Kira Sertifikası Ne Kadar Kazandırır?

Kira Sertifikası Ne Kadar Kazandırır?
07.10.2022 18:14
Kira sertifikası, kripto para madenciliği ve dropshipping ne kadar kazandırır? E ticaret, yatırım fonu ve altın hesabı ne kadar kazandırır? Günümüzde hangi yarımı yapmak daha karlı olur bunu sizler için inceledik.

Kira sertifikaları yatırımcıların kısa, orta ve uzun vadeli sabit veya değişken gelirli yatırım türüdür. Kira sertifikaları, geneline dayanak varlıklar bulunur. Kira sertifikası satın alan yatırımcılar ihraca dayanak teşkil eden varlık ve haklardan payları oranında gelirler elde etmektedirler. Yurt içinde ihracını gerçekleştirecek olduğunuz kira sertifikaların yıllık basit getirisi oranı yüzde 24,00 dönemsel getirisi oranı yüzde 7,0356 olarak belirlenmiştir.

Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Kripto para günümüzde çok konuşulan ve kullanılan bir yatırım araçlarındandır. Dünyanın teknoloji ile git gide bütünleşmesi bu tarz sanal ortamda olan yatırımlar çok fazla önem kazanmaya başlamıştır. Kripto para madenciliği ile belirli miktarda para kazanılmaktadır. Kripto para madenciliğinde ortalama günde kişi 1,3526 dolar kar etmektedir. Dünya çağında ise günlük kripto para madencilik getirisi ise ortalama 35 milyon dolardır. Kripto paraların doğru kullanımlarda iyi bir miktarda getirisi vardır. 

Dropshipping Ne Kadar Kazandırır?

Dropshipping para kazanmak için öncelikle belirli bir sermayenizin olması gerekmektedir. Bu sermaye öyle büyük bir miktar değildir. Amazon üzerinde yapılan dropshipping yapmak en karlılar arasındadır. Çünkü dünyanın en büyük pazar yerlerinden biri olup ülkeler arası fiyat farklılığından yararlanarak güzel elde edilmektedir. Bir ülkeden ucuza aldığınız ürünü başka bir ülkede daha yüksek fiyata satabilir ve bunun sayesinde kar elde edebilirsiniz. Dropshipping kişinin neyi ne kadar ve nereden aldığı ile ve sattığıyla ne kadar kazandığı değişiklik gösterebilir. 

E Ticaret Ne Kadar Kazandırır?

E ticaret yapmak isteyen kişilerde 1000- 5000 TL arasında bir sermayesinin olması gerekmektedir. Ardından e ticaret sitesinde sattığı ürünler sayesinde belirli bir kazanç elde edilir. E ticaret sitelerinde ise en çok güzellik ürünleri, sağlıklı yaşam ürünleri, bebek ürünleri, mutfak ürünleri ve cep telefonu gibi ürünler daha çok satılmaktadır ve daha fazla kar elde edilmektedir. E ticaret sitelerinde ise yılda yüzde 5’i 1.000 doların üzerinde satış yapabilmektedir.

Yatırım Fonu Ne Kadar Kazandırır?

Yatırım fonlarından gelir elde etmek için ilk olarak fon sahip olduğu menkul kıymetlerden kâr payı ya da faiz geliri elde edilmelidir. Yatırım fonunun sahip olduğu menkul kıymetlerin fiyatını artırarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Yatırım fonu fiyatı yükselen menkul kıymeti satmıyor elinde tutuyorsa eğer katılma paylarının fiyatları artarak satılması sağlanır. Kısacı yatırım fonundan net bir gelir miktarı verilmemektedir. Çünkü kişinin yatırımlarına göre bu fiyat değişiklik gösterir.

Altın Hesabı Ne Kadar Kazandırır?

Altın her zaman en güvenilir ve en karlı yatırımlar arasındadır. Vadeli ve vadesiz altın hesapları vardır. Vadesiz altın hesaplarında faiz getirisi bulunmaz. Fakat vadeli altın hesaplarında faiz getiri bulunur. Altın hesabı türünde de hesabınız altının mevcut piyasasına göre fiyatı belirlenir ve o şekilde altın hesabınıza yansımaktadır. Kısacı altın hesaplarında net bir gelir miktarı verilmemektedir. Çünkü kişinin yatırımlarına göre bu fiyat değişiklik gösterir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir