Future Perfect Tense Nedir?

Future Perfect Tense Nedir?
08.10.2021 22:00
İngilizce konuşmak günümüzde çok önemliyken, bu dili konuşan insanlar ortalama dünyada ki insanların yarısı ile iletişim kurabilmektedir. Future Perfect Tense nedir, ipuçları nelerdir, kullanımı nasıl yapılır, hangi zaman, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tüm bu soruları sizin için araştırdık.

İngilizce konuşmak günümüzde çok önemliyken, bu dili konuşan insanlar ortalama dünyada ki insanların yarısı ile iletişim kurabilmektedir. Bunun yanında özellikle ülkemiz iş dünyasında, artık bu dil bir gereklilik halini almış olup, birçok kişi tarafından öğrenilmeye çalışılır. Eğitim hayatımızın ilk yıllarında beri İngilizce görürken, ülkemizde bu dilin öğrenilmesi zor olarak kabul edilir. Son yıllarda İngilizce öğrenimi artarken, birçok kurs bu dillin öğreniminde yardımcı olabilmektedir. İngilizcesini geliştirmek isteyen insanlar birçok yola başvurabilirken, bazı insanlar için bu süreç sancılı olabilmektedir. İngilizce dünya üzerinde en çok konuşulan dil olarak karşımıza çıkarken, ülkemizde genelde öğrenilmesi zor olarak algılanır. İngilizce de en çok zamanlar konusu zor olurken, bu zamanlar cümle yapısını değiştirmektedir. Future Perfect Tense, bu zamanlar içinde yer alırken, bazı kurallara göre kurulmaktadır. Bu zaman, gelecek zamanla ilgili olup, gelecekte ki olaylar için kullanılmaktadır. Bazı özelliklere dikkat edilip, bunları cümlede gördüğünüz zaman, bu zamandan söz edilebilmektedir.

Future Perfect Tense Nedir?

İngilizce de kullanılan zamanlardan bir tanesi olan Future Perfect Tense, gelecekte ki olayların tamamlanmasının beklenmesi olarak karşımıza çıkarken, olumlu, olumsuz ve soru cümlesi olarak cümlede yer alabilmektedir. Bu zamanın dilimizde ki anlamı ise, gitmiş olacağım ya da yapmış olacağım gibi bir karşılığa denk gelmektedir. Bu zamanla kurulan cümlelerin gramer yapı ise özne+ yarımcı fiil+yüklem ve nesne olarak karşımıza çıkmaktadır.

Future Perfect Tense İpuçları Nelerdir?

İngilizce zamanlarından olan Future Perfect Tense, bazı ipuçları ile kolay yakalanabilmekte olup, bunlara dikkat edilmelidir. Bu zaman kullanıldığı zaman en çok kullanılan kelimeler şu şekilde olup, for, before, by, by the time, after, before ve in ten years time, bu kelimeleri gördüğümüz an, cümlede bu zamanı aramak mümkündür.

Future Perfect Kullanımı Nasıl Yapılır?

Bu zaman türünü gelecekte bitmesi gereken eylemlerin beklenmesi olarak kullanılırken, geçmiş ve geleceği kapsadığı için zaman zaman kafa karışıklığı yapabilmektedir. Bu zamanın kullanımı olumlu cümlelerde özne, yardımcı fiil, yüklem ve nesne olarak kurulurken. Yardımcı fiil olarak will+have, yüklem olarak, verb 3 ve object yani nesne olarak karşımıza çıkar. Olumsuz kullanımlarında ise aynı şekilde sadece yardımcı fiile not getirilir. Sorularda ki kullanım ise olumlu cümlelerde, will başa gelirken, olumsuz sorularda ise won’t başa gelir. Sonra özne ve yüklem için de have+verb 3 son olarak nesne yani object ile kurulur.

Future Perfect Tense Hangi Zaman?

İngilizce dilinde birçok zaman varken, bu zamanların kullanımı cümlelerde değişikliğe sebep olurken, yüklemin ne zaman yapılacağı bilgisini vermektedir. Bunlardan biri olarak karşımıza Future Perfect Tense, çıkmakta olup, gelecek zamanlar içerisinde yer almaktadır. Biraz daha açacak olursak, bu zaman gelecekte yapılacak yüklemin, yapılmaya devam edeceğinden bahseder. Bu zaman olumlu, olumsuz ve soru cümlelerinden oluşurken, bazı özelliklere sahiptir.

Future Perfectte Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bu zamanın kullanımında bazı özelliklere dikkat etmek gerekirken, öncelikle bu cümlelerin gelecek zamanla ilgili olup, gelecek zamanda eylemlerin yapılacağından söz edilir. Bu zamanlı cümleler olumlu, olumsuz ve soru cümlesi olduğuna dikkat edilmeli olup, bunların yapısını yukarda anlattığımız gibi öğrenmelidir. Bu zamanda en çok kullanılan kelimeleri bilmek size fayda sağlayabilirken, bu kelimelerin kullanımına dikkat edilmelidir. Bu zamanın yapısının bilinmesi gerekirken, diğer zamanlardan ayıran özelliklerine de dikkat edilmelidir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir