Televizyon Tamiri Hakkında Merak Edilen Bilgiler Nelerdir?

Televizyon Tamiri Hakkında Merak Edilen Bilgiler Nelerdir?
17.08.2022 17:16
Bazı zamanlar evlerimizin önemli parçalarından biri olan televizyonlarda yaşanan bozulmalar sonucunda ne yapacağımızı bilemeyiz. Televizyon tamirini bir yere kadar kendimiz halledip daha sonrasında ise bu işin ustalarına başvururuz. Peki, televizyon tamiri fiyatları nelerdir, tamiri kaç gün sürer, TV tamiri nasıl yapılır, hangi alanlarda yapılır?

Genel olarak herkesin evinde bulunmakta olan televizyonun bozulması ile birlikte insanlar pek çok soru işareti ile baş başa kalır. Bu durum sonucunda televizyon tamiri hakkında merak edilen bilgiler şunlar olmaktadır; Ankara, Aydın, İzmir ve Çorlu’da bulunan televizyon tamircileri konumu, televizyon tamirinin fiyatları.

 Televizyon Tamiri Fiyatları Nedir?

Televizyon tamirinin fiyatlandırılması; Konya’da 150 ila 250 TL arasında, Bursa’da 100 TL, İstanbul Eyüp’te 650 ila 700 TL arasında, İzmir Bornova’da 100 ila 700 TL arasında, İstanbul Küçükçekmece’de 120 ila 800 TL arasında, İstanbul Fatih’te 70 ila 650 TL arasında, İstanbul Kadıköy’de 150 TL, Adana Çukurova’da 100 ila 1000 TL arasında, İstanbul Zeytinburnu’nda 120 ila 850 TL arasında, Antalya Muratpaşa’da 250 ila 350 TL arasında, İzmir Bayraklı’da 250 ila 900 TL arasında, İstanbul Kartal’da 120 ila 550 TL arasında, İstanbul Esenyurt’ta 700 ila 800 TL arasında, İstanbul Büyükçekmece’de 150 ila 1000 TL arasında, Ankara Etimesgut’ta 100 ila 350 TL arasında, İstanbul Beşiktaş’ta 120 Tl, Adana Seyhan’da 1100 ila 1200 TL arasında, Mersin Aakdeniz’de 1111 TL, İstanbul Bağcılar’da ise 12 ila 1000 TL arasında yapılmaktadır.

Televizyon Tamiri Kaç Gün Sürer?

Televizyon tamirinin kaç gün süreceği konusu işi yapacak olan uzmandan uzmana ve televizyonda oluşmuş olan sorunun türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Her ne kadar tamirin kaç gün süreceği konusunda farklılıklar görülse bile, kanunlara göre yetkili servislere verilmiş olan bir televizyonun 20 işgünü içerisinde tamirinin bitmesi gerekmektedir.

 Televizyon Tamiri Nasıl Yapılır?

Televizyon tamiri şu şekilde yapılmaktadır; yatay saptırma çıkışı, düşey saptırma çıkışı, ses çıkışı ve video çıkışı olmak üzere 4 adet çıkış devresi bulunmaktadır. Düşey ve taramalar eğer normal ise 18 ila 20 kv’luk gerilim resin tüpüne aktarılıyor ise ve aynı zamanda ekran aydınlık ise raster var demektir. Arızanın tespiti edilmesi de sesin ve remin rastera nereden geldiği bulunması ile olur. Bunun sayesinde ölçümler sonucu arıza bulunarak kolayca tamir işlemi başlar. Karlanan bir televizyon için anten bağlantıları kontrol edilmelidir. Beyaz bulunan bir ekran için ise televizyonda parazit yapan ve sistemini bozan bir cihazın olduğunu gösterir. Televizyonda gölgelenmesi içinde televizyonun yukarıya taşınmasını gösterir.

 Televizyon Tamiri Hangi Alanlarda Yapılır?

Televizyon tamirini yapan kişiler mühendisliğin çeşitli alanlarında eğitim görmüş olan kişiler olmaktadır. Televizyonunuz bozulduğu zaman ülkenin dört bir yanında kolaylıkla bulabileceğiniz tamir işini yapan uzmanlara danışarak oluşan sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Televizyonu tamir için erdiğiniz yetkili servisler televizyonunuzu 20 işgünü içerisinde tamir etmiş olacaktır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir