Bebeklere Rafadan Yumurta Nasıl Yapılır?

Bebeklere Rafadan Yumurta Nasıl Yapılır?
08.11.2022 21:36
Yeni ebeveyn olmuş anne babalar için bebeklerinin tüketeceği besinler oldukça mühim bir yere sahiptir. Bebeklere rafadan yumurta, çilek reçeli, şeftali suyu nasıl yapılır? Bebeklere tavuk suyu ve şehriye çorbası nasıl yapılır? Bebeklere verilebilecek olan tüm bu gıdalar ile ilgili merak edilen soruları sizler için araştırdık ve bu haberimizde tüm yanıtları sizlere sunduk.

Bebeklerin vitamini, minerali eksik edilmemelidir. Bebeklerin tüketebileceği şekilde yumurta hazırlamak oldukça basittir. Ilık suda haşlamak ve soğuk su ile dinlendirmek gerekmektedir. Sıcak olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bebeklere Çilek Reçeli Nasıl Yapılır?

Bebekler için çilek reçeli tarifinde gerekli olan yalnızca iki ürün bulunmaktadır. Çilek reçeli için elma ve çilek gereklidir.  Çilekler, elma suyunda pişirilerek reçel kıvamını alabilmektedir. 30 dakika kadar vermek kıvam için faydalı olacaktır.

Bebeklere Şeftali Suyu Nasıl Yapılır?

Bebeklerin en doğru şekillerde beslenmelerini sağlamak anne babalar için oldukça mühim konular arasındadır. Bebekler için ek bir gıda olarak şeftali suyu yapmak oldukça basittir. Şeftaliler ilk olarak blenderdan geçirilir, sonrasında ise kaynatılır. Su ve şeker eklenerek bebeklere sunulabilir.

Bebeklere Tavuk Suyu Nasıl Yapılır?

Bebekler için tavuk suyu hazırlama yöntemi aslında oldukça basittir. Bir tencereye su ve tavuk alınır. Tavuklar sularını salana kadar pişirilir. Elde edilen tavuk suyu bardaklara konulur ve buzluğa atılır. Gerekli olduğu zamanda kullanılabilir.

Bebeklere Şehriye Çorbası Nasıl Yapılır?

Şehriye çorbası, mutfakların vazgeçilmez çorbalarından bir tanesidir. Gerek pratikliği ile gerek uğraştırmaması ile sık sık tercih edilmekte olan çorbalar arasındadır. Menülerde adına fazlaca rastlamak mümkündür. Kısa sürede hazırlanıp pişirilebilen bir çorba olan şehriye çorbası, yediden yetmişe pek çok insana hitap etmektedir. Bu çorbayı hazırlamak için minimum sayıda malzeme yeterli olacaktır. Oldukça pratik ve kolay kaynayan çorbalardan bir tanesidir. Şehriye çorbası için gerekli olan malzemelerden bazıları ise şunlardır; sıcak su, arpa ya da tel şehriye, tuz, karabiber, nane, pul biber, salça, domates rendesi, tereyağı. Bu basit çorbayı bebekler için bir gıda haline getirmek de oldukça mümkündür. Bu konuda ebeveynlerin dikkatli olmaları gerekmektedir. Bebeklerinin tüketebileceği malzemeleri kullanmaları oldukça önemlidir. Bebekler için yapılabilecek olan şehriye çorbasının malzemeleri ise şunlardır;

·        Tel ya da tercihe göre arpa şehriye

·        Sıcak su

·        Kemik suyu (ilikli olabilir)

·        Tereyağı

·        Tam buğday unu

Öncelikle yapılması gereken şey tereyağını çok geniş olmayan bir tencerede eritmektir. Daha sonra eriyen tereyağının üzerine un eklenir ve tereyağı ile un kavrulur. Kavrulmuş olan una, suyu ve kemik suyu eklenir. Tüm bu malzemeler iyice karıştırılıp kaynatılır. Kaynamış olan çorbaya tercih edilen şehriyeler eklenir ve çorbanın suyunu çekmesi beklenir. Pişene kadar karıştırılabilir, ardından ocağın altı kapatılır ve bebeğe ek gıda olarak sunulabilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir