Youtube Bağış Kesintisi Ne Kadar?

Youtube Bağış Kesintisi Ne Kadar?
27.02.2023 23:08
Youtube bağış kesintisi ne kadar, bağış nasıl yapılır, nasıl atılır? Youtube demek ne demek, bağış linki nasıl oluşturulur, bağış toplamak yasak mı? Ünlü video paylaşım sitesi Youtube bağış sistemiyle ilgili merak edilen detayları sizin için yazımızda derledik.

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin arka arkaya gelmesi sonucunda büyük bir yıkım yaşanmış birçok insan evsiz kalmıştır. Binlerce can kaybının yaşanmış olduğu “yüzyılın felaketi“ olarak adlandırılan depremin ardından bölgeye binlerce kuruluştan bağış ve destek toplanmıştır. O destek kanallarından biri de Youtube aracılığı ile gerçekleşmiştir. Youtube kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapılmasını destekleyen bir platformdur. Bu doğrultuda herhangi bir bağış kesintisi yapmaz. Tüm işlem ücreti Youtube tarafından karşılanır.

Youtube’dan Bağış Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş depreminden sonra Youtube’da bulunan bağış sistemini daha çok duyar olduk.  10 bin abone ve üzeri kanalların bağış için etkinlik oluşturabileceği Yotube platformu üzerinden nasıl bağış yapılabileceği de merak edilmektedir. Youtube platformu üzerinden bağış etkinliğine katılmak ve bağış yapmak isterseniz öncelikle Youtube Studio’da oturum açmanız gerekmektedir. Bağış etkinliği oluşturmuş olan bilinen sayfaların ekranlarının üzerinde bağış yapabilmeniz için bağış butonu bulunur. Yapmak istediğiniz miktarı seçerek bağışlarınızı iletebilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızda yeterli bakiyenin olduğundan emin olmalısınız.

Youtube’a Bağış Nasıl Atılır?

Ülkemizin yaşamış olduğu deprem felaketinden sonra Youtube üzerinden de bağış etkinlikleri yapılmaya başlanmıştır. İnsanların yaşamış olduğu zor zamanlara destek olmak amacıyla birçok sivil toplum örgütü harekete geçmiştir. Bu kuruluşlara Youtube üzerinden de destek verebilmeniz mümkündür. Ayrıca herkes bağış kampanyası başlatamıyor olsa da herkes Youtube üzerinden bağış kampanyasına katılabilir.

Youtube bağış atmak yani donate atmak için ilgili Youtube kanalını açmalısınız. Bu kanala bağış gönderebilmeniz için kanal sahibinin bağış kampanyası başlatmış olması ve Donate butonunun aktif olması gerekmektedir.  Daha sonrasında Youtube üzerinden kendinize bir oturum açmanız gerekmektedir. Daha sonrasında Youtube Studio’ya gidin. “Bağış “ seçeneğini seçin. Donate butonuna basın. 

Youtube Bağış Linki Nasıl Oluşturulur?

Youtube üzerinden bağış yapabilmek ve link oluşturabilmek için bazı kuralları yerine getirebiliyor olmanız gerekmektedir. Öncelikle 10.000 aboneye sahip olma şartı aranmaktadır. Ayrıca Youtube platformunun bağış özelliğinin kullanılabildiği konumlardan birinde olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlıyorsanız link oluşturabilirsiniz.

Öncelikle Youtube Studio açın “para kazanma“ ve “ Bağış“ seçin Daha sonrasında “başlayın” kısmını aktif edin ve “ bağış toplama etkinliği oluştur“ a tıklayın.

Youtube Demek Ne demek?

Ünlü video paylaşım platformu Youtube platformunun Türkçe karşılığı merak edilmektedir. Youtube Amerika Kaliforniya merkezli kurulmuş bir platformdur.  Ticari bir marka ismidir. Türkçede anlamlı bir karşılığı bulunmamaktadır. You- sen Tube- Tüp, boru anlamındadır.

Youtube’dan Bağış Toplamak Yasak Mı?

Dünyanın en ünlü, en aktif ve en çok aboneye sahip olan video paylaşım sitesi Youtube bu günlerde bağış özelliği ile gündemde. Bu özellikle ilgili merak edilen detaylar var. Öncelikle Youtube platformunda herkes bağış açamaz. Bunun için öncelikle 10. Bin aboneyi sağlamış bir Youtube kanalı olmanız gerekmektedir. Uygun kanallar video ve canlı yayın aracılığı ile sivil toplum kuruluşları için bağış toplayabilirler. Youtube üzerinden bağış toplamak tamamen yasaldır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir