İkiz Gebelik Belirtileri Nelerdir?

İkiz Gebelik Belirtileri Nelerdir?
27.06.2022 12:43
İkiz gebelik belirtileri nelerdir? İkiz gebelikte birinin düşmesi, ikiz gebelik dikkat edilmesi gerekenler, ikiz gebelik doğum izni kaç gün?

İkiz gebelik belirtileri, annenin keselerinin iki tane oluşmasından meydana gelir. Diğer doğumlara göre daha farklı süreç içinde gelişmektedir. İkiz bebeklerinde anne adaylarının tekli gebeliğe göre daha çabuk yorgunluk ve halsizlik olur. Karın genişliği daha fazladır. Anne adaylarının bu süreç içinde sağlıklı bir şekilde beslenmeleri gerekir. Aksi takdirde doğum yaparken fazla kilolarda anneleri rahatsız edebilecek bir süreç ile karşı karşıya gelmesine neden olur.

Anne adaylarının bu süreç içinde belirlenen kontrollerini de sağlıklı şekilde gitmeleri gerekir. İzlenimler ve dokuz aylık süreç içinde gelişen bebeklerin de sağlam şekilde bakılması gerekilir. İkiz gebelikler genelde genlerden gelen veya tüp bebekle hamile kalan kadınlarda çok fazla görülür. Eğer genlerinizde ikiz bebek varsa hamile kaldığınızda doğurma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Son yıllarda tüp bebeklerde geliştirilen mücadeleler sonucu da ikiz bebekler ve çift yumurta ikizleri fazlasıyla görülmektedir.

İkiz bebekleri olan anneler doktorlar tarafından tavsiyeler verilir. Özellikle vitaminler çok önemlidir. Tekli gebelikte oluşmayan sorunlar ikiz bebeklikte daha fazla oluşacağı için bu süreçte ekstra bir dikkat edilmesi gerekilir. Bu süreçleri doğru şekilde doktorunuzun eşliğinde yapmanı önerilir. Kendi başınıza hareket etmeleriniz durumunda bebeklerden biri hayatını kaybetme potansiyeli de yüksektir.

İkiz Gebelikte Birinin Düşmesi

İkiz gebelikte birinin düşme ihtimali olabilir. Bu düşüğün oluşması bazen fark edilmez. Tek gebelik olarak görülebilir. Doktorların bu süreç içinde detaylı bir şekilde kontrol edilerek hastalarına yardımcı olmaları gerekilir. İkiz bebekler bu süreç içinde anne karnına ağır geldiği için düşme tehlikesi olur. Bu süre zarfı içinde doğru bir izlenim yolu çizmek gerekilir. Bu izlenimleri doktorlarınızın tavsiyeleri üzerine geçirmeniz lazım. Uzmanların da önerdiği bir takım işlemler, testler vardır. Bu testleri zamanında ve ilaç alımlarını da doğru aylarda alarak ikiz bebeklerin gelişim süreçleri daha doğru şekilde olacaktır. Bu gelişim süreçlerini daha sağlıklı şekilde tamamlarsınız.

İkiz Gebelik Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkiz gebelikte dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli nokta sağlıklı beslenme ve yürüyüş olacaktır. Hamilelik bir hastalık değildir. Fakat anne adayları ekstra dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Bu durumları iyi tespit etmek gerekir. Örneğin annenin ikiz bebeğe sahip olması ağırlığının daha fazla olacağı anlamındadır. Anne adaylarının bu durumu düşünerek hareket etmeleri gerekir. Yani yediğiniz her şey ikiye bölünerek bebeklere ulaşır. İkiye bölünmesi ile oluşan bazı eksikler de meydana gelir. Bu eksiklere dikkat etmemiz gerekir.

İkiz Gebelik Doğum İzni Kaç Gün?

İkiz gebelikte doğum izinleri daha fazla olur. Doğum öncesi ve doğum sonrası olmak üzere 32 hafta gibi bir süreç bekler. Bu süreçleri anne adaylarının daha doğru şekilde kullanmaları gerekir. Eğer bebeklerinize doğru şekilde bakımlar sağlamak isterseniz, doğru bir şekilde izinleri kullanmanız gerekir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir