Gazeteci Nevşin Mengü Kimdir?

Gazeteci Nevşin Mengü Kimdir?
18.10.2022 22:24
Son dönemlerin kendine has kişiliği ve yorumlarıyla en çok merak edilen Türk gazetecisi Nevşin Mengü. Peki gazeteci Nevşin Mengü kimdir? Kaç yaşında? Evli mi? Babası kimdir? Annesi kimdir? Sevgilisi Kimdir? Aslen nerelidir? Nevşin Mengü hakkında merak edilenler yazımızda.

Kendine has mizacıyla yapmış olduğu yorum ve haberlerle son dönemlerin genç kuşak gazetecilerinden biri şüphesiz Nevşin Mengü. 2 Mayıs 1982 Ankara doğumlu olan Nevşin Mengü TED kolejinden mezundur.

Lisans öğrenimini, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi üzerine yapmıştır.

Yüksek Lisans eğitimi ise Galatasaray Üniversitesi “Türkiye üzerine toplumsal incelemeler “tez konusuyla tamamlanmıştır.

2005 yılında Kanaltürk’te Kadınlar Kulübü adındaki programı sunarak televizyonculuk kariyerine atım attı. Daha sonra 1,5 yıl Tahran temsilciği yapmıştır.

Hürriyet gazetesinde kısa bir süre çalıştıktan sonra CNN kanalında sunuculuk ve editörlük yapmıştır.

2011 yılında Mehmet Ali Birand’ın sağlık problemi yaşamasından kaynaklı aynı anda 2 kanala çıkarak ana haberleri sunmuştur.

İran’daki gazetecilik anılarını yazdığı “İnsanın Düşünmekten Canı Yanar Mı “aslı kitabını 2017 yılında yayınladı. Yine aynı yıl BirGün Gazetesinde yazmaya başladı.

Halen CNN Türk’te çalışmaya devam etmektedir.

Nevşin Mengü Kaç Yaşında?

Nevşin Mengü Şahin Mengü ve Figen Mengü’nün kızı olarak Ankara’da dünyaya gelmiştir. 2 Mayıs 1982 yılında doğmuştur. 2022 yılı itibari ile 40 yaşında Türk kadın gazetecidir.

Nevşin Mengü Evli Mi?

Kendisini düşünce özgürlüğüne saygı duyan bir liberal olarak tanımlamaktadır. Özel hayatına bulunmuş olduğu çevreden dolayı son derece dikkat etmektedir. Nevşin Mengü hiç evlilik yapmamıştır.

Nevşin Mengü Babası Kimdir?

Nevşin Mengü’nün Şahin Mengü’dür. Babası Akhisarlı bir baba ve Balıkesirli bir anneden 1944 yılında İnebolu’da dünyaya gelmiştir. Türk siyasetçi ve avukattır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezundur. 23. Dönem CHP Manisa Milletvekilidir.

Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim Katliamı ile ilgili olan sözlerine Twitter üzerinden yapmış olduğu sert çıkışla gündem olmuş hakkında hakaret davası açılmıştır. Şahin Mengü sözlerinin arkasında durarak ısrarcı olmuştur. Açılan hakaret davasını kaybetmiştir.

Bülent Ecevit ve Deniz Baykal gibi siyasetçilerin avukatlığını yapmıştır. Figen Mengü ile evlenmiş ve biri kız biri erkek iki çocukları olmuştur.

2021’de 73 yaşındayken, evinde dengesini kaybetmesi sonucu düşmüş ve kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetmiştir.

Nevşin Mengü Annesi Kimdir?

Merhum siyasetçi Şahin Mengü’nün eşidir. Sunucu ve gazeteci Nevşin Mengü’nün annesidir. Bilinen bir mesleği yoktur. Bazı kaynaklarda ev hanımı olarak belirtilmiştir.

Nevşin Mengü sevgilisi Kimdir?

Nevşin Mengü zaman zaman sert yorumlarıyla gündeme gelen ve uzun süre gündemde kalmayı başaran Türk gazeteci, yazar ve sunucudur.

Fit görüntüsü ile dikkat çeken Nevşin Mengü, spora çok düşkündür neredeyse her sabah koştuğunu dile getirmektedir. Ayrıca çocukluğundan beri vegan olduğunu söylemektedir. 1,76 cm uzunluğunda bir boya sahiptir. Gazeteci kimliğinden dolayı özel hayatını daima gizli tutmaktadır.

Nevşin Mengü’nün şu an ve geçmişte basına yansıyan bilinen bir sevgilisi bulunmamaktadır.

Nevşin Mengü Aslen Nerelidir?

Bilkent Siyaset mezunu ve Ankara doğumludur. Babası Şahin Mengü İnebolu Kastamonuludur. Dedesi Akhisar Babaannesi Balıkesirli’dir

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir