IOS 16 Güncellemesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

IOS 16 Güncellemesi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular
13.09.2022 16:33
IOS 16 güncellemesi uzun zamandır beklenmekteydi. IOS 16 güncellemesi ne zaman gelecek, özellikleri nelerdir, hangi telefonlara gelecek, kilit ekranı nasıl değiştirilir? IOS 16 nasıl indirilir, nasıl yüklenir? İşte detaylar…

IOS 16 güncellemesi hakkında sıkça sorulan sorular vardır. IOS 16 güncellemesi hakkında sıkça sorulan sorular; ne zaman geleceği, özelliklerinin neler olduğu, hangi telefonlara geleceği, kilit ekranının nasıl değiştirileceği ve nasıl yükleneceğidir.

IOS 16 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 16, dün itibarıyla iPhone kullanıcıları tarafından indirilmeye sunuldu. iOS 16 güncellemesi 12 Eylül 2022 saat 20:00 civarında gelmiş bulunmaktadır.

IOS 16 Özellikleri Nelerdir?

iOS 16 ile kilit ekranı daha kullanışlı oluyor. iOS 16 güncellemesi ile ekranı açmadan birden fazla eylemi gerçekleştirme özelliği geldi. Kilit ekranının tamamen özelleştirilebildiği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. iMessage'ta kullanılan emoji ve gif uygulaması benzeri öğelerin yanına daha fazla sosyal ağ işlevselliği de eklendi. Ayrıca iMessage kullanıcıları için gönderilen mesajı düzenleme ve geri alma özellikleri de iOS 16 ile geldi.

IOS 16 Hangi Telefonlara Gelecek?

CHİP'in haberine göre iOS 16 güncellemesi, iPhone 8 ve sonra çıkan modellere gelecek.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

iPhone X

iPhone XR

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max

iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max

iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 1 Pro Max

iPhone SE (2020) ve iPhone SE (2022)

IOS 16 Kilit Ekranı Nasıl Değiştirilir?

iPhone'unuzun kilidini açın ve ardından kilit ekranınıza basılı tutun. Bu sizi kilit ekranı düzenleme moduna yönlendirecek. Burada, sağ alttaki artı simgesine dokunun veya 'Yeni Ekle' kilit ekranı seçeneğini görüntülemek için sağdan sola doğru kaydırın.

IOS 16 Nasıl İndirilir, Nasıl Yüklenir?

Öncelikle cep telefonunuzdan Apple'ın beta programı sayfasını ziyaret edin ve Apple Kimliğinizle giriş yapın. iOS sekmesine gidin, sayfayı aşağı kaydırın ve Başlarken bölümünde iOS Aygıtını Kaydet'e dokunun.

iOS 16 Genel Beta Profilini iPhone'unuza indirmek için Profili İndir'e dokunun ve telefonunuzu yeniden başlatın. 

Son olarak Ayarlar- Genel - Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Telefonunuza iOS 16 beta güncellemesinin geldiğini biliyoruz. Güncellemeyi yüklemek için İndir ve Yükle'ye dokunun. Herhangi bir nedenle İndir ve Yükle seçeneğini görmüyorsanız, disk alanını boşaltmak veya RAM'i temizlemek için birkaç dakika beklemeniz gerekebilir.  Yeterli depolama alanı olmadan iOS 16'yı indiremezsiniz, bu nedenle depolama alanında yer açmak için büyük dosyaları silin. iOS 16 beta programından çıkmak istiyorsanız, indirilen beta profilini silmeniz yeterlidir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir