Arpa Ne Kadar Kazandırır?

Arpa Ne Kadar Kazandırır?
10.10.2022 22:44
Para kazanmanın birçok yolu vardır ve bir işe başlamadan önce ne kadar size kazandıracağını bilmeniz gerekmektedir. Arpa ne kadar kazandırır? Arabaya reklam almak, borsa ne kadar kazandırır? Blog, butik ve BES ne kadar kazandırır? İşte merak edilen tüm soruların cevapları bu yazıda...

Arpa buğdaygillerden taneleri malt ve yem olarak kullanılan önemli bir tahıl bitkisi olarak bilinmektedir ve tarih öncesi devirlerdeki en önemli kültür bitkilerinden biri olmakla birlikte, ekonomik önemi olan bitkilerin başında gelir.

Arpa çeşitleri için en uygun ekim zamanı Kasım ve aralık ayları olacaktır. Kışlık veya alternatif tabiatlı arpa çeşitleri daha erken de ekilebilmesi mümkündür. Yazlık arpa çeşitlerinde ekim, zorunlu durumlarda, iklim şartlarına göre ocak ayının ortalarına kadar uzayabilmektedir.

Besicilere ve yetiştiricilere 2050 TL/Ton'dan satılan arpa fiyatı 2022 Ocak ayı itibariyle 2550 TL/Ton'a, un ve bulgur fabrikalarına 2625-2675 TL/Ton'dan satılan ekmeklik buğday fiyatı ise 3225 – 3275 TL/Ton'a kadar fiyat arışı olmuştur.

Arabaya Reklam Almak Ne Kadar Kazandırır?

Son dönemlerde yurt dışında popüler olan ve ülkemizde de uygulanmaya başlanan arabaya reklam alma yöntemi ile birçok kişi ek gelir elde edebilmek mümkün olmuştur.

Yapacağınız sözleşmedeki kriterlere tam anlamıyla uyduğunuz takdirde sorunsuz bir şekilde ödemenizi alacaksınız. Aylık 500-600 TL civarında değişen reklam ücretleri ile arabanıza reklam alabilirsiniz ve tabii bu fiyat firmanın büyüklüğüne ve anlaşma koşullarınıza bağlı olarak değişebilir. Tanınmamış ve büyük olmayan bir firma aylık 250 TL teklif ederken küresel bir firma reklam karşılığında size 1000-1500 TL teklif etmesi mümkündür.

Borsa Ne Kadar Kazandırır?

Borsanın en çok işlem gören yatırım araçları olan hisse senetleri hem yatırımcı hem de şirketler için oldukça önemlidir. Ancak hisse senedi alıp satmak da başka bir yatırım aracıdır ve değerli maden, dolar gibi hisse senetleri de yatırımcıya önemli bir getiri sağlamaktadır.

Geliriniz ne olursa olsun, erken yatırım yapmaya başladığınız, yatırıma devam ettiğiniz ve asla satmadığınız sürece hisse senetlerinden kazanç sağlamanız mümkün olacaktır. 100 lira ile bile borsaya girebilirsiniz ve bunun yüzde yüz katını bile kazanabilirsiniz.

Blog Ne Kadar Kazandırır?

Amatör bir ruhla hazırlanan blogların çoğu bu düzeyde gelir elde etmektedir ve günde ortalama 3.000 kişinin ziyaret ettiği bir blog ayda 1.500-2.000 TL kazanacaktır. Günde 10.000 ziyaretçiye ulaşmayı başarırsanız ayda 4.000-5.000 TL gibi tatmin edici paralar kazanmanız olası olacaktır.

Butik Ne Kadar Kazandırır?

Günümüzde maddi zorluklar nedeniyle iş kurmak isteyen ve kendine ait bir işi olmasını isteyen pek çok insan bulunmaktadır ve giyim mağazası, düşük sermaye gereksinimi ve yüksek kâr marjı nedeniyle çokça benimsenen ve yapılması istenen iş fikirleri arasında yer alır.

Aylık cirosu 30.000 TL olan bir giyim mağazasının brüt karı 17.000 TL civarındadır ve bu brüt kazançtan, vergi, sigorta, varsa personel masrafı, fatura giderleri, gelir vergisi gibi pek çok gider çıkarıldıktan sonra işletme sahibine net 7.000 TL civarı para kalır.

BES Ne Kadar Kazandırır?

BES'e dâhil olduğunuzda, ödediğiniz katkı payı tutarının %30'u oranında devlet size destek olacaktır yani aylık ödeyeceğiniz 100 TL BES katkı payınız için 30 TL devlet katkısı alacaksınız. Devlet katkısı, ödediğiniz BES katkı payınız oranında yükselmektedir. Yani 200 TL için 60, 300 TL için ise 90 TL devlet katkısı alacaksınız.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir