Yüksek Lisans Nasıl Dondurulur?

Yüksek Lisans Nasıl Dondurulur?
15.11.2022 22:00
Hesaplarımızı veya eğitimimizi, haklarımızı kaybetmeden, birtakım sebeplerden askıya alma işlemine dondurma işlemi denilmektedir. Bu konuda merak ettiğimiz bazı sorular var. Peki yüksek lisans, Netflix, nesine hesabı nasıl dondurulur? Outlook, pubg, tiktok nasıl dondurulur? Merak edilenler için yazımıza göz atabilirsiniz.

Dondurma işlemleri okulların yönetmeliğine göre değişken olabilmektedir. Kimi üniversite 2 yarıyıl boyunca dondurma hakkı verebileceği gibi kimi üniversiteler tek yarıyıl olarak bu haktan yararlandırabiliyor.

Fakat covid19 sebebi ile YÖK’ün açıklamış olduğu azami kayıt süresini dolduran tüm yüksek lisans öğrencilerine iki yarıyıl bu haktan yararlanabilme hakkı tanınmıştır.

Öğrenciler dondurma haklarını kayıtlı oldukları yüksek öğretim kurumundan talep etmelidirler. Dönem başlamadan önce kayıt formunu eksiksiz doldurarak kuruma belirlenen süre içerisinde teslim etmeleri gerekmektedir. Şartlar üniversitelerin panolarında veya web sitelerinde bulunmaktadır.

Netflix Hesabı Nasıl Dondurulur?

Son yılların en popüler dizi, film ve belgesellerinin yayınlandığı ücretli platform. Netflix internet üzerinden kolayca satın alınabildiği gibi yine kolaylıkla iptal işlemi sağlanabiliyor. Fakat Netflix dondurma işlemi yok. Fakat tekrar etmesini istemezseniz bunu yapabilmek mümkün. Televizyonunuzdan uygulamayı iptal etmek isterseniz,

 Netflix ana sayfasına gelin.

Hesap butonunu seçin

Üyeliğimi iptal et. İptal etmek istiyor musunuz? İptal işlemini tamamla diyerek Netflix üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Netflix bilgilerinizi 10 ay kadar saklayacaktır. Tekrar satın almak istediğiniz zaman bu işlemde kolaylık sağlamak açısından size yardımcı olacaktır.

Netflix den tamamen çıkmak isterseniz e-mail atabilirsiniz.

Nesine Hesabı Nasıl Dondurulur?

Şans oyunlarının oynandığı nesine platformu ile ilgili sıkça sorulan sorular arasında dondurma ve iptal etme özellikleri yer alıyor. Nesine üyeliğinin dondurma işlemiyle ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat üyelik iptali gerçekleştirmek için bir iletişim formu göndermeniz gerekmektedir.

Üye girişi yaptıktan sonra hesabım kısmına geliyorsunuz mesajlarım bölümünden mesaj yaz kısmına tıklayarak iptal nedeninizi yazıp, gönderiyorsunuz. Fakat bu işlemi yapmadan önce bakiyenizde para olup olmadığına bakmalısınız.

Outlook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Outlook hesabı aracılığı ile bazı platformlara dondurma işlemi uygulanabilir. Ama Outlook için dondurma ya da sıfırlama gibi bir işlem yapılamamaktadır. Outlook hesabını kapatmak için ise açmış olduğunuz Outlook penceresinde, sol üst köşesindeki “dosya “bölümüne tıklayın. Hesap ayarları ve silmek istediğiniz hesabı seçerek silebilirsiniz.

Pubg Hesabı Nasıl Dondurulur?

Çevrimiçi oynayabileceğiniz, arkadaşlarınızla birlikte katılıp turnuvalar yapabileceğiniz son dönemlerin en gözde oyunudur. Pubg oyunuzu silebilir ve sıfırlayabilirsiniz. Fakat uygulamada donma işlemi yapılamıyor.

Silme işlemi yapmak isterseniz pubg ana sayfaya gelmelisiniz. Ayarlar ve kişisel bilgiler sekmesinden sonra, hesabı sil kısmına tıklayın hesabınız gelen son bildirimden sonra kapanacaktır. Tüm bilgilerinizin silineceğini unutmamalısınız.

Tiktok Nasıl Dondurulur?

Tiktok tüm dünyada özellikle genç kuşağın kısa videolar izleyebildiği ve yayınladığı bir sosyal medya platformudur. Tiktok hesabını dondurmanız mümkün ve oldukça kolay bir işlemdir.

Öncelikle tiktok hesabınızı açın, profilinize girin, açılan profilde fotoğrafınızın üzerine tıklayın. Ekranda başka bir sayfa daha çıkacaktır. Yeni açılan bu sayfanın en sağında üstte 3 noktaya tıklayın. Hesabımı yönet sayfasına ulaşın. Hesabımı dondur kısmına tıklayın.

Bu işlem ile hesabınızı tamamen silmez, geçici bir süre için askıya almış olursunuz. Dilediğiniz zaman hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Donma işlemi sırasında hesabınızdaki bilgiler saklı kalacak görüntülenemeyecektir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir