Karın Germe İçin Hazır Mısınız?

Karın Germe İçin Hazır Mısınız?
24.05.2023 17:17
Karın Germe Nedir? Ameliyatsız Karın Germe Yapılır Mı? Karın Germe Yapılarak Kilo Verilir Mi? Karın Germe Kolay İyileşir Mi? Karın Germe Sonrasında Ne Kadar Süre Korse Kullanılır? Karın Yeniden Deforme Olur Mu? Karın Germe Sonrasında Ağrı Olur Mu? Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için verdik.

Karın Germe estetik uygulamalar arasında oldukça sık yapılan bir ameliyattır. Bunun nedeni belirli bir yaş üstündeki kişilerin çoğunun karın bölgesinde deformasyon olmasıdır. Tıp literatüründe Abdominoplasti olarak geçen Karın Germe korkulacak, zahmetli, sıkıntılı bir ameliyat değildir. Geliştirilen teknikler ve cihazlarla Karın Germe ameliyatı kolay ve konforlu uygulanmaktadır. Karın Germe ameliyatına karar vererek genç, dinamik, formda bir görünüme ulaşabilirsiniz. Karın Germe İle Yenilenin Karın bölgesi vücudun orta kısmında yer aldığı için fiziki olarak hemen fark edilir. Kişinin kilolu olup olmadığına karın bölgesine bakılarak karar verilir. Düz bir karna ve ince bir bele sahip olmak en önemli estetik değerlerdendir. Karın Germe ameliyatının sağladığı fiziksel ve psikolojik değişim oldukça büyüktür. Karın Germe ameliyatıyla gençlik günlerindeki gibi sıkı, gergin bir karın görünümünün yanı sıra kişinin morali yükselir, kendisiyle barışır, özgüveni gelir. Karın Neden Sarkar? Karın sarkması hem erkeklerde hem kadınlarda belirli bir yaş üstünde sık rastlanan bir durumdur. Düzenli spor yapmama, sağlıksız beslenme, doğum yapma, aşırı kilo alıp verme, ırsi özellikler gibi nedenlerle karın bölgesinde inatçı yağlanma, sarkma, çökme ve çeşitli deformasyonlar görülebilir. Karındaki deformasyonlar kişiyi şişman, yaşlı, hantal gösterir. Özellikle genç yaşlardan itibaren düzenli spor yapan ve dengeli beslenen kişilerde karın sarkması görülmemektedir.

Karın Germe Nedir?

Karın bölgesinde oluşan deformasyonları gidermeye yönelik yapılan cerrahi işlemlere Karın Germe denir. Karın Germe operasyonu karnın fazla yağlarını alma, sarkan deriyi çıkartarak toparlama, karın bölgesini biçimlendirmeden ibarettir. Karın bölgesi bu operasyon sonrasında fit, pürüzsüz, sıkı bir görünüme kavuşur. İdeal Karın Nasıl Görünür? İdeal karın görünümünde karnın yağ fazlasından kaynaklanan bombe şekil oluşumu görülmez. Karın derisi kırışık, dalgalı, çökmüş olmaz. Karın pürüzsüz, düz, sıkı görünür. Bel oyuntusu gövdenin her iki yanında olmalı, göbek deliği uygun yerde bulunmalıdır. İlk gençlik döneminde karnın görüntüsü ideal görünümdedir. Zamanla çeşitli nedenlerle ideal görünümden uzaklaşılır. Karın Germe operasyonuyla gençlik günlerindeki karın görünümüne yeniden ulaşılır.

Ameliyatsız Karın Germe Yapılır Mı?

Karın bölgesindeki deformasyonlar başlangıç seviyedeyse ameliyatsız uygulamalarla çözüm sağlanabilir. Kişinin ameliyatsız uygulamaları spor ve sağlıklı beslenme düzeniyle desteklemesi hafif derecedeki sarkma, çökme gibi deformasyonları gidermeyi sağlar. Fakat ileri seviyede yaşanan deformasyonlar için ameliyat tek çözüm yoludur.

Karın Germe Yapılarak Kilo Verilir Mi?


Karın Germe kilo verme amacıyla yapılmaz. Karın Germe yapabilmek için kişinin fazla kilolarından arınmış olması gerekir. Obez kişilere karın germe ameliyatı uygulanmaz. Kişi zayıflayarak ideal kilosuna ulaşmışsa ve bu kilosunu koruyabiliyorsa Karın Germe yapılmaktadır. Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Karın Germe ameliyatı karındaki deformasyonun büyüklüğüne göre 2 çeşittir: Tam karın germe ve mini karın germe. Her iki ameliyatta da amaç karın bölgesini yağlanma, çökme, sarkma, dalgalanma gibi deformasyonlardan arındırarak fit bir görünüme sokmaktır. Operasyonda öncelikle genel anestezi uygulanır. Kişinin yağ fazlası varsa Liposuction yapılarak fazla yağlar alınır. Karın kasları onarılır. Sarkan deri alınır. Karın bölgesine şekil verilerek gergin, sıkı, düz bir karın oluşturulur. Tam karın germe ve mini karın germe ameliyatlarının farklı yönleri şunlardır:

* Tam karın germe karnın tamamını kapsar. Göbek deliğinin altı ve üstünde deformasyon görülüyorsa tam karın germe yapılır. Mini karın germe göbek deliğinin alt kısmındaki karın bölümünü kapsar.

* Tam karın germede eğer ihtiyaç duyulursa göbek deliği yeri değiştirilip yeni bir göbek deliği oluşturulabilir. Mini karın germede ise göbek deliğine dokunulmaz.

* Tam karın germe daha kapsamlı bir ameliyat olduğu için 4-5 saat sürer. Mini karın germe daha küçük bir alanda yapıldığı için 2-3 saat sürer.

* Tam karın germe ameliyatında kesi yeri göbek deliğinden ya da sezaryen izi üzerinden açılır. Mini karın germede kasık bölgesi ya da sezaryen izi üstünden belirlenir. * Mini karın germe ameliyatı daha küçük bir operasyon olduğu için 3 haftalık bir sürede iyileşme sağlanır. Tam karın germe iyileşme süreci 1,5 ay sürmektedir.

Karın Germe Kolay İyileşir Mi?

Karın germe ameliyatı sonrası dinlenme önemlidir. Kişiye 1-2 gece hastanede kalış süresinden sonra evde istirahat edilmesi önerilir. İyileşme sürecinin kolay geçip geçmemesi kişinin bünyesine, ameliyat bölgesine gösterdiği özene ve doktorun önerilerine uyup uymamasına bağlıdır. Ameliyat sonrasında şu kurallara dikkat edilmelidir:

* İlk 5 gün eğik durmak gerekir. Dik durmak karın kaslarını etkileyeceği için ayaktayken dik durmamak, yatarken bacakları hafif karna doğru çekmek gerekir. Yatarken bacakların altına yastık da konabilir.

* İlk 5 gün sonrasında mutlaka korse kullanılmalıdır.

* Sıcak banyo yapılmamalıdır. Deniz, havuz, hamam, sauna gibi yerlere gidilmemelidir.

* Karın bölgesi korunmalıdır. Üstüne yatılmamalıdır.

* Spor yapılmamalı, yorucu faaliyetlerde bulunulmamalıdır.

* Cinsel ilişkiye ara verilmelidir.

* Liposuction uygulandıysa karın bölgesine elle masaj yapmak oldukça faydalıdır.

* Bol su tüketmek, sağlıklı beslenmek gerekir.

Karın Germe Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Karın Germe karın kaslarını düzenleyen bir operasyon olduğu için ameliyat sonrasında biraz ağrı hissedilir. 3-4 gün süren ağrılar karna uygulanan buz kompres ile ya da ağrı kesici alarak giderilebilir. Ağrı kesici alımı mutlaka doktor kontrolünde gerçekleştirilmelidir.

Karın Germe Sonrasında Karın Yeniden Deforme Olur Mu?

Karın Germe ameliyatı ile birlikte kişi ideal karın görüntüsüne kavuşur. Fakat zaman içinde kişi sağlığına gereken özeni göstermezse, aşırı kilo alırsa, hiç spor yapmazsa karında yeniden yağlanma ve sarkma oluşabilir. Böyle bir durumda yeniden Karın germe ameliyatı yapılabilir. Kişi ilk Karın Germe ameliyatı sonrasında aşırı kilo almazsa, sağlığına dikkat ederse Karın Germe bir ömür boyu kalıcılığa sahiptir.


Karın Germe Sonrasında Ne Kadar Süre Korse Kullanılır?

Karın Germe sonrası korse kullanımı önemlidir. Karın bölgesinin darbelerden korunması, şeklini oluşturması ve sabit duruş için 1 ay süreyle düzenli olarak korse kullanımı mecburidir. 2 hafta gece-gündüz daimi, 2 hafta sadece geceleri kullanım gerekmektedir. Karın Germe sonrasında kullanılan korse genellikle önden kopçalı, konforlu bir malzemedir. Karın Germe ameliyatı sonrasında kullanım için özel üretilen bu korse FDA onaylıdır.

Karın Germe Riskli Midir?

Karın Germe ameliyatı tüm ameliyatlar kadar risk barındırır. Ameliyatın riskini ortadan kaldırmak için mutlaka deneyimli bir plastik cerrah tercih edilmelidir. İlk muayenede karın deformasyonu hakkında bilgi alınmalı, neler yapılabileceği, nasıl bir görünüm oluşacağı detaylı olarak öğrenilmelidir. Tecrübeli plastik cerrah tarafından yapılan Karın Germe operasyonlarında kişiye özel riskler önceden belirlenir ve oluşması engellenir. Karın Germe ameliyatı güvenilir, risksiz, sorunsuz şekilde ve hijyenik koşullar içinde gerçekleştirilir.

Karın Germe İçin En Uygun Mevsim Ne Zamandır?

Karın Germe her mevsim rahatlıkla yapılabilir. Fakat kişinin bünyesi, yaşam alışkanlıkları farklı olduğu için iyileşme sürecini rahat geçirmesi ameliyat için uygun mevsim belirlenebilir. İyileşme sürecinde havuza, denize girilemeyeceği, güneşte kalınamayacağı için yaz tatili planlayan kişiler için Karın Germe ameliyatının kışın uygulanması tavsiye edilir.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/   

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir