Konserlerde Engelli İndirimi Var Mı?

Konserlerde Engelli İndirimi Var Mı?
29.12.2022 21:16
Engellilik, doğuştan ya da sonradan hastalık veya kazalardan ötürü oluşan ve kişinin yaşadığı sakatlıklardan dolayı hayatının kısıtlanmasıdır. Konserlerde, konut projesinde, kargolarda, media markt engelli indirimi var mı? Metro turizm, millenicom, motosiklette engelli indirimi var mı? Engelli indirimi bulunan kurum ve durumları sizler için derleyip yazımızda cevap verdik.

Engelli vatandaşlarımıza alacakları engelli raporuna ve engellilik oranına göre birçok indirim ve hak tanınmakla beraber bazı durumlardan tamamen muaf olabilme haklarına sahiptirler. Engelli vatandaşlarımıza konser girişlerinde de kolaylık sağlanabilmektedir. Engelli vatandaşlarımıza, spor müsabakaları ve konserlere girişte kura çekimi sonucunda ücretsiz olarak girebilme hakları bulunmaktadır.

Konut Projesinde Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli vatandaşlar, birçok kurum ve kuruluştan önceliklere ve haklara sahip olmakla beraber aynı zamanda bazı ödemelerden muaf tutulabilir ya da indirim haklarından yararlanabilmektedirler. Engelli vatandaşlarımız, TOKİ’nin konut projelerinde de indirimlerden yararlanabilmektedir. Engelli vatandaşlar, TOKİ konut projesinde erken ödemede %20 indirim hakkına sahip olabilir. 

Kargolarda Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli vatandaşlara çoğu kurum ve kuruluşta haklar ve öncelikler tanınırken bazı durumlarda indirimler ve muafiyet hakları da tanınmaktadır. Engellilere kolaylık sağlanan bir diğer durum ise kargo durumlarıdır. Engelli vatandaşlar kargolama işlemi yapacağı ya da kargo alacağı firmanın müşteri hizmetlerini arayarak kargolama işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmektedir. Ancak herhangi bir kargo markasının engellilere ücret olarak bir indirim yapıp yapmadığı bilinmemektedir.

Media Markt Engelli İndirimi Var Mı?

Engeli bulunan vatandaşlar, sağlık kurumlarında alacakları rapor ile engellilik oranlarına göre birçok kurumdan haklar kazanabilmektedir. Media Markt teknolojik ürün satışı yapan bir zincir mağazadır. Media Markt’ta engelliler ile ilgili bir hak ya da indirim uygulanıp uygulanmadığı bilinmemektedir.

Metro Turizm Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli insanlar, doğuştan gelen ya da sonradan oluşan sebeplerden dolayı yaşamının birçok alanında kısıtlanan ve engellerle karşılaşan insanlara denilmektedir. Engelli insanlara birçok alanda öncelik tanınmakta ve alacağı ürünlerde ya da alacağı hizmetlerde indirimler sağlanmaktadır.

Şehirler arası otobüs taşımacılığı yapan firmalar en az %40 engeli bulunan bireylere Karayolları Taşıma Yönetmeliği 57. Maddesi gereğince %30 indirimli bilet satışı yapmak durumundadır. Ancak internette bulunan bazı forumlarda Metro Turizm firmasının engelli indirimlerini uygulamadığı üzerine şikayetler bulunmaktadır.

Millenicom Engelli İndirimi Var Mı?

Millenicom, internet hizmeti sağlayan bir şirkettir. Millenicom resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, engelli, şehit yakını ve gazilere özel ‘Engel Yok’ başlığı altında indirimli tarifeler uygulamaktadır. Bu başlık altında birçok farklı tarife fırsatı bulunmaktadır.

Motosiklette Engelli İndirimi Var Mı?

Engelli insanlara birçok kurum ve kuruluşta öncelikler ve haklar tanınmakla beraber bazı işlemlerde indirimler uygulanmaktadır. Eğer %90 oranında engelliliğe sahip kişilerin motosiklet satın alımında ÖTV istisnası uygulanmaktadır. Yani motosiklet satın alırken %90 engelli oranı bulunan kişiler ÖTV indiriminden yaralanabilmektedir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir