Çocuğa Nasıl Doğduğu Nasıl Anlatılır?

Çocuğa Nasıl Doğduğu Nasıl Anlatılır?
31.10.2022 17:30
Bilinçli ebeveynlerin çocukları daha sağlıklı bir psikoloji ile yetişir. Çünkü çocuklar tarafından yöneltilen soruları daha mantıklı cevaplayarak hareket ederler. Bu konu hakkında bir araştırma yaptık. Nasıl doğduğu, tuvalet eğitimi, evcil hayvanın ölümü çocuğa nasıl anlatılır? İkinci evlilik kararı, hamilelik, küresel ısınma çocuğa nasıl anlatılır?

Çocukların belli bir yaşta akılları ermeye başladıktan sonra ilk soracakları soru nasıl doğdukları olacak. Bunu basit bir şekilde onun da anlayacağı dilde anlatmak kolaydır. Çocuğunuza onun anne karnında büyüdüğünü ve belli bir süre sonra doktorlar tarafından ameliyatla alındığı anlatılır. Öncelikle anlattığınız kavramların ne olduğuna dair bir tanım yapın. Daha sonra bunları bir hikâye üzerinden onun da hemen kavrayacağı yöntemle anlatabilirsiniz.

Tuvalet Eğitimi Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Çocuklarınız 1 buçuk ya da 2 yaşına geldiğinde onlara tuvalet eğitimi hakkında bir konuşma yapmanız gerekir. Tabi bazı çocuklarda bu durum daha geç kavranır. Bu yüzden ilk olarak onun bir birey olduğunu ve normal bireylerin de bezlenmemesine dair bilgiler verin.

Çocuğunuz eğer sizi dört gözle dinliyor ve anlattığınız duruma tepki verirse doğru bir tuvalet eğitimi ile artık bezlenmeden tuvaletini yapacaktır. Eğer anne babalar bu konu hakkında nasıl davranmalarını bilmiyorsa bir uzmandan yardım almasını öneriyoruz. Çünkü bu öğrenme aşamaları çocuğunuzun bilinçaltına işler. Eğer yanlış bir söz veya hareket yapmanız, bütün hayatını etkileyebilir.

Evcil Hayvanın Ölümü Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Ev ortamında evcil hayvanın beslenmesi insanlara iyi gelebilecek bir durum olabilir. Eğer çocuklu eve evcil hayvan alırsanız eviniz bahçeli olması şart. Fakat onların barınma ihtiyaçlarını bir kenara atalım. Zaman içinde o kadar bağlanmalar yaşanır ki o da aile bireylerinden biri haline gelir. Evde çocuklarda çok fazla alışarak yaşamlarına devam ederler. Eğer evcil hayvanınız öldüyse bu durumu çocuğunuza kabullenmiş bir şekilde anlatmanız gerekir. Çocuğun travma geçirmemesi için en olur şekilde anlatılarak üzüldüğünüzü fakat bunun bir son olmadığını anlatmak zorundasınız.

İkinci Evlilik Kararı Çocuğa Nasıl Anlatılır?

İkinci evlilik insanların hayatında ikinci bahar olarak da bilinir. Belli bir yaşa erildiğinde kafanıza uygun ve sevdiğiniz bir insanı tekrar hayatınıza almak mümkün olabilir. Bu durumu ailenize ve çocuklara anlatmak en zorudur. Çünkü çevrenizdeki kişiler bunu kabullenemeyebilir. İlk çocuklarınıza karşı sorumlusunuz. Onlara anlatmanız daha kolaylaştıracak bu durumu. Çocuklarınıza eğer bu evliliği yaparsam çok mutlu olacağım tarzı cümleler ile onlarında kabullenmesine izin vererek evlenmeniz uzun birlikteliğin başlangıcı olur.

Hamilelik Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Hamilelik, bebeğin nasıl doğduğu gibi sorular çocukların en çok merak ettiği durumlardan olur. Bunu yanlış şekilde anlatmak ilerde çocuğun sizin onu ciddiye almadığı algısı oluşturur. Konuya var olmak ile başlamanız gerekir. İki çiftin birlikteliğinden annenin hamile kalması sağlanır. Hamilelik dokuz ay gibi evrelerini anlatmalısınız.

Küresel Isınma Çocuğa Nasıl Anlatılır?

Küresel ısınma dünyada doğal kaynakları yok eden bir durumdur. Buna etki olan birçok neden var. Çevremizi daha güzel kullanmak ve doğaya aykırı olaylar gerçekleştirmemek. Eğer çocuklarımıza bu durumun geleceğimiz için sorun olduğunu ve dünyayı daha güzel, temiz kullanmamız gerektiğini anlatırsak bilinçli yaşamayı öğrenirler.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir