmiştir.

Özel Harekat 2023 Maaşı Ne Kadar?

Polis özel harekatı emniyetin en kötü alıcı birimlerinden birisidir. Silahlı ya da silahsız olarak terör unsuru bulunduran eylemlerde görev alan özel harekat polisleri tüm coğrafi koşullarda hayatta kalabilmek için özel eğitimler alan donanımlı personellerdir. 2023 Bekar polis memuru başlangıç derecesine göre özel harekatçıların maaşı 18.415 TL olarak belirlenmiştir. Aile yardımı eklendiği zaman bu maaş 19.320 TL ile 20.550 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Terörle Mücadele 2023 Maaşı Ne Kadar?

Polislikte birçok birim bulunmaktadır ve bu birimlerin ortak amaçları bilgi toplamak, değerlendirmek yetkili mercileri aktarmak ve kullanım alanlarını oluşturmaktır. Aynı zamanda devletin istihbarat kuruluşları ile birlikte iş birliği de yaparlar. Yeni yıla giriş yapılırken kamu çalışanlarına %30 zam yapılacağı açıklanmıştır. Açıklanan bu yeni zam ile birlikte polis maaşları 17.877 TL olarak belirlenmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Koruma 2023 Maaşı Ne Kadar?

Ülkemizde birçok ünlünün, siyasetçinin ya da iş adamının yakın korumalara bulunmaktadır. Yakın koruma mesleğini icra eden kişilerin maaşları farklılık gösterebilmektedir. Ancak en düşük yakın koruma maaşı 17.170 TL’dir.

Olay Yeri İnceleme 2023 Maaşı Ne Kadar?

Olay yeri inceleme uzmanları suç yerlerinde inceleme yapan ve bu incelemenin ardından gerekli kanıtları toplayarak doğru bir şekilde korunmasını sağlayan kişilerdir. Olay yerlerinde genellikle parmak izi ve doku incelemeleri yapılmaktadır. Olay yeri inceleme uzmanlarının maaşları genellikle polislerden daha düşük olmaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir