Green Card Diskalifiye Nedenleri Nelerdir?

Green Card Diskalifiye Nedenleri Nelerdir?
27.09.2022 15:17
Green card diskalifiye nedenleri nelerdir? Green card en çok kimlere çıkıyor ve fotoğrafı çeken yerler neresidi? Green card geçerlilik süresi ne kadar ve gerekli evraklar nelerdir? Green card geçersiz başvuru sayısı kaçtır? Bu yazımızda, green card ile ilgili tüm bilgileri bulmanız mümkündür.

Green card başvurularınızda eğer evliyseniz ya da evlenecekseniz eşinizi başvuruya eklemek zorunludur. Çünkü diskalifiye olursunuz. ABD’de dışında bir seneden fazla süre kesintisiz olarak kalmakta diskalifiye nedenidir. ABD’de dışında yasal giriş çıkışı elde ettikten sonra 2 seneden fazla kalmak ve gelir vergisi beyan etmemek diskalifiye nedenleri arasındadır. Gelir vergisinde ise ikametgahınızın Amerika olmadığını beyan etmeniz durumunda da green card diskalifiye olacaktır.

Green Card En Çok Kimlere Çıkıyor?

Green card en çok kimlere çıkar gibi bir sorunun net yanıtı olmamaktadır. Çünkü green card kura ile verilmektedir. Başvuru esnasında hatasız bir şeklide yaptığınız zaman %4-5 oranında size çıkma ihtimali vardır. Yani diskalifiye neden olacak şeyleri yapmadığınız takdir de size green card çıkabilmektedir. 

Green Card Fotoğrafı Çeken Yerler Neresidir? 

Green card fotoğraflarının boyutları 50mm x 50mm olması gerekmektedir. Başınız ise kesinlikle fotoğrafın ortasında olmalıdır. Göz seviyeniz ise fotoğrafın alt hizasından itibaren 28mm-35mm olmak zorundadır. Fotoğrafın arka planı ise düz beyaz renkte olmalıdır. Herhangi bir fotoğrafçıda bu özelliklere dikkat edilerek fotoğraflarınız çektirebilirsiniz.

Green Card Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Green card sahibi olduktan sonra ABD’de yaşamak zorunlu değildir. Fakat green card sahipleri ile beraberinden hak kazanmış kişiler 5 yıl boyunca ülkede oturma ve çalışma hakları tanınır. Kısacası green card süresi 5 yıldır.

Green Card İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 

Green card başvuru için gerekli evraklar şöyledir;

-Nüfus kayıt örneği

-İkametgah belgesi

-Mezuniyet belgesi

-Biyometrik fotoğraf

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

-Evliyseniz eşiniz ve çocuklarınızın biyometrik fotoğrafları bu evrakları tamamlayıp green card başvurularınızı sağlayabilirsiniz.

Green Card Geçersiz Başvuru Sayısı Kaçtır?

Green card başvuru sayıları senelere göre artış veya azalış gösterebilir. Green card başvuru yaparken diskalifiye olmamaya özen gösterilmelidir. Hatalı veya eksik başvuru yaptığınız takdir de green card sahibi olamazsınız. Geçersiz green card başvuru sayısı ise, 66,104’tür.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir