İddaa Bayi Teminatı 2023 Ne Kadar?

İddaa Bayi Teminatı 2023 Ne Kadar?
06.02.2023 23:09
Şans oyunları denilince ilk akla gelen fiziki mekan olan iddiaa bayileri hakkında merak edilenler var. 2023 iddaa bayi teminatı, açma şartları, açma ücreti ne kadar? 2023 iddaa bayi açmak için gerekli belgeler, kaç TL sonrasında vergi alınıyor, kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte detaylar.

İddaa bayiliği fikri özellikle Türkiye’de oldukça karlı bir iş ortaklığı olarak görülmektedir. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından sunulan ve belirlenen esaslara göre bayiliklerin açılmasına izin verilmektedir. Bayilik açmak için yerine getirmeniz gereken bir diğer şart ise teminattır. Hem teminat mektubu hem de teminat ücreti talep edilmektedir. 2023 iddaa bayi teminatı ise 3.300 USD olarak belirlenmiştir.

İddaa Bayi Kaç TL Sonrasında Vergi Alıyor?

İddaa bayileri belli bir oranın altında kalan ikramiyelerden ekstra kesinti yapmaz. Ancak 2023 yılında 23.387 TL’yi aşan ikramiyeler için %20’sini vergi olarak kesmektedir. Buna Veraset ve İntikal Vergisi denilmektedir.

İddaa Bayi 2023 Açma Şartları Nedir?

İddaa Bayi açma şartları Spor Toto Teşkilatı Başkanlığınca belli esaslara dayandırılmıştır. Gelin 2023 iddaa bayi açma şartlarına birlikte göz atalım.

. TC vatandaşı olmak,

. Bayi sahibinin fiili ehliyetinin bulunması,

. 5237 sayılı kanun kapsamında 53. Madde nedeniyle 1 yıldan fazla hapis cezası almamış olmak,

. Yüz kızartıcı suçlardan ceza almamış olmak,

. Vergi dairesinde kaydı bulunmamak,

. Mevcut lokasyonun bulunması,

. Sabit telefon

. E- mail adresi

. Daha önce kendisine, eşine veya yakın akrabalarına verilen iddaa bayi ruhsatının iptal olmamış olması

İddaa Bayi 2023 Açma Ücreti Ne Kadar?

Başta futbol olmak üzere birçok spor karşılaşması hakkında tahmin sistemi ile kupon oluşturularak oynan şans oyunlarının oynandığı yere iddaa bayi denilmektedir. Bir iddaa bayi sahibi olmak özellikle Türkiye’de oldukça karlı bir iş anlaşması olacaktır. Belirlenen şartları yerine getiren kişilerin sağlaması gereken en önemli şartlardan biri de hazır sermayenin bulunmasıdır. 2023 yılında bir iddaa bayi açma ücreti 250.000 TL olarak belirlenmiştir.

İddaa Bayileri Kaçta Açılıyor?

İddaa bayiler hakkında en çok merak edilen konu başlıklarından biri ise bayilerin çalışma saatidir. Günümüzde neredeyse her sokak başında görebileceğimiz iddaa bayilerinin çalışma saatlerini sizin için araştırdık. İddaa bayilerinin açılma saatleri lokasyona göre farklılık göstermektedir. İşler caddeler üzerinde ki iddaa bayileri sabah saat 9-10 gibi açılırken ara sokaklarda ki bayilerin öğleden sonra açıldığını görmekteyiz.

İddaa Bayileri Kaçta Kapanıyor?

İddaa bayileri haftanın her günü hizmet vermektedir. Çalışma saatleri lokasyona göre farklılık göstermektedir. Genellikle sabah saat 09.00 akşam 22.00’ a kadar açıktır. Lig sezonlarında veya önemli spor müsabakalarında saat gece 01.00 ve 02.00’a kadar da açık kalmaktadır.

İddaa Bayisi Açmak İçin Gerekli Belgeler 2023 Nelerdir?

İddaa bayisi açmak için tüm şartları sağladınız ve sıra evrak prosedürlerine geldiyse bu yazı tam size göre. 2023 iddaa bayisi açmak için gereken belgeler şu şekildedir. (eksiksiz şekilde tamamlanan evraklarınız ile birlikte Spor Toto Başkanlığına müracaat etmelisiniz)

. Kimlik Fotokopisi

. Fiili Ehliyet

. Sabıka Belgesi

. Başvuru bedelinin yatırılmış olduğuna dair banka dekont,

. Fiziki mekan için noter onaylı tapu ya da kira sözleşmesi aslı,

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir