Fenerbahçe Stadında En İyi Tribün Hangisidir?

Fenerbahçe Stadında En İyi Tribün Hangisidir?
08.11.2022 21:49
Sarı-lacivert renklere gönül veren takımın ev sahipliği yaptığı Fenerbahçe Stadı hakkında merak edilenler var. Fenerbahçe stadında en iyi tribün, yedek kulübesi nerededir, loca kaş kişiliktir? Fenerbahçe stadyumu hani Marmaray durağında, ne zaman yapıldı, ne kadara mal oldu? Cevaplarını sizler için paylaştık.

Tam ismi, Ülker Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumudur. Türkiye’nin en büyük 4. Stadyumu olma özelliği bulunmaktadır. En iyi tribünü ise “maraton“ tribünüdür. Bulunduğu konum ve sahaya olan bakış açısı sayesinde en iyi tribün olarak adlandırılmaktadır.

Fenerbahçe Stadı Hangi Marmaray Durağında?

Fenerbahçe stadına gidebilmek için birçok alternatif bulunmaktadır. Özellikle stadın yerine çok hakim olmayan taraftarlar, maç günlerinde heyecana kapılıp, panik yapabiliyorlar. Fenerbahçe stadına gidebilmek için, otobüs, taksi, Marmaray, dolmuş hatlarını kullanabilirsiniz.

Otobüs Hatları:  16B, 19S, 34AS, 34G, 4.

Marmaray: Söğütlüçeşme durağına yakındır. Söğütlüçeşme yaya alt geçidinden 10 dk kadar yürüyerek stadyuma varabilirsiniz.

Fenerbahçe Stadı Yedek Kulübesi Hangi Tribünde?

Fenerbahçe Stadı, yapıldığı ilk günden beri çok fazla tadilat geçirmiş bir spor kompleksidir. Tadilat geçirdiği her sene kendisine yeni şeyler katarak yoluna devam etmektedir. Bugün Türkiye’de bulunan Stadyumlar içerisinde ne büyük 4.Stadyumdur.

İçerisinde Pup, lokanta, hakem ve basın odaları, lavabolar, soyunma odaları,  yönetim ve toplantı salonları, localar ve ayrıca Fenerium mağazası, fenerium mağazasının hemen altına denk gelecek şekilde konumlandırılmış Fenerbahçe Müzesi de, stadyumun içerisinde yer almaktadır.

Ülker Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda 4 tane tribün bulunmaktadır.

Türk Telekom Tribünü

Migros Tribünü

Maraton Tribünü

Fenerium Tribünü

Fenerbahçe’nin yedek kulübesi sahanın sol tarafında yer almaktadır.

Fenerbahçe Stadı Loca Kaç Kişilik?

Taraftarların, maç karşılaşmalarını daha özel alanlarda kendi seçtikleri kişilerle birlikte izlemesine imkan tanıyan localar, imkanlarıyla da dikkat çekiyor. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda toplamda 64 loca bulunmaktadır. Ve 64 loca 998 kişi kapasitelidir. Bir de 1300 kişi kapasiteli 1907 locası bulunmaktadır.

Fenerbahçe Stadı Ne Zaman Yapıldı?

Türkiye’nin en eski en köklü Stadyumu Şükrü Saraçoğlu Stadyumudur. Yapıldığı 1908 senesinden beri sürekli olarak revize edilip, tadilatlar geçirmiştir. Bugün kurulduğu alana eski ismiyle “Papazın Çayırı“ denilmekteydi. İlk yapıldığı zamanlar saha için İngiltere’den özel çimler getirildiği ve sahanın iç düzenlemesi için yaklaşık olarak 3 bin altın harcandığı kaynaklarda geçmektedir.

Bugünkü ismini, 1934-50 yıllarında Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığı yapmış olan Şükrü Saraçoğlu’ndan almıştır. 2015 yılında Yıldız Holding ile yapılan isim anlaşmasından kaynaklı olarak tam ismi, Ülker Stadyumu Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksidir.

Bugün İstanbul Kadıköy’de 50.530 kişilik kapasitesiyle taraftarlarını ağırlamaya devam etmektedir.

Fenerbahçe Stadı Ne Kadara Mal Oldu?

Sponsorluk anlaşması gereğince ismi Ülker Stadyumu Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi olarak söylenmektedir.  Bu anlaşmanın 90 milyon dolar olduğundan bahsedilmektedir. Fenerbahçe Stadı 2009’da görmüş olduğu son değişiklikle birlikte toplam yapım maliyetinin 100 milyon UDS olduğu söylenmektedir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir