Bartın 2023 Nüfusu Kaçtır?

Bartın 2023 Nüfusu Kaçtır?
03.12.2022 21:50
Sakinliğin ve dinginliğin derin şekilde hissedeceğiniz ortamları yaratan Bartın nüfusu hakkında doğru kaynaklardan bilgileri paylaştık. Bartın, Amasra, Kurucaşile 2023 nüfusu kaçtır? Bartın Merkez, Ulus 2023 nüfusu kaçtır?

Bartın henüz keşfedilmemiş bölgelerdendir. Keşfedenler artık oradan vazgeçmeden her fırsat bulduğunda o eşsiz doğal güzelliği ile baş başa kalmak isteyecektir. Karadeniz bölgesinin batısında kaması ve ona güzellik katacak birçok özelliğe sahip olan şehirlerimizdendir. Harika bir sahili olup daha önce hiç gidilmemiş ve keşfedilmemiş koylara sahiptir.

 Şehir açısından çok fazla gelişmese de onun doğa güzelliği insanı hayran bırakacak cinsten olmaktadır. 2023 nüfusuna gelecek olursak diğer şehirlere göre yüz ölçümü küçük buna bağlı olarak nüfusunun az olmasını sağlar. 2022kaynaklarına göre Bartın’ın nüfusu 202.383 olarak resmi kaynaklara kaydedilmiştir.

Bartın Amasra 2023 Nüfusu Kaçtır?

Adına şarkılar yazılan ve birçok sevilen sanatçının bu şehirde doğduğunu biliyorsunuz. O güzel mavi denizi gökyüzü ile buluştuğu anda eşsiz manzaralara şahitlik eder. Bartın’ın en güzel ilçeleri arasında gelir. Şehir deniz ticareti açısından önemli rol oynamaktadır. Yaz aylarında turistlik olmasından ötürü bu zamanlar nüfus yoğunluğu yaşanır.

 Geçmişte Osmanlının şehzadeler için sanacak olan yerlerden olmasından ötürü çok sayıda çeşme ve farklı kurumlar yapılmıştır. Hem tarihi hem de gizli kamış mağaralar bakımından önemli yerlerden biridir. Buradaki tarihi mekanlar görülmeye değerdir. Bir de yemek olarak pidesi çok meşhurdur. 2023 nüfusuna baktığımızda Amasra’nın toplam nüfusu 2022’ye göre 7988 olarak bilinir.

Bartın Kurucaşile 2023 Nüfusu Kaçtır?

Bartın’ın Kurucaşile’si için kasaba özelliği gösterir diyebiliriz. Sandal ve zeytin burunları ile sınırları belirlenmiştir. İlçeye gelen turist sayısının daha çok yaz aylarında arttığı buna bağlı olarak nüfusunun da 2022 de yapıldığı bilinir. Doğayla baş başa kalabilmek ve sakin bir hayat yaşamak isteyenler için çok güzel otel ve yerlerin olduğu bölgeler arasında gelir.

 Denize yakın bir mevkide olması yazın ferahlayacağınız anları da yaratmanızı sağlar. Ekonomik anlamda da yaşayanları çok zorlamadan genelde kasaba kültürü ile yaşamlarını sürdüren bir hayat yaşanır. 2023 Kurucaşile nüfusu ise 2022 yılındaki nüfus kayıtlarına göre bilgi verilir. Buna göre 2023 Kurucaşile nüfusu 2097’dir.

Bartın Merkez 2023 Nüfusu Kaçtır?

Bu şehir son on yıl içinde üniversite sayesinde daha çok kazanmaya başlamıştır. Öğrencinin gelmesi ve daha çok olanak ve imkanlarının yaratılması gelişme açısından hızını artırır. Tabi turistlik açısından en çok gelişmeyi göstermesi de bunun cabası olacaktır. 2023 yılındaki nüfus hesaplamaları genellikle 2022 yılını baz alarak yapılır. Buna göre Bartın Merkez 2023 nüfusu 81.692 olduğunu nüfus veri bilgilerinden öğrenebilirsiniz.

Bartın Ulus 2023 Nüfusu Kaçtır?

Denize yakın olmamasından ötürü genelde burada yayla turizmi olur. Yaz aylarında daha çok yakın çevrelerden gelen insanlar yayla turizmi daha aktif hale getirmiştir. Doğal su kaynakları bu yörede en çok merak edilen mekanlar arasındadır. Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle bu tarz yerler daha hızlı keşfedilerek belli bir süre içinde turistlik gezilerin düzenlendiği bilgisi de verilir. 2023 Bartın Ulus nüfusuna göre 2021 yılına göre 21. 390 olduğuna dair bilgiler verilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir