Pandalar Uçabilir Kitabı Konusu Nedir?

Pandalar Uçabilir Kitabı Konusu Nedir?
15.11.2022 21:41
Pandalar Uçabilir Kitabı Konusu Nedir?

‘Güzel olan her şey nefreti yenebilir. İnanmak her güçlüğü yenebilir. Eğer inanırsan, pandalar bile uçabilir’ açıklamasıyla bilinen kitaptır. Olacak olan her şeyin bizler için olduğunu, her karanlığın sonunda aydınlık olduğunun yazar tarafından hayal gücüyle süslenmesi sonucunda yazılmış bir içeriği vardır. Kısa sözler barındıran ve son olarak da bir şiirle süslenmiş olan Caner Yaman kitabıdır.  

Rüzgara Dokunmak Kitabı Konusu Nedir?

Rüzgara Dokunmak kitabını; ana karakteri kadın bir doktor olan, aile hayatında, iş hayatında yaşadığı zorlukların ve tacizlerin anlatıldığı bir roman olarak tanımlanabilir.  Roman; biraz dram, biraz romantik, gerilim, komedi, biraz da sosyal içeriği olan bir hikayedir.

Bir anlamda, taciz edilen kızlara yol gösterici yönü de vardır. Çok rahat okunabilen genç yaş grubuna uygun kitaptır. Dili temiz ve düzgünken, yumuşak bir gerilim dozu taşımaktadır. Gerçek bir olaydan kurgulanmıştır. Kitabın devamı da yazılma aşmasındadır.

Serenad Kitabı Konusu Nedir?

Serenad; İstanbul’da öğretmenlik yapan bir profesör yıllar sonra Amerika’dan Türkiye’ye gelir ve ilk işi olarak Şile’ye gitmesiyle başlar. Bu kısa yolculukla aslında 60 yıllık bir yolculuğa çıkacağınız ve tarihin acımasız olayları arasında masum insanların ve aşkların hayatlarını konu alan romandır.

Serenad, 60 yıldır süren bir aşkı ele alırken, ister herkesin bildiği Yahudi Soykırımı olsun isterse çok az kimsenin bildiği Mavi Alay olayı, bütün siyasi sorunlarda asıl harcananın, gürültüye gidenin hep insan olduğu gerçeğini de göz önüne sermektedir. Okurunu sımsıkı kavrayan Serenad’da Zülfü Livaneli’nin romancılığının en temel niteliklerini görebilirsiniz.

Simyacı Kitabı Konusu Nedir?

Dünya edebiyat tarihinin en önemli kitaplarından birisi olan Simyacı kitabı, kurgusal karakterleri ile ön plana çıkan kitaplardandır. Okuyucuların en sevdiği kitaplar arasında yer alan Simyacı kitabı, geniş bir perspektifte ele alınarak yazılmıştır.

Aynı zamanda Simyacı kitabı ülkemizde en çok okutulan ve satılan kitaplar arasında yer bulmaktadır. Simyacı kitabının konusu; İspanya'dan Mısır piramitlerinde hazine aramaya gelen bir adamın öyküsünü anlatmaktadır. Simyacı kitabının ana fikri hayatımızda mutluluğu çok uzak da görsek aslında mutluluk oldukça yakınımızdadır şeklinde tanımlanabilir.

Sefiller Kitabı Konusu Nedir?

Epik ve kurgusal tarih türünde yazılmış bir roman olarak bilinmektedir. Sefiller kitabı toplamda 5 ciltten oluşmuştur. Sefiller kitabında; monarşizm karşıtlığı, din, adalet, siyaset ve ahlak felsefesini konu edilmektedir. Sefiller kitabının konusu ise yaşamın bir anında meydana gelen bir olay gelecek yaşantını da etkileyebilir şeklinde özetlenebilmektedir.

Yaralasar Kitabı Konusu Nedir?

Yaralasar isimli kitap tamamen veya kısmen gerçeklere dayanmayan; yazarın hayal gücünün eseri olan kişi, yer ve olaylar içeren eserdir. Konusu; yetiştirme yurdunda büyüyen Sedef’in, bir gece kimsesiz yirmi dokuz çocukla birlikte işaretlenmesini anlatmaktadır. Artık bu kimsesiz çocukların tamamı yarasa olmuştur ve damgacıyı bir tek ana karakter görmüştür. Ana karakter olan Sedef, o gece yaşananlardan sonra yurttan kaçarak sokaklarda yaşamaya başlamıştır. Ancak kötü şans peşini bir türlü bırakmayacaktır. Gençlik ve macera romanı kategorisinde yer almaktadır. Seri şeklinde yazılmıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir