İztuzu Plajı 2023 Giriş Ücreti Nedir?

İztuzu Plajı 2023 Giriş Ücreti Nedir?
13.02.2023 18:46
Türkiye’nin en önemli turizm noktalarının en güzel plajlarına 2023 yılında güncellenen giriş ücretleri merak ediliyor. Gelin detaylara birlikte bakalım. 2023 İztuzu, Kleopatra, Kaputaş, Patara pilajı giriş ücreti nedir? 2023 Çıralı, Ölüdeniz, İncekum giriş ücreti nedir? Detaylar yazımızda.

Diğer plajlardan oldukça farklı bir görünümde olan İztuzu Plajı hem denizden hem de karadan ulaşılabilen bir plajdır. Muğla’nın Ortaca ilçesinde ve Dalyan belediyesine bağlıdır. 4,5 km uzunluğunda bir yanında deniz suyu diğer yanında ise tatlı su akan Türkiye’de bulunan emsalsiz plajlardan biri olma özelliğindedir. İztuzu Plajının 2023 yılındaki giriş ücreti merak edilmektedir. Plajın işletmesi Dalyan Belediyesine ait olduğu için giriş ücretsizdir.

Kleopatra Plajı 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Kleopatra Plajı’nın bu kadar ünlü olmasının en temel sebebi altın rengi bir kumsala sahip olmasıdır. Berrak ve tertemiz denizi, 10 m kadar sığ kalabilmektedir. Çocuklu aileler için oldukça uygun olan plaj geniş ve muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Alanya’da bulunan plajın işletmesi Alanya Belediyesine aittir. Bundan kaynaklı olarak bu muhteşem plaja giriş ücreti bulunmuyor.

Kaputaş Plajı 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Türkiye’de kesinlikle görülmesi gereken doğal bir güzelliğe sahip olan Kaputaş plajı adını en sık duyduğumuz, mutlaka bir fotoğrafına denk geldiğimiz,  Türkiye’nin en ünlü plajlarından biridir. Denizinin turkuazı, yer altından akan suları, serin suyu, kum ve çakıl karşımı sahili ile anılarımıza eklemek isteyeceğimiz Kaputaş Plajının giriş ücreti de merak edilmektedir. Teknik olarak Antalya’da fakat Fethiye’ye daha yakın olan Kaputaj Plajı belediyeye ait bir işletmedir ve giriş ücreti bulunmamaktadır.

Patara Plajı 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Antalya’nın Gelemiş köyüne bağlı bulunan harika bir manzara sahip plajıdır. Görsel bir şölene ve tarihin yaşayan kalıntılarının arasında gezmeye hazır mısınız? Eğer cevabınız evetse ve henüz görme fırsatı bulamadıysanız bu yaz yapılacaklar listenize Patara Plajını da eklemeyi unutmayın.  Likya Uygarlığına başkentlik yapmış olan tarihi kalıntıların sonu bu muhteşem plaja açılmaktadır. 2023 yılında Patara Plajına giriş bedeli 90 TL olarak belirlenmiştir. Ancak müze kart sahipleri ücretsiz geçiş yapabilirler.

Çıralı Plajı 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Nesli tükenmekte olan deniz canlıları Caretta Caretta bölgesi olarak bilinen Çıralı Plajı Antalya’da bulunan en ünlü plajlardan biridir. Denizi, kumu ve eşsiz manzarasıyla her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Plajın işletmesi belediyeye ait olduğu için girişlerde herhangi bir ücret talebinde bulunulmamaktadır.

Ölüdeniz 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Türkiye turizminin en önemli noktalarından biri olan ve binlerce yerli ve yabancı turist ağırlayan ölüdeniz yamaç paraşütü ve su sporları ile de ün yapmış bir merkezdir. Yaz turizminin en canlı noktalarından biri olan ölüdeniz 2023 giriş ücretleri merak edilmektedir. Birlikte ölüdeniz 2023 giriş ücretleri tablosuna daha yakından bakalım.

. Kişi başı: 13 TL

. Motosiklet girişi: 26 TL

. Otomobil: 39 TL

. Minibüs: 117 TL

İncekum Plajı 2023 Giriş Ücreti Nedir?

Yaz ayları yaklaşırken herkes yavaş yavaş planlarını yapmaya başladı. Tatil rotası olarak eminiz ki birçok kişinin listesinde Marmaris’in eşsiz plajlarından biri olan İncekum Plajı da yer alıyordur. Yeşili ve maviyi bir arada görmek isteyenler için biçilmiş kaftan olan bu plajın da 2023 yılında güncellenen giriş ücreti şimdiden tatilciler tarafından merak edilmektedir. İncekum 2023 giriş ücreti kişi başı 14TL olarak belirlenmiştir. İçeride şezlong ve şemsiye için de ayrıca ücretlendirme bulunmaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir