Cadı Avcısı Kitabı Konusu Nedir?

Cadı Avcısı Kitabı Konusu Nedir?
15.10.2022 01:13
Konularına göre kitaplar okumak daha çok bilgi öğrenmenizi sağlayacaktır. Cadı Avcısı kitabın konusu nedir? Değirmen, Dört Anlaşma, Duygusal Zeka, Da Vinci Şifresi kitabı konusu nedir? Merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için hazırladık…

Cadı Avcısı; Virginia Boecke tarafından fantastik ve macera formatında yazılmış olan bilim kurgu romanıdır. Konusu; 1500lü yılların İngiltere’sinde cadı ve büyücüleri ölüme mahkum eden 13.yazıt ve bu yazıta rağmen yasaklara uymayan kişileri yakalayan cadı avcıları hakkındadır. Elizabeth Grey de onlardan biridir. Hayatını cadı avcılığı yaparak geçirirken bir gün cadılıkla suçlanır ve o da ölüme mahkum edilir. Ama yardımına yetişen insan bir büyücü olunca olaylar başlayacaktır. Fantastik kurgu hastaları için oldukça tercih edilen bir romandır.

Değirmen Kitabı Konusu Nedir?

Kitabın ismi aynı ada sahip öyküden alınmıştır. 3 kısımdan oluşan kitapta toplamda 16 adet öykü içermektedir. Yazarın 1927 ile 1934 yılları arasındaki hikâyelerinin toplanmış halidir. Ayrıca kitap ön sözünde Sabahattin Ali’nin kendisine yönelik eleştirel düşünceleri de bulunmaktadır. Kitaba adını veren Değirmen adlı hikâyede bir çingenenin aşkını ve aşkı için neler yapabileceğini okuyor olacaksınız. Yaz gelince çingeneler gruplar halinde köy köy dolaşıp kalacakları ve çadırlarını kuracakları bir yer aramaktadırlar. Burada, Atmaca adlı karakterin grubu böyle bir yer ararken, uzakta bir değirmen görüp oraya gitmesi ve maceraların başlaması konu edilmiştir.

Dört Anlaşma Kitabı Konusu Nedir?

Kişisel gelişim serüveninize büyük yarar sağlayacak öğretilerden oluşan Dört Anlaşma adlı kitap, okuyucu kitlesini günden güne genişletmektedir. Kitabın yazarı Don Miguel Ruiz, şaman kültürüyle büyümüştür ancak cerrah olmayı seçmiştir. Geçirdiği bir trafik kazası sonrası Toltek öğretisiyle tanışan yazar, bu öğretinin derinliklerinde araştırmalar yapar. Hâlihazırda Meksika Kızılderilileri tarafından uygulanan Toltek öğretisinin dünyada yaygınlaşmasını sağlayan kitap yazarı, bu öğretiyi Dört Anlaşma aracılığı ile tüm insanlığa hediye etmek için kaleme almıştır. Hayatı daha kaliteli yaşamamızı sağlayan anlaşmaların yanı sıra eski anlaşmaları bozmanın yöntemini anlatan bir kitaptır.

Duygusal Zeka Kitabı Konusu Nedir?

Daniel Goleman, psikoloji alanında çığır açan bu kitabında, duygusal zekanın daha önemli olduğunu kanıtlamak için yazmıştır. Duygusal zekayı, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren zeka olarak adlandırmaktadır. Araştırma bulgularına göre, duygusal zeka yoksunluğu, kişinin aile yaşamından mesleki başarısına, toplumsal ilişkilerinden sağlık durumuna kadar birçok alanda çok kötü sonuçlar verebilmektedir. Ancak, Dr. Goleman'a göre, duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değildir. İnsan beyninin yapısı dolayısıyla, çocuklukta alınan duygusal dersler, yaşam boyunca davranış tarzını belirlemektedir. Eğitimciler ve ana-babalar olmak üzere, herkesin ufkunu açan bu kitabın çok önemli bir toplumsal mesajı da vardır. Demokrasinin topluma ne ölçüde mal olduğu, bireylerin duygusal zeka düzeyiyle doğrudan bağlantılı olduğu hakkında yazılmış olan bir kitaptır.

Da Vinci Şifresi Kitabı Konusu Nedir?

Kitabın konusu; Paris’teki Louvre Müzesi’nin müdürü ardında gizemli ipuçları, kodlar ve şifreleri bırakarak öldürülmüştür. Bunun üzerine Harvard’lı bilim adamı Profesör Robert Lang gizemli cinayeti çözmek için yardım edecektir. Bu cinayetteki soruşturma, Fransız kriptoloji servisi Sophie Neveu ile başlayacaktır. Ancak cinayetin sırlarını ortaya çıkarmaya başladığında hızlı ve tehlikeli bir macera karakterleri bekleyecektir. Da Vinci Şifresi kitabının yazarı Dan Brown kitabı hakkında; ‘Hıristiyan tarihini değiştirip değiştirmediğimi bilmiyorum ama sanırım Hıristiyanları İncil, kutsal metinlerin doğruluğu ve tarihi hakkında tartışmaya teşvik ettim’ şeklinde bir açıklamada bulunmuştur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir