Kanada Iphone Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Kanada Iphone Fiyatları 2023 Ne Kadar?
21.01.2023 21:08
Dünyanın en değerli şirketlerinden birisi olan Apple'ın çıkardığı iPhone model telefonlar tüm dünyada geniş alıcı kitlesine hitap etmektedir. Kanada, Amerika, Hollanda iPhone fiyatları 2.023 ne kadar? Almanya, Fransa, İtalya iPhone fiyatları 2.023 ne kadar? Ülkelerdeki iPhone’ların satış fiyatlarını sizler için derleyip bulduk.

Kanada Kuzey Amerika kıtasında yer alan ve dünyanın en geniş ikinci yüzölçümüne sahip ülkesidir. Apple'ın yeni çıkarmış olduğu İPhone 14 128 GB modelinin ülkemizdeki satış fiyatı 1.650 dolardır ve bu fiyat ile ülkemiz Nijerya’dan sonra dünyada iPhone’un en pahalı satışının yapıldığı ikinci ülkedir. Kuzey Amerika ülkesi olan Kanada aynı model telefonun satış fiyatı 814 dolardır ve bu fiyat ile Kanada Amerika’dan sonra iPhone’un en ucuz satıldığı ikinci ülkedir.

Amerika Iphone Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Amerika menşeili bir firma olan Apple, dünyadaki en değerli şirketlerden birisidir. Öyle ki bu şirketin değeri birçok ülkenin gayri safi milli hasılasından yüksektir. Apple'ın ürettiği İPhone model telefonları her sene dünyanın her yerindeki milyonlarca insan kapış kapış almaktadır. Amerika menşeili bir firma olan Apple'ın en ucuz ürünleri de Amerika’da satılmaktadır. iPhone 14 128 GB modelinin Amerika’daki satış fiyatı 799 dolardır.

Hollanda Iphone Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Hollanda, Avrupa Birliği’nde yer alan yüzölçümü küçük ve nüfusu yüksek bir ülkedir. Güçlü bir ekonomiye sahip olan Hollanda dünyanın en fazla ihracat yapan 10 ülkesinden biridir. Halkın büyük bir çoğunluğunun Felemenkçe konuştuğu Hollanda en çok limana sahip ülkelerden birisidir. Hollanda'da yeni çıkan iPhone 14 128 GB modeli telefonların satış fiyatı 1.100 dolar olarak belirlenmiştir.

Almanya Iphone Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Avrupa'nın en büyük sanayi ülkesi olan Almanya’da milyonlarca Türk uzun yıllardır yaşamını sürdürmektedir. Almanya'da akrabası olan ve Türkiye’de yaşayan birçok insan yurt dışından elektronik ürünler istemektedir. Apple'ın yeni çıkan iPhone 14 128 GB modelinin Almanya’daki satış fiyatı 1.078 $ olarak belirlenmiştir.

Fransa Iphone Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Avrupa Birliği’ndeki en güçlü ülkelerden birisi de Fransa’dır. Almanya'dan sonra Fransa ve Hollanda’da birçok Türk yaşamaktadır. Apple markasının ürettiği iPhone model telefonlar tüm dünyada geniş bir alıcı kitlesine sahiptir. Geçtiğimiz günlerde çıkan iPhone 14 128 GB model telefonun Fransa’daki satış fiyatı 1.100 $ olarak belirlenmiştir.

İtalya Iphone Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Türk lirasının diğer para birimleri karşısında değer kaybetmesi, yüksek enflasyon ve özellikle elektronik ürünlerden alınan yüksek vergiler sebebiyle ülkemizde teknolojik bir ürüne sahip olmak oldukça zorlaşmıştır. Öyle ki Apple'ın yeni çıkardığı iPhone 14 modeli telefonların dünyada en pahalıya satıldığı ülke Nijerya’dan sonra Türkiye’dir. Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya’da yeni çıkan iPhone 14 128 GB modeli telefonların satış fiyatı 1.110 $ olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir