Lal Taşı Faydaları Nelerdir?

Lal Taşı Faydaları Nelerdir?
24.10.2022 21:06
Taşların insan hayatında yerini geçmiş yüzyıllardan beri gelen araştırma ile incelemeler yapıldı. Bu değerli ve doğal taşlardan biri de lal taşıdır. Lal taşı faydaları, gerçek lal taşı nasıl anlaşılır, nasıl arındırılır? Nereden alınır, hangi burcun taşıdır ve nerede bulunur?

İnsan vücuduna güç ve kuvvet vermek için önerilen taşlar arasında lal taşı gelir. Lal taşı bulaşıcı hastalıkların hızlı şekilde atılmasını sağlar. Fiziken kuvvet verir. Daha güçlü solunum ile kuvvetlenmenize yardımcı olur. Lal taşını aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Böylece hastalıktan korunacaksınız. Solunumu kuvvetlendirerek, daha az hasta olmanız engellenir. Bunun gibi birçok faydası vardır. Kalp hastalarının kalplerindeki sorunları az da olsa yok etme gibi etkisi de vardır.

Gerçek Lal Taşı Nasıl Anlaşılır?

Doğal taşların gerçeklikleri ile problem yaşıyorsanız, gerçeğini anında bu bilgilendirme ile öğreneceksiniz. Gerçek doğal taşların özellikle şifa verenlerin iç ve dış renklerinin yapıları aynı olmaktadır. gerçek olmayan ve sahtelerin ise içinin siyah olması onun sahte olduğuna dair bir işarettir.

Diğer bir yöntem ise gerçek taşlar kırıldığında kristalleşme gibi bir olayla karşılaşırsınız. Sahtesinde bu olay söz konusu olmaz. Diğer normal taşlar gibi düz bir biçimde kırılır. Gerçek taşların ağırlık ve çekim güçleri daha fazladır. Sahtesinde bunu hissetmezsiniz. Bu farklardan yola çıkarak lal taşının da gerçeğini anlayabilirsiniz.

Lal Taşı Nasıl Arındırılır?

Doğal taşları sürekli kullanmak önerilmez. Arada bu taşların temizlenmesi ve arındırılması gerekir. Lal taşını da arındırmak için şu yöntemleri yapabilirsiniz;

·        Güneş ve ay ışığında bekletin.

·        Sıcak suyla arındırın.

·        Soğuk suda 24 saat bekletin.

·        Toprakla yıkayın.

Bunun gibi birçok arındırma yöntemi mevcuttur. Bunları kullanarak taşınızın enerjisiniz daha çok hisseder ve uzun kullanıma sahip olursunuz.

Lal Taşı Nereden Alınır?      

Doğal taşlarını güvendiğiniz adreslerden almanız önerilir. Aksi taktirde sahtesini de alma ihtimaliniz yüksektir. Lal taşı da bu bulunmayan taşlar arasındadır. Alaska, Madagaskar gibi daha çok uzak ülkelerin doğal bölgelerinden çıkarılır. Fakat bu taşı ülkemizde istanbul gibi özel satış yerlerin var olduğu mekanlar vardır. Bu mekanlarda lal taşını alabilirsiniz.

Lal Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Lal taşı oğlak ve kovanın taşlarıdır. Burçlara en iyi gelen taşlar arasındadır. Onları korunmak için ve daha kuvvetli olmalarını sağlayan taşlar arasındadır. Özellikle oğlağın toprak elementi kovanın da su grubu olması bu taşın etkili olmasını sağlar. Toprak grubundaki oğlak burcunun daha da şekillenerek tüm kötü enerjilerden korunmasını sağlar.

Lal Taşı Nerede Bulunur?

Yurtdışındaki özel bölgelerden çıkan lal taşını her yerden temin edebiliriz. Teknolojinin sayesinde online satış yaparak alma imkanımız var. Bazı doğal taş siteleri ya da yurtdışındaki alışveriş platformlarından lal taşının alma imkanımız var. Fakat sahte olması gibi bir sorunla da karşılaşmanız mümkün olabilir. bunu engellemek için iyi araştırılıp güvenilir noktalardan almanız gerekir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir