Abdulkadir Ömür Kimdir?

Abdulkadir Ömür Kimdir?
23.11.2022 21:44
Abdülkadir Ömür orta saha mevkiinde top koşturan Trabzonspor’da top koşturan futbolcudur. Abdülkadir Ömür kimdir, sevgilisi kimdir, boyu kaçtır? Abdülkadir Ömür aslen nerelidir, ne kadar kazanıyor ve evli mi? Abdülkadir Ömür ile ilgili en çok merak ettiklerinizi sizler için derledik.

25 Haziran 1999’da Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Abdülkadir Ömür orta saha mevkiinde top koşturan Türk milli futbolcudur. Şu anda Trabzonspor takımında forma terletmektedir.  Futbola küçük yaşlarda okul takımında yer alarak başlamıştır. 9 yaşındayken yeteneği sayesinde Trabzonspor’un altyapısına seçilmiştir.2011 yılında Trabzonspor’un alt yapısında forma giydi. İlk resmi maçını,  Adanaspor karşılaşmasının 65.dakikasında çıkarak gerçekleştirmiştir.

Abdülkadir Ömür, arkadaşları ve hocaları tarafından çok sevilen, haftada en az 2 kitap bitiren ve üniversite sınavlarına hazırlan bir genç olarak, futbol dışında da oldukça aktif bir gençtir.

Kendisi İmam Hatip Lisesi mezunudur. Futboldaki başarısı, hızlı koşması ve oyun taktikleriyle kendisine “İmam Hatipli Messi “ lakabı takılmıştır.

2017’de Spor yazarları tarafından Avrupa’nın en genç oyuncularına verilen bir ödül olan “Golden Boy Award“ (Altın Çocuk Ödülü)’ne aday gösterilmiştir.

Futbol kariyerinde ilk Süper Lig baçına 2016 yılında, Medipol Başakşehir ile oynanan maçın, 18.dakikasında dahil olarak çıkmıştır. Ayrıca, A milli futbol maçına ilk kez 2019’da Türkiye- Yunanistan karşılaşmasında çıkmıştır. 

Başarılı futbolcu, Trabzonspor’da orta saha mevkinde, 20 numaralı forma ile top koşturmaktadır.

Abdülkadir Ömür’ün Sevgilisi Kimdir?

Futboldaki stratejik yaklaşımları ve oyun zekası ile hemen fark edilen Türkiye’nin en genç en başarılı futbolcularından biri olmayı kısa sürede başarmıştır. Futbola çok küçük yaşlarda başlamış, Trabzonspor’ lu yöneticilerin kendisini keşfetmesiyle Trabzonspor’un altyapısında top koşturmaya başlamıştır. Kendisinin medyaya yansıyan bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Abdülkadir Ömür’ün Boyu Kaçtır?

Yengeç burcudur. Boyu 1.68 cm’dir. 2022 yılı itibari ile 23 yaşındadır.

Abdülkadir Ömür Aslen Nerelidir?

Abdülkadir Ömür Çarşıbaşı İsmail çavuş Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunudur. Kendisine futboldaki kariyer hedefi olarak Messi’yi örnek alması ve tıpkı Messi gibi hızlı ve stratejik bir oyuncu olması sebebiyle “İmam Hatipli Messi“ lakabı verilmiştir. Aslen Trabzon İlinin Çarşıbaşı İlçesindendir.

Abdülkadir Ömür Ne Kadar Kazanıyor?

Orta Saha mevkisinde yer alan oyuncudur. Süper Lig Takımı olan Trabzonspor’da forma terletmektedir. Abdülkadir Ömür’ün 5.5 milyon lira kazandığı bilinmektedir.

 Abdülkadir Ömür Evli mi?

Futbol anlayışı olarak dünyaca ünlü futbolcular olan Messi ve Luka Modric’i kendisine örnek aldığını her seferinde dile getirmekten çekinmemektedir. Abdülkadir Ömür, genç yaşlarda futbol hayatına başlamış olan oldukça yetenekli bir Türk futbolcudur.

A milli takım ile futbol kariyerindeki ilk maçına 30 Mayıs 2019’da henüz 20 yaşındayken Yunanistan- Türkiye mücadelesinde çıkmıştır. Tesadüf eseri 20 numaralı formayı taşımıştır.  Oyuncu Trabzonspor’da 10 numaralı formayı terletmektedir. Abdülkadir Ömür’ün özel hayatıyla ilgili pek fazla bilgi bulunmamaktadır. Oyuncunun evli olup olmadığı ise bilinmiyor.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir