Ünlü Markaların Türkiye'ye Gelme Tarihleri Nedir?

Ünlü Markaların Türkiye'ye Gelme Tarihleri Nedir?
06.09.2022 22:42
Günümüzde pek çok insan belli markaların sadık tüketicilerindendir. Gloria Jeans, Gratis, Herbalife, Lays, Lacoste, Nike, Nestle, Oppo, Oysho, Spotify, Subway Türkiye pazarına hangi yılda girmiştir. İşte detaylar…

Markalar hakkında en çok araştırılan konulardan biriülkemize ne zaman geldikleridir. Gloria Jeans, Gratis, Herbalife, Lays, Lacoste, Nike, Nestle, Oppo, Oysho, Spotify, Subway ülkemize hangi tarihte gelmişlerdir? Detaylara göz atalım…

Gloria jean’s Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Sevilen kahve içme yerlerinden biri Gloria Jean's’dir. Gloria Jean's Coffees'in Türkiye macerası; 1999 yılında İstanbul Mydonose Showland'de ilk şubesini açmasıyla başladı.

Gratis Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Kozmetik markası deyince akla ilk gelen mağazalardan biri Gratis’tir. İlk mağazasını 17 Temmuz 2009'da İstanbul Metrocity AVM'de açan Gratis, 2021 yılı itibari ile 81 ilde 650'i aşkın mağazasıyla satışlarını sürdürmektedir.

Herbalife Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Doğal ve diyet ürünleri üzerine yoğunlaşan markalardan biri Herbalife olarak kayıtlara geçmektedir.Türkiye'deki faaliyetlerine Mart 1998'de başlayan Herbalife, doğrudan satış yöntemi ile satış faaliyetlerini sürdürmektedir.

Lays Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Dünyanın en büyük içecek markalarından biri olan PepsiCo'nun cips üreticisi Frito-Lay, 2007 yılında 39 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi. Frito Lay, 44 ülkede 93 fabrikaya sahiptir ve dünya çapında 200 ülkede faaliyet göstermektedir. Türkiye'de iki üretim üssümüz var.  1986 yılında Türkiye'ye giriş yapan Frito-Lay, Doritos, Raffles, Rays ve Cheetos markalarına sahiptir.

Lacoste Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Tişörtlerin vazgeçilmez markası olan Lacoste, hakkında bilinmesi gerekenler vardır. Dünya çapında 120 ülkede müşterisi olan ünlü bir Fransız markası olan Lacoste, 1990 yılından bu yana Türkiye'de Eren Perakende tarafından temsil edilmektedir.

Nike Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Artık daha fazla izleyicinin Nike ürünlerini giymesini istiyor. Dünya koleksiyonunu yakında Türkiye'ye getirecekler. 2001 Sonbahar sezonu 3.500 tekstil ve 750 farklı ayakkabı modeli ile açıldı.

Nestle Çikolatası Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Türkiye, çikolatayı Nestlé'nin 20. yüzyılın başlarında Karaköy'de ilk mağazasını açmasıyla tanıştırdı. Nestlé, Türkiye’nin ilk çikolata fabrikasını 1927 yılında İstanbul Feliköy'de açarak Türkiye'de çikolatada bir ilke imza attı. İlk çikolata sosu, CHOKELLA Nestlé aracılığıyla Türk tüketicisini sevdirdi.

Oppo Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Son dönemlerde sıkça tercih edilen telefon markalarından biri olan Oppo hakkında bilinmesi gereken en önemli konulardan biri Türkiye pazarına ne zaman girdiğidir. Sevilen yabancı menşi ile telefon markası Oppo 2019 yılında Türkiye pazarına girmiştir.

Oysho Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Ev giyim ve iç çamaşırı deyince en çok tercih edilen markalardan biri olan Oysho Türkiye pazarına girdiğinden beri oldukça fazla beğenilmiştir. Sevilen iç giyim ve ev giyim markası olan Oysho 2005 yılında Türkiye pazarına girmiştir.

Spotify Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

En bilinen müzik dinleme platformlarından biri Spotifydır. Spotify ülkemize 7 Ekim 2008 tarihinde gelmiştir.

Subway Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Tüketici memnuniyetini en çok sağlayan sandviç markası subway ile ilgili en çok bilinmesi gereken konulardan biri Türkiye pazarına ne zaman girdiğidir. Sandviçleriyle herkesi kendine hayran bırakan Subway türkiyeye 1996 yılında girmiştir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir