Halıdan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?
06.01.2023 22:30
Halıdan pas lekesi nasıl çıkar? Pas lekesi ayakkabıdan nasıl çıkar? Aynadaki pas lekesi, alüminyumdan pas lekesi nasıl çıkar? Ahşaptan pas lekesi nasıl çıkar? Bıçaklardaki pas lekesi nasıl çıkar? Pas lekesini çıkarmak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Birçok nesneden pas lekesinin nasıl çıkarıldığı merak edilmektedir, işte detaylar.

Halıdan pas lekesinin çıkarmak için ise nemli bir süngere biraz bulaşık deterjanı koymalı ve lekeniz üzerinde bekletmeniz gerekmektedir. Daha sonra suya batırılmış beyaz bir havluyla bu bölgeyi çektirme işlemini uygulamalısınız. Pas lekesinin geçtiğini gördüğünüz zamana kadar çektirme işlemine devam etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca halıda bulunan pas lekesinin üzerine bir miktar limon sıkın ve kurumasını bekleyebilirsiniz. Kuruyan halı soğuk su ile durulanmalıdır. Çok hafif ovalanarak pastan kurtulabilir. İhtiyaç durumunda bu işlem birkaç kez tekrarlanabilir.

Pas Lekesi Ayakkabıdan Nasıl Çıkar?

Yarım limonun suyunu pas lekesinin olduğu ayakkabının üzerine sıkın, üzerine biraz tuz serpin ve bir süre bekleme işlemini gerçekleştirin. Ardından, ayakkabıyı durulamanız gerekmektedir. Bunu lavaboda veya bir kovada yapabilir ve ardından ayakkabılarınızı çamaşır makinesine atarak iyice temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayakkabılar genelde makineye atılmaması gerekir. Ayakkabınızı direk makineye atmak yerine bir bez çanta ya da tişörte sarıp bağlayarak atmanız ayakkabınızın korunması ve zarar görmemesi için gereklidir.

Aynadaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Boş sprey kutusuna bir miktar bulaşık deterjanını ekleyerek işleme başlayabilirsiniz. Bu kutunun içerisine ılık bir su koyup ve karışımı çalkamanız gerekmektedir. Aynada lekeli gördüğünüz bölümlere bu karışımı sıkma işlemini gerçekleştirin. Ardından havlu yardımı ile lekeyi temizlemeniz gerekmektedir. Pas lekesinin çıktığını göreceksiniz.

Alüminyumdan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Tek yapmanız gereken paslı alana bol miktarda karbonat serpme işlemini uygulamaktır. Sonrasında birkaç saat beklemeniz gerekecektir. Birkaç saat geçtikten sonra sodayı ovalayarak çıkarmanız gerekmektedir. Temizlemeye çalıştığınız alette ulaşması daha zor alanlar varsa diş fırçası ya da herhangi bir sert fırçayla sodayı çıkarmanız mümkündür.

Ahşaptan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Bir sprey şişesini yarısına kadar suyla, yarısına da beyaz sirke ile doldurarak ahşaptan pas lekesini çıkarma işlemine başlayın. Şişeyi güzelce kapatın ve çözeltiyi iyice karıştırmak için güzelce çalkalayın. Bu yöntem, kısa bir süre için ahşap bir yüzeye paslı bir şey koymanız durumunda ve biraz kalıntı bırakmış gibi hafif pas lekeleri için işe yaradığı bilinmektedir.

Bıçaklardaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Bıçaklardaki pas lekesini çıkarmak için bir bardak veya kaseyi limon suyuyla doldurun ve bıçağı bu suya koymanız gerekmektedir. 10-15 dakika kadar limonlu suda bırakma işlemini yapın ve ardından pası silin veya iyice ovun. Pası temizlemenin başka bir yolu da yarım limon olarak bilinmektedir. Hatta daha etkili olması için önce limonu tuza batırabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir