Zumba Nedir?

Zumba Nedir?
15.08.2022 13:25
Zumba, son zamanlarda oldukça popüler olan, çeşitli etkinliklerde oynanan bir dans türüdür. Peki, zumba ile zayıflama nasıl yapılır? Dansı nasıl yapılır, bacak inceltir mi, göbek eritir mi, hangi kasları çalıştırır, fiyatları nelerdir?

Zumba, son zamanlarda oldukça popüler olan bir dans türüdür. Özellikle kilo vermek isteyenler, zumba dansını öğrenmek istemektedir. Zumba dansının hareketli yapısı ve yüksek ritmi ile birlikte, vücut ısısını yükseltmekte ve kilo vermeye yardımcı olabilmektedir. İnsanlar tarafından, zumba dansının nerede yapılmakta olduğu, sıkça sorulmakta ve araştırılmaktadır. Bu anlamda zumba dansı, birçok farklı spor salonlarında dersi verilebilmektedir. Zumba dansının nereden çıktığı, tarihçesi, kimin bulduğu ile ilgili sorular ise, insanlar tarafından sıkça aratılmaktadır. Bu anlamda zumba dansı, 1990’larda ortaya çıkmıştır. Zumba dansının, kimin tarafından ortaya çıkartıldığı ise oldukça merak oluşturmaktadır. Bu anlamda Zumba, dansçı ve koreografi alanında oldukça usta olan, Alberto “Beto”  Perez tarafından bulunmuştur.

Zumba dansının ortaya çıkış yeri ise, Kolombiya’dır. Zumba dansı, özellikle fitness alanında kullanılmaktadır. Bu anlamda, Zumbaya, bir tür spor demek pek de yanlış olmaz. Zumba dansı, birçok dans ile iç içe geçmiş, farklı dans türlerini bünyesinde barındıran bir danstır. Bu anlamda Zumbanın hangi dans türlerinden etkilendiğini, şu şekilde sıralayabiliriz; kumbiya hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bollywood etkileri de görülebilmektedir. Bu anlamda Zumba, farklı kültür ve bölgelerden etkilenilerek ortaya çıkmış bir dans türüdür. Zumba kendi içerisinde, dans ve aerobik figürlerini kapsamaktadır. Zumba, internetin ve sosyal medyanın kullanılmadığı, bu mecraların etkin olmadığı bir dönemde bulunmuştur. Bu anlamda, insanların evlerinde zumba yapması için, CD’lere basılmış Zumba dersleri, ilk olarak 2002 yılında satışa çıkmıştır. CD’ler ise, DVD’ler yardımı ile birlikte oynatılmaktaydı.

Zumba, insanlar tarafından merak edilen ve özellikle kilo vermek isteyenler için, araştırılan bir dans türüdür. Bununla birlikte zumba, birçok farklı dans türünden etkilenmiştir. Zumba’nın etkilendiği dans türlerini ise, şu şekilde sıralayabiliriz; kumbiya hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bollywood. Bu anlamda zumba, Kolombiya’da ortaya çıkmış ve oldukça hareketli olan bir dans türüdür.

Zumba İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Fazla kiloların verilmesi için, birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Yöntemler, kişilerin zevk ve isteklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bununla birlikte, dans severler için Zumba, oldukça etkin bir kilo verme yoludur. Zumba dansı ile birlikte zayıflama, çoğu insanın gerçekleştirdiği bir şeydir. Bu anlamda, Zumba’nın hareketli yapısı, kilo verdirebilmektedir.

Zumba Bacak İnceltir Mi?

Bacakların sıkça ve hızlı bir şekilde kullanıldığı Zumba dansında, bacakların incelmesi söz konusu olabilmektedir.

Zumba Dansı Nasıl Yapılır?

Zumba dansı, el ve bacakların, iki yana açılarak, ellerin yukarı çapraz bir şekilde indirilip kaldırılması ile yapılmaktadır. Zumba yapılırken bacaklar, sürekli yerinde saymakta, zaman zaman sağa ve sola hareket edilmektedir.

Zumba Fiyatları Nelerdir?

Zumba derslerinin saatlik ortalama fiyatları, 350 TL ile 500 TL arasında bulunmaktadır.

Zumba Göbek Eritir Mi?

Hareketli dans figürlerine sahip olan Zumba dansında, göbek eritmek mümkün olabilmektedir.

Zumba Hangi Kasları Çalıştırır?

Zumba dansının çalıştırdığı kasları, şu şekilde sıralayabiliriz; karın, kalça, bacak, omuz, göğüs ve sırt.

Zumba İle Zayıflanır Mı?

Dans türleri, zayıflamaya elverişli olabilmektedir. Bu anlamda Zumba dansı, zayıflanabilecek dans türleri arasındadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir