Kanada Öğretmen Maaşları 2023 Ne Kadar?

Kanada Öğretmen Maaşları 2023 Ne Kadar?
18.01.2023 20:42
Türkiye’de olduğu kadar dünyadaki meslek gruplarının da güncellenen maaşları merak edilmektedir. Bu yazımızda bazı ülkelerin öğretmen maaşlarına birlikte bakacağız. 2023 Kanada, Amerika, Hollanda, Almanya öğretmen maaşları ne kadar? 2023 Fransa, İtalya, İngiltere öğretmen maaşları ne kadar? İşte detaylar.

Dünyada da tecrübeli ve tecrübesiz olarak maaş farklılıkları bulunmaktadır. Kanada’da görev yapan yeni lisans mezunu bir öğretmen (tecrübesiz) 2023 yılında yıllık ortalama 55 bin USD kazanacaktır. Tecrübeli bir öğretmenin maaşı ise yıllık olarak 97 bin USD olarak hesaplanmaktadır.

Amerika Öğretmen Maaşları 2023 Ne Kadar?

Amerika birleşik devletlerinde en son hesaplanan verilere göre kişi başına düşen gelir ortalama olarak 62 bin USD’ dir. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Amerika’da öğretmen maaşları da hayli yüksek olarak hesaplanmaktadır. 2023 yılındaki öğretmen maaşlarının yıllık son güncel ücretleri 49-119 bin USD olarak belirlenmiştir. (Amerika’da öğretmen maaşları eyaletlere göre değişmektedir. Büyük eyaletlerde yıllık gelir 90 bin USD bulurken, Misisipi gibi dar gelirli eyaletlerde ortalama 35 bin USD olarak hesaplanmaktadır.)

Hollanda Öğretmen Maaşları 2023 Ne Kadar?

Refah seviyesi oldukça yüksek ve geniş imkanlar sunabilen bir Avrupa ülkesidir. Yaşanabilecek en güzel ülkelerden biri olan Hollanda’nın 2023 yılı öğretmen maaşlarına birlikte bakalım. Hollanda da öğretmenler ortalama olarak 4700-5000 EURO maaş almaktadırlar.

Almanya Öğretmen Maaşları 2023 Ne Kadar?

Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahip devletlerinden biri Almanya’dır. Bir üretim ülkesi olan Almanya dünyadan birçok kişiye iş imkanı sağlamakta ve iş gücü istihdamı konusunda da bayrağı elinde tutan ülkelerin en başında yer almaktadır. Almanya’da öğretmenlik yapmanın karşılığına birlikte bakalım. 2023 yılındaki son artış oranına göre yenilenen öğretmen maaşları 5000-6500 EURO arasındadır.

Fransa Öğretmen Maaşları 2023 Ne Kadar?

Fransa Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev alacak öğretmenler için maaş güncelleme listesi yayınlandı. Daha öncesinde öğretmen sıkıntısı yaşayan ve mevcut öğretmenlerinde maaş sıkıntısı çektiği bilinen Fransa’daki durum konusunda Emmanuel Macron açıklama yaptı.  Buna göre Fransa’da öğretmenlik yapan bir öğretmene en düşük 2 bin EURO maaş yatacak.

İtalya Öğretmen Maaşları 2023 Ne Kadar?

Avrupa ülkeleri arasında en çok ziyaret edilen ülkelerden biri İtalya’dır. Yemekleri, tarihi yapıları ve sıcakkanlı Akdeniz insanıyla her daim büyük bir ilgi odağı olan İtalya’nın bu kez öğretmen maaşlarına göz atacağız. İtalya’nın 2023 yılındaki son güncellenen öğretmen maaşları belirlendi. Buna göre en düşük öğretmen maaşı ortalama 1.900 EURO, en yüksek 3.800 EURO olacak.

İngiltere Öğretmen Maaşları 2023 Ne Kadar?

İngiltere’de öğretmenlik maaşları, diğer tüm meslek gruplarında olduğu gibi tecrübeye ve deneyime bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca okulun bulunduğu bölge ve okulun ismine göre de maaş değişikliği olmaktadır. Buna göre İngiltere’de görev yapan bir öğretmenin maaşı 2023 yılındaki son güncellenen maaş tablosuna göre ortalama 23,720-35,008 EURO olarak belirlenmiştir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir