Azurit Taşının Faydaları Nelerdir?

Azurit Taşının Faydaları Nelerdir?
15.10.2022 11:37
Azurit psişik ve sezgisel güçleri kuvvetlendirmesiyle bilinmektedir. Ruhu aydınlatır, ruhsal anlamda yol göstermektedir. Azurit taşı faydaları nelerdir? Azurit taşı ne işe yarar, nasıl temizlenir, nerede bulunur? Azurit taşı fiyatları ne kadar?

Hafızayı güçlendiren, sezgi ve psişik güçleri harekete geçiren azurit taşı beynin entelektüel işlevini geliştirmektedir. Azurit taşları bakır temelli olan mavi renkli bir taş olarak karşımıza çıkmaktadır. Azurit taşı hem fiziksel hem de duygusal boyutta önemli faydalar sağlamasının yanında çok güçlü ve güzel bir görünüme sahip olmasıyla bilinir.

·        Azurit taşı üzüntü ve stresi azaltmaktadır.

·        Düşünce ve duygular nedeniyle oluşan olumsuzlukları da iyileştirmektedir.

·        Ayrıca korkuları ve fobileri ortadan kaldıran azurit taşı güvensizlikten oluşan duyguların da üstesinden gelmesiyle bilinir.

·        Azurit taşı takılar gerginliği de önemli ölçüde azaltır.

·        Azurit taşı, aile içindeki gerilimi azaltmaktadır.

Azurit Taşı Nasıl Temizlenir?

Azurit taşının bakım ve temizliği de çok önem arz etmektedir. Azurit taşını temizlerken nemli bir bez kullanılması gerekmektedir. Soğuk sabunlu su ile azurit taşı itinalı bir şekilde temizlenmesi gerekir.

 Aşındırıcı ve kimyasal içeren temizleyiciler azurit taşına zarar verebilmektedir. O nedenle azurit taşının bakımı yapılırken usta bir tamirciden de yardım alınması uygun olacaktır. Azurit taşı nemli bir bez yardımıyla da silinebilir.

Azurit Taşı Ne İşe Yarar?

Azurit, günlük yaşam içerisinde birçok işlemi gerçekleştirmek için kullanılan en yaygın taş türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlık, tasarım gibi birçok alanda kullanılabilen işlevli taş, geçmişten bugüne etkinliği kadar etkinliği halen sürdürmesiyle bilinir.

Doğada sıklıkla bulunan Azurit taşı üçüncü çakranın açılmasında önem taşır. Kendini ifade etmekte zorlanan kişiler için de azurit taş doğru bir şekilde kullanılır. Bu sayede kişiler duygu ve düşüncelerini daha kolay ifade edebildiği söylenir.

Yüzde yüz doğal bir taş olan azurit, eski çağlardan bugüne çok sayıda sağlık problemi için yaygın olarak kullanılmaktadır ve bunun yanı sıra azurit; kolye, yüzük ve tesbih tasarımlarında da kullanılarak çarpıcı etkisini yansıtır.

Azurit Taşı Nerede Bulunur?

Doğada kolay bir şekilde bulunan azurit taşı Mısır, Rusya, Fransa ve Avustralya'dan çıkarılır. Bunun yanı sıra Peru, Şili ve Amerika da dahil olmak üzere çok sayıda yerde azurit taşı bulunmaktadır. Azurit güneşi olarak bilinen özel taş ise sadece Avustralya'dan çıkarılır. Bu taş dairesel bir oluşumda meydana gelir.

Azurit Taşı Fiyatları Ne Kadar?

Azurit taşı özellikleri arasında temel olarak açık veya koyu mavi renge sahip olması yer almaktadır. Camsı toprak parlaklığına sahip bir taştır. İnce kristal olarak yaygın olarak kullanılan taş, bakır rezervlerinde ikinci mineral olarak ortaya çıkmaktadır. Azurit taşı 2022 itibariyle,

·        1.273 GR azurit doğal taş parça 14.325 TL

·        62.39 GR doğal kayada azurit taşı 80 TL

·        8 mm küre kesim azurit taşı 59,40 TL olarak satışa sunulmuştur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir