Banner Reklam Nedir?

Banner Reklam Nedir?
06.10.2022 19:03
Banner reklam nedir, fiyatları ne kadar, boyutları ne kadar? Banner reklam nasıl yapılır, alanı nedir ve geliri ne kadar? Dijital dünyaya geçtiğimizden bu yana banker reklamları önem kazanmıştır. Banner reklamının tüm inceliklerini sizler için derledik.

Banner reklamlar, tanıtım amaçlı hazırlanır. Web siteleri, mobil uygulamalar, internet siteleri, gazete başlık, içerik içinde veya alt kısımda yer alan tasarlanmış kurumsal iletişim ögesidir. Banner reklam tasarımları genellikle firmanın logosuna uygun şekilde yapılır. Banner reklam tasarımları dünya genelinde standart ölçüler üzerinden yapılır. Sabit görseller ve gerekli yazıları içeren banner tasarımları genelde jpeg, png ve webp formatlı olarak kullanılmaktadır. Hareketli banner reklam tasarımları da kullanılır. Banner reklam tasarımları firmaların kampanyalarını duyurması açısından önemli bir kurumsal öğedir.

Banner Reklam Fiyatları Ne Kadar? 

Banner reklam fiyatları büyüklüğüne ve formatına göre fiyatlarında değişiklik gösterebilmektedir. Genel fiyat standarttı henüz tam anlamıyla belirlenememiştir. Fakat talep edilen ücretler reklam ajanslarına göre de değişmektedir. Bir banner reklamı 3.65 TL ve 9.14 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu belirlenen fiyatlar ise tek bir banner reklamı içindir. Ne kadar banner reklam istediğinize göre de fiyatlar şekillenmektedir. Yani kısacası fiyatlar reklam ajanslarına, banner reklam büyüklüğüne, formatına ve kaç tane istediğinize göre farklılık gösterebilir.

Banner Reklam Boyutları Ne Kadar? 

Banner reklam tasarımları dünya genelinde standart ölçüler üzerinden yapılır. Bu ölçüler ise;

-160x600

-200x200

-250x250

-300x250

-300x600

-320x50

-320x100

-468x60

-728x90

-970x90

-970x250 gibi ölçüler standart ölçülerdir. Banner reklamı hazırlarken is formatı jpeg, png, webf olarak kabul edilir. Ve boyutu ise 150 KB’ı geçmemesi gerekmektedir.

Banner Reklam Nasıl Yapılır?

Banner reklamlar, tanıtım amaçlı hazırlanır. Web siteleri, mobil uygulamalar, internet siteleri, gazete başlık, içerik içinde veya alt kısımda yer alan tasarlanmış kurumsal iletişim ögesidir. Banner reklam nasıl yapılır diye değinecek olursak girmek istediğiniz internet sitesinin üst menüsünden dosya butonuna basıp yeni kısmına basıyoruz. Yeni boş dosya oluşturduktan sonra banner kısmına tıklıyoruz ve gerekli dosyamızı yükleyip banner reklamımızı oluşturuyoruz. Bu aşamaları yaptıktan sonra banner reklamını tamamlamış oluyorsunuz.

Banner Reklam Alanı Nedir?

Banner reklamın amacı, bir markayı ya da firmayı tanıtmak için kullanılan öğedir. Banner reklamı alanı yapmak reklamı verenin web sitesini ziyaretçilerin ve müşterilerin gelmesini sağlamaktır. Her banner reklamı genelde aynı işlevi sağlamaktadır. İnternet sitelerinde belirlenen alanlarda bu reklamları görmeniz mümkündür. 

Banner Reklam Geliri Ne Kadar?

Banner reklamı oluşturduğunuz büyüklüğe ve formata göre geliri değişmektedir. Reklamın gösterim sayılarına göre kazanç elde edilir. Ortalama 0,15 dolar ve 180 dolar arasında değişiklik gösterir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir