ASAL Araştırma: CHP'nin Kalesi Sarsılıyor, İller Tehlikede!

ASAL Araştırma: CHP'nin Kalesi Sarsılıyor, İller Tehlikede!
21.11.2023 19:27
Türkiye genelinde gerçekleştirdiği son anketle ASAL Araştırma, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kalesi olarak bilinen illerde çarpıcı sonuçlara ulaştı. Partinin güçlü olduğuna inanılan illerde yaşanan bu değişim, CHP'nin beklenmedik bir şekilde zorlu bir sürece girebileceği sinyalini veriyor. Detaylar için haberimizi okumaya devam edin.

Yaklaşan yerel seçimlere sayılı günler kala, ASAL Araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen Siyasi Eğilim Araştırması, Eskişehir, İzmir ve Mersin'de seçmenlerin görüşlerini ortaya koymaya devam ediyor. Ankette, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in performansları değerlendirildi. İşte, dikkat çeken sonuçlar:


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen:

Başarı Değerlendirmesi: Ankete katılanların %34'ü, Yılmaz Büyükerşen'in genel başarı düzeyini olumlu bulurken, %29'u başarısız olarak değerlendirdi.

Oy Verme İstekliliği: Eğer bu pazar bir yerel seçim olsa, Yılmaz Büyükerşen'e oy vereceğini belirtenlerin oranı %40.2 iken, oy vermeme oranı %36 olarak açıklandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer:

Başarı Değerlendirmesi: Tunç Soyer'i genel olarak değerlendiren katılımcıların %34.5'i başarısız bulurken, %24.5'i başarılı olarak değerlendirdi.

Oy Verme İstekliliği: İzmir'de bir yerel seçim olsa, Tunç Soyer'e oy vereceğini belirtenlerin oranı %31.5 olarak çıkarken, hayır diyenlerin oranı %48 oldu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer:

Başarı Değerlendirmesi: Vahap Seçer'in genel başarı düzeyini değerlendiren katılımcıların %33.5'i başarısız bulurken, %23'lük bir kesim başarılı olarak değerlendirdi.

Oy Verme İstekliliği: Eğer bu pazar bir yerel seçim olsa, Vahap Seçer'e oy vereceğini belirtenlerin oranı %35 oldu, oy vermeme oranı ise %45.5 olarak açıklandı.

Ankette belirtilen başarı düzeyleri ve oy verme isteklilik oranları, seçmenin yerel seçim öncesindeki görüşlerini yansıtmaktadır. Ancak, seçim tarihi yaklaştıkça bu oranlarda değişiklikler yaşanabilir. Kamuoyu araştırmalarının süregelen bir süreç olduğu ve dinamik bir yapıya sahip olduğu göz önünde bulundurularak, seçim sonuçlarına kadar çeşitli faktörlerin etkili olabileceği unutulmamalıdır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir