Volkswagen Beetle Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Volkswagen Beetle Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
05.05.2022 14:00
Volkswagen Beetle, araba meraklılarının dikkatini çeken modeller arasında yer alıyor. Volkswagen Beetle meraklıları hayallerini kurdukları arabaya kavuşmadan önce derin araştırmalar içerisine giriyorlar. Volkswagen Beetle alırken dikkat edilmesi gerekenler her daim araştırılıyor.

Volkswagen Beetle alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunuyor. Bu hususlara uyulması ve detaylara dikkat edilmesi durumunda Volkswagen Beetle model aracınız sizi asla yarı yolda bırakmaz. Volkswagen Beetle alırken dikkat edilmesi gereken hususlar;

Amortisör kulelerinde pas, çatlak, çürük ve benzeri olmamalı

Kapı direklerinde pas, çatlak, çürük ve benzeri olmamalı

Taban sacında ve marşpiyerlerinde pas, çatlak, çürük ve benzeri olmamalı

Isıtma sistemi ve üfleme sisteminde sorun olmamalı

Direksiyon dönüşü sıkıntılı olmamalı

Vites geçişleri zor ya da vitesten atma durumu olmamalı

Yağ yakma, damlatma, akıtma sorunu olmamalı

Bagaj kaputunda sıkıntı olmamalı.

Volkswagen Beetle Alınır Mı?

Volkswagen Beetle alınıp alınmayacağı, bu model araçlar konusunda meraklı kişiler tarafından bir ön araştırmaya tabi oluyor. Volkswagen Beetle almak konusunda kesinlikle kararlıysanız ve iyi durumda bir araç bulduysanız almayı planladığınız aracı alabilirsiniz. Ancak henüz iyi durumda bir araç bulamadıysanız ve hala soru işaretleriniz varsa Volkswagen Beetle almak için bir süre daha beklemenizde fayda var.

Volkswagen Beetle İkinci El Fiyat Nedir?

Volkswagen Beetle ikinci el fiyatları, bu model bir araç alma planı içerisinde olan kişiler tarafından aktif anlamda araştırılıyor. Volkswagen Beetle ikinci el fiyatları modellerine ve ikinci el durumuna göre farklılık gösteriyor. Eski model bir Volkswagen Beetle için ikinci el fiyatları 55.000 TL’den başlıyor.

Volkswagen Beetle Özellikleri Nelerdir?

Volkswagen Beetle özellikleri;

1.1 L H4, 1.3 L H4, 1.5 L H4, 1.6 L H4 Motor

1.1 L ( 68 N / m ) Güç Çıkışı

Düz Şanzıman

145 km / s Maksimum Hız

1.1.8 Sıkıştırma Oranı

Benzin Karbüratör – Bosch Enjeksiyon Yakıt Sistemi şeklinde sıralanmaktadır. Volkswagen Beetle için her yeni modelde özelliklerin farklılık gösterdiğini ayrıca belirtmekte fayda var. Söz konusu özellikler 1938 ve 2003 yılları arasında üretilmiş eski tip Volkswagen Beetle model araçların özelliklerini kapsamaktadır.

Volkswagen Beetle Halk Arasındaki Adı Nedir?

Volkswagen Beetle halk arasında en sempatik karşılanan araba modelleri arasında bulunmaktadır. Pek çok seveni ve hatta kendine özel bir hayran kulübü dahi olan Volkswagen Beetle halk arasında adı; Kaplumbağa ya da Vos Vos olarak anılmaktadır.

Volkswagen Beetle Kaç Yılında Çıktı?

Volkswagen Beetle 1938 yılında üretilmeye başlandı. 1938 yılında çıkan Volkswagen Beetle aracın ana hatlarının tasarımı Hitler’in özel isteği üzerine Ferdinand Porsche tarafından yapılmış ancak Ferdinand Porsche tasarımı aracın üretime geçmiş halinden daha basit bir durumda yer alıyordu.

Volkswagen Beetle Motoru Nerede?

Volkswagen Beetle aracın tasarımı günümüzde piyasada bulunan diğer araçlardan çok daha farklı bir konumda yer almaktadır. Aracın tasarımına ek olarak, motorunun farklı bir yerde olması da dikkat çekiyor. Volkswagen Beetle motoru arka kaputta bulunuyor. Bugünkü araçların bagaj kısmında motor bulunuyor. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir