Geciktirici Prezervatif Yan Etkileri Nelerdir?

Geciktirici Prezervatif Yan Etkileri Nelerdir?
21.04.2022 22:00
Geciktirici etkili olan prezervatifler pek çok insan için hayatı kolaylaştırıcı olarak sayılmaktadır. Geciktirici etkili prezervatifler hakkında oldukça merak edilen pek çok farklı konu vardır. Geciktirici etkili prezervatifler hakkında en çok merak edilen; geciktirici prezervatif ne kadar etkili, geciktirici prezervatif sertleşmeyi etkiler mi gibi soruların yanıtlarına yazımızda yer verdik.

Özellikle ilk kez cinsel birliktelik yaşayacak kişiler için doğru prezervatif tipi seçmek zor olabilir. Dikkate alınması gereken ilk önemli nokta prezervatif markasının ne olduğudur. Bilinen prezervatif çeşitlerinin tercih edilmesi insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Marka seçimi yaptıktan sonra incelik, gecikme etkisi gibi faktörlere göre seçim yapabilirsiniz. Bu seçim cinsel ilişki sırasında istenen zevki getirmiyorsa, doğru olanı bulmak için diğer prezervatif türlerini deneyebilirsiniz. Prezervatif cinsel ilişki sırasında hamileliği engeller ve sağlığınızı etkin bir şekilde korur. Bu nedenle prezervatif kullanırken dikkatli olun.

Geciktirici etkisi sağlayan prezervatifler, günümüzde yoğun ilgi görmektedir. Ancak unutmamalısınız ki, geciktirici etkili prezervatiflerin de bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkiler arasında; uzun süreli sürtünme kaynaklı tahriş, cilt yaralanmaları, kızarıklık, kaşıntı gibi etkiler vardır. Kullandığınız geciktirici etkili prezervatifin kalitesiz olması sebebiyle ciddi sağlık sorunları yaşanabilir. Bu nedenle güvenmediğiniz markaların ürünlerini kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Geciktirici Prezervatif Ne Kadar Etkili?

Geciktirici etkili prezervatiflerin ne kadar etkili olduğu konusunda şu ifadeleri kullanmak yerinde olacaktır; bağımsız bir araştırmaya göre, geciktirici prezervatifler, normal prezervatiflere kıyasla erkeklerin boşalmasını 4 dakikaya kadar geciktirebilir. Cinsel ilişki süresini 4 dakika uzatarak çiftin mutluluğunu artırmak amacıyla geciktirici prezervatifler, zamanı lehinize değiştirebilen özel bir geciktirme jeli içerir.

Geciktirici Prezervatif Zarar Verir Mi?

Geciktirici etkili prezervatiflerin zararlı olup olmadığı konusunda pek çok farklı söylem vardır. Bu noktada konuya açıklık getirecek olursak, şunu belirtmek isteriz ki; normal şartlar altında geciktirici etkili prezervatifler zararlı değildir. Ancak alkolle birlikte kullanılması, yanlış kullanılması, kullanım öncesi hijyene dikkat edilmemiş olması gibi durumlar yüzünden zararlı olabilmekte, sağlığı kötü etkileyebilmektedir. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki; geciktirici etkili prezervatiflerin yan etkileri olduğundan bahsetmiştik. Bu yan etkilerin de zararlı olması gayet mümkündür. Dolayısıyla herhangi bir olumsuz etki ile karşılaşırsanız derhal uzman bir hekime görünmenizi tavsiye ederiz.

Geciktirici Prezervatif Sertleşmeyi Etkiler Mi?

Geciktirici prezervatiflerin sertleşmeyi etkileyip etkilemediği, sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu noktada şunu belirtmek isteriz ki; geciktirici prezervatifler cinsel ilişki süresini arttırdığı gibi, aynı zamanda bu süreçte sertleşmenin korunmasını sağlamaktadır.

Geciktirici Prezervatif Nerede Bulunur?

Geciktirici etkili prezervatiflerin nerelerden satın alınabileceği oldukça merak edilen konular arasında yer alır. Bu konuya açıklık getirecek olursak; geciktirici etkili prezervatifleri, marketlerden, eczanelerden veya internet üzerinden satın almanız mümkün olmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir