Kadınlarda Cinsel İsteği Arttıran Besinler Nelerdir?

Kadınlarda Cinsel İsteği Arttıran Besinler Nelerdir?
05.11.2022 17:19
Cinsel istek arttıran etkenler pek çok insanın ilgi odağı olmuştur. Bundan dolayı hakkında merak edilen sorular türemiştir. Kadınlarda ve erkeklerde cinsel isteği arttıran besinler nelerdir? Cinsel isteği arttıran renkler ve çikolata nedir? Tüm bu sorulara yanıt verdik.

 

Kadınlarda cinsel isteği arttıran besinlerin hangileri olduğu merak edilen ve araştırılan bir konu haline gelmiştir. Ginko biloba: Erkekler üzerindeki olumlu etkilerinden dolayı kadınlarda da kullanımının etkili olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle kadınlar üzerinde de denenmiş ve oldukça etkili sonuçları olduğu bildirilmiştir.  Ginseng: Bu, libidoyu arttırdığı kanıtlanmış bir üründür. Etkinliği birçok insan çalışmasında kanıtlanmıştır. Kadınlarda da yapılan bir çalışmada, ginseng kullananlar, plaseboya kıyasla daha iyi cinsel performansa sahipti. Çikolata: Çikolata afrodizyak olarak kabul edilse de bu konuda yapılan çalışmalarda yetersiz veri bulunmaktadır. Kahve: Kahve, genel bir öforik etki veren bir içecektir. Kahve ile terleme, artan nabız ve hafif kızarma meydana gelir. Bu artan kan akımı muhtemelen aynı zamanda genital bölgededir ve uyarılma artar.

Kahvenin ayrıca kadınlarda ruh halini iyileştirerek ciddi afrodizyak etkileri olduğu söyleniyor. Ancak aşırı tüketilmesi durumunda tam tersi etkinin ortaya çıkabileceği asla unutulmamalıdır.  Bal: Bu çok güçlü bir antioksidandır. Bununla birlikte, iyi bir antioksidan olan balın cinsel performansı iyileştirdiğine dair bir kanıt yoktur. Bal ile yapılan daha birçok bilimsel çalışma vardır ve hiçbiri bal hakkında net bilgi vermemektedir. İstiridye: Hepimizin bildiği gibi istiridye çinko açısından oldukça faydalıdır. Çinko üremede etkilidir. Yeterli bir çinko kaynağı olarak istiridye, hem erkeklerin hem de kadınların cinsel performansı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Havyar: Önemli bir afrodizyak etkisi vardır.

Havyar her iki cinsiyet için de afrodizyak olarak kabul edilir. Acı biber: Kırmızıbiberde kapsaisin denen bir madde vardır. Güçlü bir ağrı kesici olduğu ve kan dolaşımını artırarak iyileşmeyi hızlandırdığı bilinmektedir. Çalışmalar, acı biberdeki kapsaisinin hayvanlarda cinsel davranışı geliştirdiğini göstermiştir. İnsanlarda benzer bir çalışma yapılmamıştır.  İncir: Taze ve kuru incir, birçok kişi tarafından en popüler ve tüketilen meyvelerden biridir. Zengin bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Afrodizyak olarak kabul edilir ve libidoyu önemli ölçüde artırır. Muz: Libidoyu artıran en önemli meyvedir. Aynı zamanda testosteron (erkeklik hormonu) sentezine yardımcı olan harika bir potasyum kaynağıdır. Testosteron genellikle erkeklik hormonu olarak düşünülse de kadınlarda da bulunur. Düşük erkek hormonları hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel performansı olumsuz etkiler. Patates: Fazla spekülatif olan patates, libidoyu artıran iyi bilinen bir besindir. Yasemin Yağı: Yiyecek olarak alınmadan, iki elin bilek içlerine sürülürse libidoyu büyük ölçüde arttırdığı bilinmektedir.

Erkeklerde Cinsel İsteği Arttıran Besinler Nelerdir?

Erkeklerde cinsel isteği arttıran besinler de merak konusu olmuştur. Badem: İyi bir çinko kaynağı olan badem, libidoyu artırmada yardımcı bir rol oynar. Ayrıca cinsel performans için iyi olan birçok mineral içerir. Karpuz: Genital bölgeye kan akışı performans için önemlidir. Karpuz, içerdiği sitrülin maddesi ile genital bölgeye kan sağlar ve bu sayede uyarılmayı artırır. Çilek: Genital bölgeye kan akışı performans için önemlidir. Kereviz: İçerdiği maddelerle libidoyu artıracak sinyaller üretir. Kereviz ayrıca genel sağlık için harika olan düşük kalorili, yüksek lifli bir besindir. Kakao: Saf kakao halindeki çikolata, nitrik oksidi artıran, atardamarları genişleten ve özellikle 50 yaşın üzerindeki kişilerde cinsel dürtüyü artırabilen flavonoidler içerir. Çikolatayı ölçülü tüketmeniz yeterlidir. Avokado: Libidoyu artıran hormonların salgılanmasını hızlandıran avokado,  sadece E vitamini değil, kalp sağlığına faydalı B6 ve potasyum da içerir.

Cinsel İsteği Arttıran Renkler Hangileridir?

Pembe ve kırmızı, tüm dünyada aşkın ve seksin renkleri olarak kabul edilir. Bu nedenle, seks hayatınızı canlandırmak için  yatak odasında kırmızıyı kullanarak başlayabilirsiniz, ancak daha fazla sevgi dolu duyguyu tetiklemek istiyorsanız pembeyi tercih edin. Gerçek hayatta baskın karakterin gücün ve zulmün rengi olan siyah, aşkta ve sekste şehvet ve baskının rengidir.

Cinsel İstek Arttıran Çikolata Hangisidir?

Festal çikolata, cinsel gücü, cinsel performansı artırmaya yardımcı olur ve ereksiyon süresini uzatır. İlişkiden 1 saat önce aç karnına alındığında, ilişki öncesi kaygıyı giderir, uzun ve güçlü bir ereksiyona yardımcı olur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir