Türkiye’den Sırbistan’a Kimlikle Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Sırbistan’a Kimlikle Nasıl Gidilir?
12.09.2022 20:05
Seyahat edilmekten hoşlanılan ülkelerden biri Sırbistan’dır. Sırbistan hakkında sıkça araştırılan pek çok farklı konu vardır. Sırbistan hangi dili konuşuyor, nüfusu ne kadar 2022, neyi meşhur, pasaport gerekli mi, sigara fiyatları ne kadar?

Sırp hükümeti, Türkiye'de seyahat ederken pasaport yerine kimlik kartlarının kullanılması için gerekli yasal adımları attığını duyurdu.

Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, yasal anlaşmanın imzalanmasıyla birlikte kısa sürede tamamlanacak olan sadece protokolün imzalandığını söyledi. Sırp hükümeti, uygulamanın her iki ülkenin ekonomisine katkıda bulunmak ve birbirlerinin turist oranlarını artırmak için bir fırsat olduğunu söyledi.

Sırbistan Hangi Dili Konuşuyor?

Sırbistan'ın resmi dili Sırpça olup, Rusça da benzerlikleri nedeniyle fikir birliğini kolaylaştıran dillerden biridir. İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır. Özellikle gençler, okulda öğretildiği gibi Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca veya İtalyanca konuşma fırsatlarını deneyebilirler.

Sırbistan İçin Pasaport Gerekli Mi?

Sırbistan'a seyahat etmek isteyen herkes umuma mahsus pasaport (Bordo),özel pasaport (yeşil),hizmet pasaportu (gri),diplomatik pasaport (siyah) olan tüm Türk vatandaşları 6 ay içerisinde vize başvurusunda bulunabilirler. 90 güne kadar vizesiz seyahat mümkün.

Sırbistan Nüfusu Ne Kadar?

Sırbistan hakkında en çok merak edilen konulardan biri 2022 yılı toplam nüfusunun ne kadar olduğudur. Bu noktada konu hakkında açıklama yapacak olursak; Sırbistan’ın 2022 yılı nüfusu 8,619,509 olarak belirlenmiştir.

Sırbistan’ın Neyi Meşhur?

yvar (Ajvar yazılır, Ayvar okunur) Ayvar ve Kaymak

Sırp Köftesi – Cevapçiç Sırp Köftesi – Cevapçiç

Pljeskavica Hamburgeri. Pljeskavica Hamburgeri

Sırp Baklavası Sırp Baklavası

Trileçe

Bira

Sırp Şarapları Sırp Şarapları …

Sırbistan Ne Zaman Bağımsız Oldu?

Sırbistan hakkında bilinmesi gereken en önemli konulardan biri bağımsızlığını hangi tarihte kazandığıdır. Sırbistan bağımsızlığını 5 Haziran 2006 tarihinde kazanmıştır.

Sırbistan Oturma İzni Nasıl Alınır?

DOO olarak kendi şirketinizi açtıktan sonra öncelikle oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekir. Göçmen Bürosu'ndan bir randevu aldıktan sonra, lütfen tüm belgeleri hazırlayın ve belirtilen son tarihe kadar teslim edin. Belgeleri teslim ettikten sonra, belirtilen tarihte ikamet izninizi alabilirsiniz.

Belirtilen tarihte ikamet izninizi aldıktan bir hafta sonra gerekli çalışma izni başvurusunu tamamlayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Sırbistan Sigara Fiyatları Ne Kadar?

Sırbistan hakkında en çok merak edilen konulardan biri de sigara fiyatlarının ne kadar olduğudur. Sırbistan’da 2022 yılında sigara fiyatları 360 rsd yani 3,10 euro olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

Sırbistan ve Türkiye Arası Kaç Saattir?

Arabayla mesafe: 1612 km (1002 mi)

Arabayla kaç saat: 20 Saat 14 Dk.

Sırbistan Ucuz Bir Ülke Mi?

Sırbistan’ın ucuz bir ülke olup olmadığına dair farklı söylemler vardır. Bu noktada konuya açıklık getirecek olursak; Sırbistan Türkiye'ye göre ucuz bir ülke özellikle Belgrad.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir