Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı Kitabı Neyi Anlatıyor?

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı Kitabı Neyi Anlatıyor?
19.07.2022 16:28
Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı kitabı zaman geçtikçe popülerliğini arttırıyor. Üç kitaplık seriden oluşan Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı kitabının neyi anlattığı hakkında yazımızda bilgi verdik.

Kuşların ve Yılanların Şarkısı Açlık Oyunları serisinin 65 yıl öncesini ve Başkan Coriolanus Snow'un gençliğini anlatıyor. İlk üç kitaptaki birinci tekil şahıs bakış açısının tersine üçüncü tekil şahıs bakış açısıyla kaleme alınan kitapta bu kez başkent Capitol ve onların dünyası merkezde.

1.Anti Kahraman Hikayesi


Açlık Oyunları’nda aşina olduğumuz kahramanlık hikayesinin aksine bu kitap bir anti-kahramanın hikayesi. Dahası, ilk üç kitaptan aşina olduğumuz haklı ve mücadeleci mıntıkalar yerine zenginliği ve acımasızlığıyla tanıdığımız Capitol'e odaklanıyor. Bu açıdan ele alındığında bazı okuyucular kitabı sevmeyebilir. Kötü kahramanın başrolde olduğu eserleri okumak her okuyucu için kolay bir halde olmayabilir.

2.Kötülük Ön Planda

Okuyucular "katarsis" dediğimiz o rahatlama hissine aşinadır. Kahramanın başına ne gelirse gelsin, sonunda adaletin sağlandığı hikayeleri severler. Oysa bu romanda siz kötü kahramanın nasıl kötülükler yaparak kötü amaçlarını gerçekleştirip kötülüğü yücelttiğini okuyacaksınız. O yüzden fanların en sevdiği kitap olmayacak. Ancak bu demek değil ki bu kitap gereksiz.

3.Maceradan Çok Felsefi Konuşmalar Ağırlıklı


Kuşların ve Yılanların Şarkısı size Capitol ve Açlık Oyunları’nın zihniyetini, buz dağının görünmeyen kısmını, madalyonun öteki yüzünü gösteriyor. Verilen bilgiler ışığında Açlık Oyunları dünyasını bambaşka bir perspektiften görmeniz mümkün olacak. İlk üç kitabın aksine maceradan ziyade küçük ayrıntı ve felsefi konuşmalarla dolu olmasının nedeni de bu.

4.Parçaları Birleştirebileceksiniz

Seriye filmlerden aşina olanların pek ilgisini çekmese de kitapları okuyanların bazı parçaları birleştirmesine yardım edecektir bu kitap. Parçaları birleştirmiş olmanın rahatlığına kavuşmak için veya kademe kademe bilgileri birleştirerek sonuca ulaşıyor olmanın heyecanını yaşamak istiyorsanız bu kitap tam olarak size göre.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir