Köpek Genç Hastalığı Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpek Genç Hastalığı Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?
20.02.2023 22:39
Köpeğinizin aşı takvimi tamamlanana kadar diğer hayvanlar ile temas halinde olmaması sağlığı açısından çok önemlidir. Peki 2023 genç hastalığı, kuduz, tüy dökme aşısı fiyatı ne kadar? 2023 distemper, iç-dış parazit, lyme, bronşit aşısı ne kadar? İşte detaylar.

Halk arasında “gençlik hastalığı“ olarak bilinen bir köpek hastalığıdır. Oldukça hızlı bulaşan ve solunum yolunu etkileyen bir hastalıktır. Tedavisi çok zordur. Yüksek oranda da öldürücüdür. Bundan kaynaklı olarak aşısının kesinlikle yaptırılması gerekmektedir. 2023 yılında yavru köpek distemper aşısı 300 TL ile 500 TL arasında değişmektedir.

Köpek Kuduz Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpeğinizin iştahı azalmışsa, daha önce düşkün olmadığı yemeklere karşı ilgisi artmışsa, iştahsızsa, su içme isteğinde belirgin bir artış varsa kuduz hastası olabilir. Köpeklere 3-3,5 aylıkken yapılması gereken bir aşıdır. Uyuz hastalığı hayvanlardan insanlara bulaştığı için aşının yapılması çok önemlidir. Düzenli olarak her sene 1 defa olarak uygulanmalıdır. 2023 yılında kuduz aşının 1 doz fiyatı 450 TL olarak belirlenmiştir.

Köpek Tüy Dökme Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpekler ve kediler belli sebeplerle tüy dökebilmektedir. Bu gelişimlerinin doğal bir parçasıdır. Ancak bu tüy dökmenin nedeni bazen doğal olmayabilir. Bundan dolayı hayvanların aşı takvimini çok önemsemek gerekmektedir. 2023 yılında köpek tüy dökme aşısı 1 doz ücreti 250-300TL olarak belirlenmiştir.

Köpek Distemper Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Evcil köpeklerde görülen oldukça tehlikeli, son derece hızlı bir şekilde bulaşan ve tedavisi olmayan bir hastalıktır. Halk arasında “gençlik hastalığı“ olarak bilinmektedir. Tedavisi olmadığı için ölümcül bir rahatsızlıktır. Her yaştaki köpekte görülebilir ancak istatistik olarak yavru köpeklerde daha sık görülmektedir. Genellikle köpekte durgunluk, halsizlik, iştah kaybı, ateş gibi bulgularla kendisini göstermektedir. 2023 yılında 1 doz distemper aşısının fiyatı 300-500 TL arasında belirlenmiştir.

Köpek İç Dış Parazit Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Köpek iç dış parazit aşıları köpeklerin en ihtiyaç duydukları ve aşı takviminin olmazsa olmaz koruyucu tedavileridir. Başta sevimli dostumuzun karaciğerine, kalbine, akciğerine ve beynine yerleşebilecek parazitleri yok etme amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. 2023 yılında 1 toz iç/dış parazit aşısı 20 kg’ ye kadar olan köpekler için 225 TL, 20 kg’ den fazla olan köpekler için 270 TL olarak belirlenmiştir.

Köpek Lyme Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

Bazı kene türlerinde bulunan Borrelia adında bir bakterinin ısırılma sonucu hayvanlarda rahatsızlığa sebep olması sonucunda geliştirilmiş bir aşıdır. Köpeklerle birlikte birçok memeli ve kanatlı hayvanlarda da görülebilmektedir. 2023 yılında 1 doz lyme aşısının fiyatı 675 TL olarak belirlenmiştir.

Köpek Bronşit Aşısı Fiyatı 2023 Ne Kadar?

KC aşısı olarak da bilinmektedir. Üst solunum yolundan bulaşan bir rahatsızlıktır. Her yıl belli periyodlarda tekrarlanması gereken önemli bir aşıdır. 2023 yılında 1 doz bronşit aşısı 450 TL olarak belirlenmiştir.

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir