Türk Bürokrat Ve Siyasetçi Olan Vecdi Gönül Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?

Türk Bürokrat Ve Siyasetçi Olan Vecdi Gönül Hakkında Merak Edilenler Nelerdir?
24.08.2022 18:02
Vecdi Gönül, insanlarımızın ilgisini çekmiştir. Biz de yazımızda Vecdi Gönül’ün kaç yaşında olduğundan, aslen nereli olduğundan, nerelerde görev yaptığından, şimdi ne yaptığından, oğlundan ve hangi üniversite mezunu olduğundan sizlere bahsettik.

Türk Bürokrat ve siyasetçi olan Vecdi Gönül hakkında merak edilen çeşitli konular mevcuttur. 1960 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı yıl Erzincan ili Maiyet memurluğuna atanmıştır. 1970 yılında Gerger İlçe Kaymakam Yardımcılığı ve Araban, Gaziantep, Tercan, Doğan Hisar, Çamardı, Hozat ve Narman İlçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı Personel İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü görevini yapmıştır. Güney Kaliforniya Üniversitesi'nden kamu yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. 1972 yılında sivil müfettiş olarak çalıştı. 1975 yılı başlarında Kocaeli Genel Valiliği'ne atanmış, 1977'de Emniyet Genel Müdürlüğü, 1978'de Merkez Valilik görevlerinde bulunmuştur. 1979'da Ankara'ya vali olarak atandı. 1981 yılında Merkez Genel Valiliğine atanan Gönül, aynı yılın sonunda Yüksek Öğretim Komisyonu'nun kurucu üyesi oldu.  13 Şubat 1984'te İzmir valisi oldu. Dört yıla yakın  İzmir valiliği görevinde eğitime ve köy ulaşımına önem verenlerden biri olarak anıldı. Köy yolu yapımı için birçok konkasör şantiyesi kurdu ve Adnan Menderes Havalimanı'nın yapımı için çok çaba sarf etti. İzmir'deki başarıları arasında Vali Hüseyin Öğütçen'den devraldığı Balçova tesisini tamamlama çabaları da vardır. 11 Ocak 1988'de İçişleri Bakanlığı Dışişleri Bakanı olarak atandı.

Vecdi Gönül Kaç Yaşındadır?

Vecdi Gönül’ün kaç yaşında olduğu insanlar tarafından merak edilip araştırılan bir konu haline gelmeyi başarmıştır. Türk bürokrat ve siyasetçi olan Vecdi Gönül, 82 yaşını doldurmuş bir şahsiyettir.

Vecdi Gönül Aslen Nerelidir?

Vecdi Gönül’ün aslen nereli olduğu insanlarımızı meraklandıran bir konu haline gelmiştir. Erzincan ilimizde dünyaya gözlerini açmış olan Vecdi Gönül, aslen olarak da Erzincanlı’dır.

Vecdi Gönül Nerelerde Görev Yapmıştır?

Vecdi Gönül’ün nerelerde görev yaptığı siyaset ile ilgilenen kişilerin araştırma konularının arasına girmiştir. Vecdi Gönül; 3 Temmuz 2015 – 24 Kasım 2015 arasında Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, 8 Mayıs 1991 – 4 Mayıs 1998 arasında Sayıstay Birinci Başkanlığı, 11 Ocak 1998 – 13 Mayıs 1991 arasında Türkiye İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı, 22 Ekim 1977- 22 Şubat 1978 arasında Türkiye Emniyet Genel Müdürlüğü ve milletvekilliği yapmış bir şahsiyettir.

Vecdi Gönül Şimdi Ne Yapıyor?

Vecdi Gönül’ün şu an ne yaptığı merak edilmektedir. Vecdi Gönül’ün şu an ne yaptığı hakkında güncel bir bilgi mevcut değildir.

Vecdi Gönül’ün Oğlu Kimdir?

Vecdi Gönül’ün oğlunun kim olduğu araştırılır. Ünlü siyasetçi ve bürokrat Vecdi Gönül’ün oğlunun adı Ali Gönül’dür.

Vecdi Gönül Hangi Üniversite Mezunudur?

Vecdi Gönül’ün hangi üniversiteden mezun olduğu insanları meraklandırır. Vecdi Gönül, Güney Kaliforniya Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi mezunu bir kişiliktir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

BİYOGRAFİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir