Vedat Milor Hakkında Merak Edilenler

Vedat Milor Hakkında Merak Edilenler
23.03.2022 13:00
Hem gurme hem mizahşör Vedat Milor her daim dikkat çeken ünlü bir isim. Vedat Milor hakkında bilinmeyen birçok bilgi bulunuyor. Hem gurme hem mizahşör Vedat Milor hakkında merak edilenler araştırılıyor.

Vedat Milor; 10 Ekim 1955 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Öğretim üyesi, şarap ve yemek eleştirmeni Vedat Milor; Galatasaray Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü yüksek şeref derecesi ile bitirdi. Ardından bir dönem Londra Ekonomi Okulu’nda eğitim gördü. Daha sonra Amerika’ya Kaliforniya Üniversitesi Berkeley’ne gitti burada Sosyoloji Doktorasını tamamladı. Askerliğinden sonra Dünya Bankasında işe girdi. İki yıl sonra Brown Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümüne Yardımcı Doçent oldu. Bir dönem Stanford Üniversitesi’nde Hukuk okudu. Burayı yüzde onluk kesime girerek bitirdi. Kariyeri boyunca Öğretim Görevlisi olarak çalışan Vedat Milor bir dönem Koç Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler dersleri vermiştir.

Vedat Milor Eşi Kimdir?

Vedat Milor yıllardır göz önünde olan ünlü bir yemek gurmesidir. Aslen Konyalı olan Vedat Milor’un özel hayatı kendisini takip edenler tarafından araştırılıyor. Vedat Milor’un eşinin Linda Susan Milor olduğu biliniyor.

Vedat Milor Çocuğu Var Mı?

Vedat Milor’un çocuğunun olup olmadığı da kendisi hakkında merak edilenler arasında bulunuyor. Vedat Milor’un bir çocuğu olduğu biliniyor. Vedat Milor’un bir kızı olduğu söyleniyor. Vedat Milor’un kızının 2002 yılında dünyaya gelen Ceylan Handan Milor olduğu belirtiliyor.

Vedat Milor Ve Eşi Nasıl Tanıştı?

Vedat Milor’un eşi Linda Susan Milor oldukça sağlam bir akademik kariyere sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri’nde Elektronik üzerine Mühendislik görevi yapan Linda Susan Milor’un eşi ile nasıl tanıştığı merak ediliyor. Vedat Milor ve Linda Susan Milor’un nasıl tanıştığı tam olarak bilinmiyor. Ancak çiftin yurt dışında kendi alanları ile ilgili bir iş ortamında tanıştıkları konuşuluyor.

Vedat Milor Kitapları Nelerdir?

Güçlü bir akademik geçmişe sahip olan Vedat Milor’un yayınlamış olduğu kitaplar da bulunmaktadır. Vedat Milor kitapları takipçileri tarafından merak ediliyor. Vedat Milor kitapları; Akdeniz Lokanta ve Şarap Rehberi: İtalya ve Hesap Lütfen! Özgün, Dengeli ve Lezzetli Bir Yaşamın Peşinde gibi kitaplar olduğu belirtiliyor.  

Vedat Milor Aslen Nereli?

Vedat Milor’un aslen nereli olduğu kendisini özellikle sosyal medya platformları üzerinden takip eden takipçileri tarafından araştırılıyor. Vedat Milor 10 Ekim 1955 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Vedat Milor’un aslen de İstanbullu olduğu söyleniyor.

Vedat Milor Ermeni Mi?

Vedat Milor’un Ermeni olup olmadığı kendisi hakkından en sık araştırılan konular arasında yer alıyor. Vedat Milor takipçileri kendisinin Ermeni olup olmadığını araştırıyorlar. Vedat Milor’un Ermeni olduğuna dair net bir bilgi bulunmuyor. Dolayısıyla Vedat Milor’un Ermeni olup olmadığı bilinmiyor.

Vedat Milor Kaç Yaşında?

Vedat Milor yıllardır sektörde kendine yer bulan ünlü tadım gurmelerinden biri olarak yer alıyor. Türkiye’nin severek takip ettiği Vedat Milor’un kaç yaşında olduğu merak ediliyor. 10 Ekim 1955 doğumlu Vedat Milor’un 66 yaşında olduğu biliniyor.

Vedat Milor Ne Mezunu?

Vedat Milor akademik kariyeri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Vedat Milor; Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü yüksek şeref derecesi ile bitirdi. Hemen arkasından bir dönem Londra Ekonomi Okulu’nda eğitim aldı. Daha sonra Amerika’ya Kaliforniya Üniversitesi Berkeley’ne gitti burada Sosyoloji Doktorasını tamamladı. Vedat Milor bir dönem de Stanford Üniversitesi’nde Hukuk bölümünde okudu ve buradan da mezun oldu.

Vedat Milor Nerede Yaşıyor?

Vedat Milor’un nerede yaşadığı da kendisi hakkında araştırılan konular arasında bulunuyor. Vedat Milor’un ABD Atlanta’da yaşadığı ancak işlerinin bir kısmını yürütmek amacıyla sık sık İstanbul’a gidip geldiği biliniyor.

Vedat Milor Hastalığı Nedir?

Vedat Milor’un ellerinin normalin üstünde tekrarlayan şekilde titrediği biliniyor. Bu da Vedat Milor’un takipçilerine kendisinin hastalığının ne olduğunu sorgulatıyor. Vedat Milor’un yıllar önce yediği bir balıktan cıva zehirlenmesi geçirdiği ve bu zehirlenmenin nörolojik etkilerinin bir sonucu olarak ellerinin titrediği biliniyor.

Vedat Milor Ne Kadar Kazanıyor?

Türkiye’nin en ünlü yemek ve şarap eleştirmeni Vedat Milor hakkında en çok araştırılan konulardan biri de ne kadar kazandığı konusu. Vedat Milor’un aylık ya da yıllık anlamda ne kadar kazandığı hakkında net bilgilere sahip değiliz. Bu bakımdan Vedat Milor’un ne kadar kazandığı bilinmiyor diyebiliyoruz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir