Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?
14.10.2022 13:55
Ziraat bankası; Türkiye’de ve dünyada birçok kullanıcısı olan, en büyük kamu bankalarından biridir. Peki; Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası kaçtır, çalışma saatleri nedir, cumartesi açık mı, EFT saatleri nelerdir, internet bankacılığı şifre alma nasıl yapılır ve Ziraat Bankası ne zaman kuruldu? Gelin Ziraat Bankası hakkındaki güncel bilgileri öğrenelim…

Ziraat Bankası; Türkiye'de faaliyet gösteren altı kamu bankasından biridir. 444 00 00 - 0850 220 00 00 - 0850 258 00 00 Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi’nin telefon numaralarıdır. Zamana ve mekana bağlı kalmadan bankacılık işlemlerinizi 7 / 24 saat telefon ile gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcisi ile görüşmek için iki telefon numarasını da arayabilirsiniz. Her iki numarada aynı hatta bağlanacaktır.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Nedir?

Ziraat Bankası şubeleri sabah saat; 09.00-12.30 ve öğleden sonra;  13.30-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ziraat bankası hafta içi Pazartesi - Cuma günleri arasında  09:00 - 17:00 saatleri arasında açıktır. Kamu bankalarının hepsi bu saat aralığında çalışmaktadır. İşlemlerinizi bu saatlere göre ayarlamanız gerekmektedir.

 

Ziraat Bankası Cumartesi Açık Mı?

Ziraat bankası ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi ve hafta sonu mesai saatleri vardır. Ziraat Bankası; hafta sonu yani cumartesi ve pazar günleri açık şube bulundurmamaktadır. Şubeler kapalı olduğunda ATM, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı aracılığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kamu bankalarının hiçbiri cumartesi ve pazar açık değildir. Özel bankalarsa cumartesi yarım gün açıktır.

Ziraat Bankası EFT Saatleri Nedir?

EFT Türkiye genelinde çoğunlukla 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Ancak her bankanın EFT saatleri arasında farklar vardır. EFT işlemi hafta içinde yapılmaktadır.  Ziraat Bankası işlemlerinde hafta sonu ve resmi tatillerde para transferi yapılamaz. Her bankanın EFT ücretleri de farklıdır. Ücretler hangi bankaya EFT yaptığınıza göre bile değişmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası  ​internet bankacılığı için en yakın şubeye başvurabilirsiniz. Şubeden müşteri numaranız ve kullanıcı adınız verilecektir. Başvurunuz onaylandıktan sonra internet ve mobil bankacılık şifreniz, cep telefonunuza gönderilecektir. Online başvurularda ise ilk adımda size kayıtlı ve bankamızda kayıtlı iletişim numaranız ile ekranda görünen doğrulama kodunu girmeniz istenir. Bu bilgiler ile giriş yaptığınızda kayıtlı olan iletişim numaranıza bir onay şifresi gönderilecektir. Ekranda olan alana bu şifrenin girilmesi istenecektir.

Ziraat Bankası Ne Zaman Kuruldu?

Ziraat Bankası;  1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde Mithat Paşa tarafından kurulan Memleket Sandıkları kuruluşunun devamı niteliğindedir.  Genel merkezi Ankara ’ dır. Şu anki CEO’su Alparslan Çakar’dır. Günümüzdeki sahipleri ise Türkiye Varlık Fonu Vakfı olarak bilinir. Birçok yan kuruluşu bulunmaktadır. Zaman içerisinde her kesimin bankası olabilmek için hizmetlerini yaygınlaştıran Ziraat Bankası, ülkeye değer katma amacı doğrultusunda faaliyetlerini hızla geliştirmeye  halen devam etmektedir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir