Dünyaca Ünlü Yazar Paulo Coelho, Kitabını Mete Gazoz İçin İmzaladı

 Dünyaca Ünlü Yazar Paulo Coelho, Kitabını Mete Gazoz İçin İmzaladı
24.09.2021 14:30
Brezilyalı romancı ve söz yazarı olarak tanınan Paulo Coelho, adını tüm dünyaya duyuran Türk gururumuz milli okçu Mete Gazoz için kendi kitabını imzaladı. Paulo Coelho Mete Gazoz imza olayı nedir, Paulo Coelho kitapları nelerdir, kimdir, hangi dine mensup, Mete Gazoz kimdir? Okçu'nun yolu kitabı konusu nedir? Tüm bu soruları sizin için araştırdık.

Brezilyalı romancı ve söz yazarı olarak tanınan Paulo Coelho, adını tüm dünyaya duyuran Türk gururumuz milli okçu Mete Gazoz için kendi kitabını imzaladı. Veronika Ölmek İstiyor, Simyacı, Hac, On Bir Dakika, Aldatmak isimli dünyaca çok satılan romanların yazarı olarak tanınan Paulo Coelho, yeni kitabını da okuyucularla buluşturdu. Okçu’nun Yolu isimli kitabını Tokyo’da aldığı birincilikle taçlandıran milli okçu Mete Gazoz’a adadığını belirten 74 yaşındaki yazarın bu ifadesi ise göğsümüzü kabarttı. Kendi resmi Twitter hesabından bir video yayınlayarak sözlerini sürdüren Paulo Coelho, videoda kendi yeni romanının Türkçe baskısını elinde tuttu. Ardından ise Mete Gazoz’a ithafen kitabını ilk olarak ona adadığını belirtti. Mete Gazoz için bir okçuluk dehası iltifatını kullanan Paulo Coelho, Mete Gazoz’a sunduğu kitapla birlikte birbirlerini çok daha iyi anlayabileceklerini de sözlerine ekledi. Mete Gazoz için Okuçu’nun Yolu kitabını da imzalayan yazarın bu hareketi duygu dolu anlara tanıklık edilmesine sebebiyet verirken, göğsümüzü kabartan bu haberin detayları ise şu şekilde…

Paulo Coelho Mete Gazoz İmza Olayı Nedir?

Dünyaca ünlü pek çok romanın yazarı olarak tanınan Paulo Coelho, 74 yaşında iken geçtiğimiz günlerde Okçu’nun Yolu kitabı ile gündeme geldi. Daha önce Simyacı romanı ile adını büyük kitlelere duyuran yazar Coelho, kendi resmi Twitter adresinden bir video yayınladı. Videosunda yeni romanı olan Okçu’nun Yolu’nun Türkçe versiyonunu elinde tutan Paulo Coelho videoya eşlik eden pek çok söz sarf etti. Geçtiğimiz günlerde olimpiyat turnuvalarında okçuluk alanında birincilik elde eden milli sporcu Mete Gazoz’u sözlerine ekleyen Paulo Coleho, yeni kitabını Mete Gazoz’a ithaf ettiğini ve ilk kez onun için imzalayacağını belirtti. Birbirlerini iyi anlayabileceklerini de ifade eden ünlü yazarın, söz konusu kitabını Mete Gazoz için göndereceğini de ifade etti.

Paulo Coelho Kitapları Nelerdir?

1988 yılında okuyucularla buluşturduğu romanı Simyacı ve Veronika Ölmek İstiyor romanı ile büyük kitlelere hitap eden Paulo Coelho’nun diğer kitapları da merak edildi. Paulo Coelho’nun diğer kitapları arasında ise ‘On Bir Dakika, Hac, Zahir, Elif, Aldatmak, Işığın Savaşçısının El Kitabı, Piedra Irmağı’nın Kıyısında Oturdum Ağladım, Hippi, Beşinci Dağ, Portobello Cadısı, The Way of the Bow, Akra’da Bulunan El Yazması, Kazanan Yalnızdır, Şeytan ve Genç Kadın, Maktub, Casus, Brida, The Supreme Gift’ gibi romanlar yer alır.

Paulo Coelho Kimdir?

Mete Gazoz’a olan ithafının ardından oldukça merak edilen Paulo Coelho’nun kim olduğu araştırıldı. Paulo Coelho, Brezilyalı romancıdır. 24 Ağustos 1947’de hayata merhaba diyen Coelho, Rio de Janerio’da dünyaya gelmiştir. 1980 yılından beri Christina Oiticica ile evli olan Paulo Coelho, geleneksel hac yolculuğuna katılan bir isim olarak da bilinir. Marquez’den sonra en çok okunan romancı kimliği ile tanınan Paulo Coelho, pek çok romanını başka dillere de çevirdi.

Paulo Coelho Hangi Dine Mensup?

Brezilyalı roman yazarı olarak tanınan ve sayısız pek çok esere imza atan Paulo Coelho’nun aslında Hristiyan dini mensuplarından olduğu bilinmektedir. Ünlü roman yazarı kendi ifadeleri ile de asırlar boyunca bu dini yaymaya çalıştıklarını ifade etmiştir.

Mete Gazoz Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde okçuluk alanında birincilik elde eden Mete Gazoz, ülkemize kazandırdığı bu onurun ardından sıklıkla araştırılan isimler arasında yerini aldı. Mete Gazoz 8 Haziran 1999’da hayata merhaba diyen milli bir sporcudur. 182 santimetre boy uzunluğuna sahip olan Mete Gazoz 14 yaşında iken milli sporculuk kariyerine ilk adımlarını atmaya başladı. Metin Gazoz ve Meral Gazoz’un oğlu olarak tanınan Mete Gazoz çeşitli ödüller için de aday olarak gösterildi.

Okçu'nun Yolu Kitabı Konusu Nedir?

Paulo Coelho’nun Mete Gazoz’a ithaf etmesi ile büyük bir ilgi uyandıran Okçu’nun Yolu kitabı geçtiğimiz günlerde yayına sunulmuştu. Oldukça merak edilen bu kitabın konusu ise ülkenin en güçlü okçularından olan Tetsu’yu konu edinir. Uzaklardan gelen bir okçunun Tetsu’ya meydan okumasını kendisine konu edinen bir kitaptır. Ciddi felsefe ögeleri içermesi ile şimdiden hayranlık uyandırmıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir