Bilgisayar Neden Wifiye Bağlanmıyor?

Bilgisayar Neden Wifiye Bağlanmıyor?
26.11.2022 22:43
Bilgisayar kullanıcılarının başına gelen en bilindik sorunları doğru şekilde araştırmasını yaptık. Bilgisayar neden wifiye bağlanmıyor, neden açılmıyor, neden aniden donar? Bilgisayar neden kulaklığı algılamaz, kendi kendine açılır, beyaz ekran verir?

Bilgisayarlar ve diğer teknolojik aletler artık hayatımızın tam da ortasına yerleştir. Onlar olmadan bir adım bile atamıyoruz. Bağımlı hale gelerek hastalık derecesinde onlara bağlıyız. Bazen fazla kullanımlarda bilgisayarlarda wifiye bağlanım sağlamıyor. Bunların nedenleri arasında wifi kutusunun yanması en büyük problem olabilir. Müşteri temsilcilerinden yardım alarak bağlanmayı sağlayabilirsiniz. Bilgisayardan kaynaklana problem ise bilgisayarın ağ bağlantısına tekrar gözden geçirerek kurmanız gerekebilir. Hepsini kontrol ettikten sonra bir sıkıntı yoksa bilgisayar alanında uzman bir kişiden yardım almanızı öneriyoruz.

Bilgisayar Neden Açılmıyor?

Bilgisayarınızın zaman zaman açılmadığı anlar olabilir. Bu anlarda aklımıza ilk gelen çöktü kelimesi olmaktadır. Fakat endişe etmeyin bazen bilgisayarlar kendilerini güncellemeye aldığı için açılması uzun sürebilir. Sizin yapmanız gereken bu güncelleme var mı yok mu diye bir bakmanızı öneriyoruz. Güncelleme yoksa açılan düğmesine basarak ve tekrardan açmayı deneyin. Yine bir açılma ve kendini başlatma yoksa yapacağınız bir durum kalmayacaktır.

Belki şarj aletinden kaynaklı olabilir. Farklı batarya deneyerek açmayı denmenizi öneriyoruz. Bataryayı denedikten sonra da açılma işlemi yoksa hemen tamir ettirmek için yollara düşmenizi öneriyoruz. Eğer acil işlem yapılmazsa bilgisayarınızın içindeki dosyalar ve önemli işlemcileri kaybedebilirsiniz.

Bilgisayar Aniden Neden Donar?

Bilgisayarın aniden donmasının birçok nedeni vardır. Öncelikle bilgisayarınızdaki çoklu sekmeleri kapatın. Kapattıktan sonra gereksiz uygulamaları da silin. Virüs programlarının getirdiği ekstra programları da silmeniz gerekir. Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızın gerçek sürümünü güncelleme ya da tekrardan indirmeyi deneyin. Hepsini yaptıktan sonra tekrar donma vs. oluyorsa sizden kaynaklı olmayıp, ana ekran kartı veya iç kısmından oluşan problem vardır.

Bilgisayar Neden Kulaklığı Algılamaz?

Bilgisayarın kulaklığı algılamamasının nedeni uyumu olmamasından kaynaklanabilir. Kulaklık bölgesini kontrol ederek bozuk olmadığını denemeniz gerekir. Eğer bozulma gibi bir problem yoksa o kulaklığın markasının programını indirmeniz gerekir. Bu sürümü bilgisayarınız algılamadığı için kulaklık uyumu olmayacaktır.

Bilgisayar Neden Kendi Kendine Açılır?

Bilgisayarın kendi kendine açılması, sürekli ısınması problemi, virüs olması gibi bilgisayarın kendini başlatamamasını oluşturur. İşletim sistemindeki bozukluklar gibi nedenler bilgisayarın kendi kendine açılmasına neden olur. Bu problemler çözülebilecek ve bilgisayar için pek sorun olmaz. İyi bir program yükleyerek ve virüsü güvenli bir programla yok ettikten sonra tekrar açma kapama işleminde bulunun. Bu yaptıklarınızdan sonra bir problem olmadan çalışması gerekecektir.

Bilgisayar Neden Beyaz Ekran Verir?

Bilgisayardaki donanım parçalarındaki bozuklukların olması, bilgisayarın çökmesi en etkili nedenlerdir. Programlar indirirken virüsün bulaşması, açılan programların çok büyük olması ve bilgisayarın aşırı yavaş çalışmasından ötürü beyaz ekran gelecektir. Ekran kartının da problemi beyaz ekranın gelmesine neden olan etkenler arasındadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir