Köpek Su Kabı Yapımı Hakkında Bilgi

Köpek Su Kabı Yapımı Hakkında Bilgi
15.01.2022 17:00
Su köpekler için oldukça büyük bir öneme sahipti bu nedenle kulübelerinin yanında ve yaşadıkları ortamda sürekli olarak bir su kabı bulunmalıdır. Ancak hareketli bir yapıya sahip olan bu dostlarımız gün içinde sıklıkla su kaplarını dökmektedir. Bu nedenle susuz kalan köpekler sahipleri için de büyük sorunlar oluşturmaktadır. Büyük ırk köpek su kabı nasıl yapılır, su kabını neden döker, köpek dökülmeyen su kabı konularını sizler için derledik.

Kendi elleriniz ile yaptığınız şeyler köpeğinize ne kadar değer verdiğinizi göstermektedir ve köpeğinizin psikolojik açıdan gelişmesini sağlama da önemli bir etkendir. Özellikle en büyük ihtiyaçlarından biri olan suyun konulduğu kapları kendiniz kolaylıkla tasarlayabilirsiniz. Özellikle sıcak yaz aylarında büyük bir şevk ile su içen köpeğinizin çevreye su damlatmasını engelleyebilecek su kapları yapabilirsiniz. Köpeğinize su kabı yapmak için elinizde bulunması gereken malzemeler; bir tekerlek, klasik bir su kabı, düz bir tahta, bir testere, bir matkap, vida ve akrilik ya da tüm yüzeylere uygun sprey boyadır.

İhtiyacınız olan her şeyi ayarladıktan sonra sıra yapım aşamasına geldir. Öncelikle lastiğe alttan vidalanmış, suyu ve hazneyi tutan bir ahşap taban yaparak işleme başlamanız gerekmektedir. Bunun için zeminde kullanacağınız ahşaba merkezleri eş olan iki adet daire çizin ve bu dairelerden dışarıda kalacak olan kısmı metalden daha geniş büyükte çizerek, su kabının kenarlarına geleni daha küçük çizmelisiniz. Ardından matkap ile eşit aralıklarda 4 adet delik açın ve ahşap tabanı lastik ile birleştirin. Lastiği ve ahşabı istediğiniz şekilde boyayabilirsiniz ve istediğiniz şekilde süsleme yapma imkanınız vardır.

Büyük Irk Köpek Su Kabı Nasıl Yapılır?

Büyük ırklar için yapılan su kapları diğer ırklara yapılan su kapları ile aynı şekilde yapılmaktadır. Ancak kullanacağınız taban ahşabı ve lastik büyük ayrıca geniş boyutlarda olmalıdır. Yani büyük ırklar için yapacağını su kabında kullanmanız gereken lastik geniş ebatlarda olması gerekir. Ayrıca su kabı bir yere monte edilmelidir çünkü büyük köpek ırkları güçlü bir yapıya sahip oldukları su kaplarını çok kolay bir şekilde dökebilmektedir.

Köpekler Su kabını Neden Döker?

Köpek sahiplerinin en büyük sorunlarından biri köpeklerinin su kabını dökmesidir. Bu durum sıklıkla yaşandığında oldukça sıkıcı bir hal almaktadır. Köpekler oldukça hareketli köpeklerdir ve sürekli olarak egzersiz hareketleri içinde bulunurlar. Bu süreç içinde yakınlarında bulunan su kapları devrilebilir ve dökülür. Ayrıca köpekler sandığımızdan daha temizdir. Kirli ve beğenmedikleri su kaplarını da dökme eylemi içindedirler. Ayrıca sıcak havalarda serinleme ihtiyacı içinde olana köpekler bu ihtiyaçlarını su kaplarındaki su ile gidermeye çalışmaktadır. Sürekli su kaplarını döken köpekler gün içinde susuz kalabilir ve bu ileri zaman içinde sorun oluşturabilir. Çünkü su biz insanlara için ne kadar önemli ise köpekler için de o kadar değerlidir. Bu nedenle köpeklerin su kapları sürekli kontrol edilmeli ve yerden yüksek bir konuma sabitlenmelidir.

Köpek Dökülmeyen Su Kabı

Piyasada yer alan hazneli ve otomatik kaplar köpeklerin su dökmesini engellemektedir. Pek çok internet sitesinde ve pet shopda satılan bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Hazneli otomatik su kapları 100 TL civarından başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Ancak bu ürünler plastiktir ve daha kaliteli bir ürün almak için biraz daha fazla ödemeniz gerekecektir. Boyutuna ve malzemesine göre değişen hazneli köpek su kaplarının fiyatı 500 TL'ye kadar yükselmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir