Çağatay Ulusoy Nasıl Ünlü Oldu?

Çağatay Ulusoy Nasıl Ünlü Oldu?
11.01.2022 14:09
Televizyonların gözdesi olan ünlü yakışıklı Çağatay Ulusoy kim olduğu oyunculuk kariyerine nasıl başladığı hangi dizilerde rol oynadığı merak edilen konular arasındadır. Çağatay Ulusoy boyu kaçtır, sevgilisi kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Çağatay Ulusoy hangi dizilerde oynadı? Gibi merak edilenleri sizler için derledik.

Çağatay Ulusoy, 23 Eylül 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ünlü oyuncu Çağatay Ulusoy yıllar öncesinde ünlü şarkıcı Akın’ın “Oldu Mu Yar” adlı albümünde oynamıştır ve ardından üne kavuşmuştur. Çağatay Ulusoy 2010 yılında düzenlenen Best Model Of Turkey yarışmasında birinci olmuştur. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nde Sulama Sistemleri görürken bunun yanında Ayla Algan oyunculuk eğitimleri alıyordu. Bununla birlikte sanat okulunun sahibi olan Vahide Perçin ve Altan Gördüm’den oyunculuk eğitimleri almıştır.

Çağatay Ulusoy Boyu Kaçtır?

Modellikte yapan Çağatay Ulusoy boyu 1.90 metre boyundadır ve 81 kilodur. Terazi burcudur.

Çağatay Ulusoy Sevgilisi Kimdir?

Bodrum Datça kıyılarında sevgilisi Duygu Sarışın ile Çağatay Ulusoy geçtiğimiz temmuz ayında birlikte görüntülenmişti. Çağatay Ulusoy Duygu Sarışın ile 3 yıldır devam eden ilişkilerini ilişkileri sonlandırmıştır. İlişkinin bitmesinin sebebi Çağatay Ulusoy’un ilişkisini gözlerden uzak yani özel hayatının gündeme gelmesini istememesinden dolayı Duygu Sarışın ilişkisine son verdiği iddialar arasındadır. 

Çağatay Ulusoy Kaç Yaşında?

Ünlü model ve oyuncu Çağatay Ulusoy 1990 yılında doğmuş olup 32 yaşındadır. Sosyal medya hesaplarından Intagram hesabı @cagatayulusoy, Twitter hesabı @cagatayulusoyy, Facebook hesabı @cagatayulusoyoffical kullanıcı isimleriyle yer almaktadır.

Çağatay Ulusoy Aslen Nereli?

Çağatay Ulusoy’un annesi Boşnak, babası Bulgaristan göçmeni kökenli ailenin oğludur. 23 Eylül 1990 İstanbul doğumlu Çağatay Ulusoy aslen doğma büyüme İstanbulludur.

Çağatay Ulusoy Hangi Dizilerde Oynadı?

2009 ile 2010 yılları arasında “Arka Sokaklar” dizisinde konuk oyuncu bir nevi figüran olarak yer almıştır.

2010 yılında yayınlanan “Recep İvedik 3 “ filminde dansçı olarak yer almıştır.

İlk oyunculuk kariyerine Show TV ekranlarında 2011 yılında yayınlanan “Adını Feriha Koydum” dizinin karakteri olan Emir Sarrafoğlu’nu canlandırmıştır.

2011 yılında “Anadolu Kartalları” filminde başrol oyuncusu olarak Üsteğmen Ahmet Onur karakteri ile yer almıştır.

2012 yılında yayınlanan “Eve Düşen Yıldırım” isimli dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştır.

2013 ile 2015 yılları arasında Star TV yayınlanan “Medcezir” ABD dizisi olan “The O.C.” uyarlamasında başrol oyuncusu olarak Yaman Koper karakterine hayat vermiştir. Dizide bir diğer başrol oyucusu Serenay Sarıkaya’dır. Reytingi başarılı olan dizi 77 bölüm sürmüştür.

2015 yılında yayınlanan “Delibal” isimli filmde Barış Ayyaz rolünü canlandırmıştır.

2016 yılında Colin’s markasının reklamında oynamıştır ve markanın reklam yüzü olmuştur.

2016 ile 2017 yılları arasında yayınlanan “İçerde” dizisinin başrol oyuncusu olarak “Sarp Yılmaz” karakterini canlandırmış ve Aras Bulut İynemli ile birlikte rol almıştır.

2018 ile 2019 yılları arasında yayınlanan internet dizi platformu olan Netflix’te yerli yapım olan “Muhafız ” dizisinde Hakan Demir karakterini canlandırmıştır.

2020 yılında yayınlanan “Menajerimi Ara” dizisinde Çağatay Ulusoy olarak kendisi olarak rol almıştır.

2021 yılında yayınlanan internet dizi platformu olan Netflix’te yerli film olan “Kağıttan Hayatlar” başrol oyuncusu olarak rol almıştır.

2021 yılında internet dizi platformu olan BluTV’de yayınlanan 1960 yıllarının Türk sinemasını konu alan “Yeşilçam” dizisinde yapımcı olan Semih Ateş karakterine hayat vermiştir.

2022 yılında TV8’de yakında yayınlanacak olan “Süslü korkuluk” adlı dizide başrol oyuncusu olarak rol alacaktır. 


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir