PowerPoint Kullanmak Hakkında Merak Edilen Bilgiler

PowerPoint Kullanmak Hakkında Merak Edilen Bilgiler
22.09.2021 16:30
Microsoft PowerPoint programı, birçok yerde eserlerine karşılaştığımız bir programdır. PowerPoint kullanım amacı nedir, kullanım alanları nereleri hesap açmadan kullanma nasıl olur, bedava kullanma nedir, slaytların zemin rengi nasıl değiştirilir? İnternet üzerinden PowerPoint kullanma nedir? Tüm bu soruları sizin için araştırdık.

Microsoft PowerPoint programı, birçok yerde eserlerine karşılaştığımız bir programdır. Program slayt oluşturma, elektronik tablolar yapma gibi özellikleri içinde barındıran bir uygulama olup farklı türden programların birleştirildiği Microsoft uygulamalarının bir parçasıdır. Genelde şirketlerde okullarda ve birçok yerde kullanılan bu program sunum yapmak için oluşturulan slaytlar bütünlüğünü oluşturur. Görsel kalitede zenginlik ve birçok farklı sunum kolaylığı ile çok tercih edilen bir programdır.

PowerPoint Kullanım Amacı Nedir?

Microsoft Office programları içerisinde en önemli programlardan biridir PowerPoint. Artık iş dünyasının vazgeçilmezi hâline gelmiş olup anlatımı görselleştirme ve yine anlatılanları göz önüne getirebilmek için kullanılır. Örneğin bir şirketin veri grafiklerini gösterebileceğiniz, analizleri sınıflandırabileceğiniz grafikler, yazılı anlatımların gösterimi gibi birçok sunum kolaylığını tek başına sağlamaktadır. Bunu yaparken her şeyi tek bir sunumda anlatabilme özelliği de bu uygulamayı kullanmak için çok uygun bir sebep. İsterseniz sununuza videolar, resimler, grafikler, çizelgeler, yazılar gibi birçok şeyi de ekleyebilirsiniz.

PowerPoint Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu program genelde sık sık sunum yapan insanların kullandığı programlardır. Bu program sunumları daha anlaşılır ve görsel olarak destekleyerek daha izah edici olduğundan insanların vazgeçilmez bir programıdır. Bu yüzden şirketler, resmi kurumlar gibi yerlerde fazla fazla kullanılmakta. Eğitim veren insanlar da bu programı sıklıkla kullanmaktadır. Öğrencilerin daha pratik anlamasını ve akılda kalıcılığını arttırması için görsel anlatımlarla ve yazılarla desteklenerek öğrenim kolaylığı sağlamaktadır. Özellikle de bilgisayar bölümü ile ilgili alanlarda sıklıkla kullanılan bir programdır.

PowerPoint'i Hesap Açmadan Kullanma Nasıl Olur?

PowerPoint uygulamasını hesap açmadan da kullanabilirsiniz fakat her türlü özelliğinden faydalanmak istiyorsanız hesap açmanız gerekecektir. Oturum açmadan da belirli düzenlemeler yapabilir ve dosya paylaşabilirsiniz. Eğer tam kapsamlı kullanmak istiyorsanız hesap açmak daha mantıklı olacaktır. Hesap açmak zaten fazlasıyla kolay bir işlemdir. Bu işlemi de oturum açma seçeneği ile yapabilirsiniz. Kendi Microsoft hesabınızın şifresi ile kaydolmanız doğrultusunda PowerPoint'i istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

PowerPoint'i Bedava Kullanma Nasıl Olur?

Eğer PowerPoint uygulamanızın ücretsiz versiyonu işinizi görüyorsa zaten ücretli kullanmanıza hiç gerek yok. İnternet üzerinden ücretsiz olarak kullanmanız da gayet mümkündür zaten ücretsiz versiyonu her şekilde işinizi görecektir. Bu tür ofis uygulamaları eskiden sadece kişisel bilgisayarlarda kullanılırken şimdi ise mobil telefonlarda dahil olmak üzere pek çok yerde kullanımı açık hale gelmiştir. Ayrıca internetten ücretsiz bir şekilde online kullanabilmeniz bu uygulamalarla pek çok işi yapabilmenizi sağlar. PowerPoint nasıl bedava kullanılır gibi aklınızda soru işaretleri varsa zaten uygulamayı ilk yüklediğiniz an tek yapmanız gereken hesap açmak olacak. Ücretli kullanmak için ayrıyeten belirli işlemler yapmak gerekmektedir bu işlemleri yapmadığınız an zaten PowerPoint ücretsiz kullanmaya devam edeceksiniz. Bu sayede hem ücretsiz ve hem de mükemmel sunumlar yakalayabilirsiniz.

PowerPoint Slaytların Zemin Rengi Nasıl Değiştirilir?

PowerPoint sunumlarınızı istediğiniz renkte ve temada yapabilmeniz mümkün. PowerPoint içindeki bir sürü farklı özelleştirme seçenekleri ile istediğiniz renk ve temayı yakalayarak sunum oluşturmanıza olanak sağlar. Öncelikle istediğiniz temayı seçmekle başlayabilirsiniz. PowerPoint sunumlarında sunuma başlamadan önce karşınıza temalar ekranı gelecektir bu ekrandan istediğiniz temayı seçebilirsiniz. İstediğiniz temayı seçtikten sonra rengini değiştirmek gibi olanaklarını da mevcut bunun için “arka planı biçimlendirme” seçeneğinden “dolguya” girerek buradaki dolgu seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Örneğin düz dolguyu seçtiğinizi varsayalım bu dolgu türünü seçtikten sonra seçtiğiniz renklerden biri ile arka planı biçimlendirmeniz mümkündür bu şekilde istediğiniz dolguda ve istediğiniz renkte temalar yaratabilirsiniz.

İnternet Üzerinden PowerPoint Kullanma Nasıl Olur?

İnternet üzerinden kullanabileceğiniz online PowerPoint uygulaması, PowerPoint ücretsiz ve çevrimiçi kullanmanızı sağlayan bir Microsoft uygulamasıdır fakat bunu kullanabilmeniz için bir hesap açmanız gerekecek ve internet bağlantısına ihtiyacınız olacaktır zaten bunları yapabilmek günümüz çağında da çok basit bir işlemdir. Bu yüzden internet üzerinden PowerPoint kullanma sıkıntısı çekmek gibi bir sorun yaşamazsınız. Kısaca bahsetmek gerekirse öncelikle online Office internet sitesini açmanız gerekir. Burada Microsoft hesap bilgilerinizi girerek ya da hesabınız yoksa hesap oluşturarak başlayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra PowerPoint’e girerek yeni bir sunum oluşturabilirsiniz ve bunu tamamen ücretsiz bir şekilde yaparak. Bu sayede internet üzerinden para ödemeden kolaylıkla kaliteli sunumlar oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir