Telefon Neden Kendi Kendine Titrer?

Telefon Neden Kendi Kendine Titrer?
26.11.2022 22:46
İletişim kurmak, eğlenmek ve sosyal medya içeriklerine direkt olarak ulaşabilmek için telefonlarımızı elimizden neredeyse hiç düşürmüyoruz. Peki Telefon neden kendi kendine titrer, uygulama indirmez, uygulamadan atar? Telefon neden virüs kapar, Wifi görmez, yüzde yüz şarj olmaz, yeni telefon neden donar? Cevapları yazımızda.

Telefonların, telefonlara herhangi bir bildirim gelmeden kendi kendilerine titreme problemleri de sıklıkla görülen bir diğer arızadır.

Özellikle İPhone telefonlarda daha çok rastlanılan bir hatadır. Yazılımı diğer telefonlardan farklı olan İphone telefonlar eğer titriyorsa yüklenmiş, uyumsuz, şüpheli bir uygulama yüzünden olabilir.

Android telefonlardaki titreme ise, yazılım veya donanımdan kaynaklı örtüşmeme sorunlarıyla ilgili olabilir. Ayrıca, batarya ya da almış olduğu darbelerden dolayı da telefon kendi kendine titreyebilir.

Telefon Neden Uygulama İndirmez?

Telefonlara uygulama indirmek isterken Play Store, App Store veya Huawei App Gallery gibi telefon içi uygulama mağazalarından işlem sağlarız. Fakat bazen indirmek istediğimiz uygulama telefona inmeyebilir. Bu genel olarak internetin yeterli olmadığı bir ortamda mümkün olabilir.

Ayrıca, depolama alanı yetersizse, telefon güncellemesi yeni sürüm değilse, Google hesabınızla ilgili bir problem yaşıyorsanız uygulama telefona inmeyebilir.

Telefon Neden Uygulamalardan Atar?

Uygulamaların donma, kapanma ya da uygulamadan atma sorunları genel olarak, telefon hafızasının dolu olmasıyla ilgili olabilir.  Telefon güncellemeleri ve yazılım kaynaklı hatalardan dolayı da uygulama dışı kalabilirsiniz. Uygulamayı silip tekrar yüklediğinizde ya da güncelleme yaptığınızda sağlıklı bir şekilde çalışacaktır.

Telefon Neden Virüs Kapar?

İstatistiklere bakıldığı zaman, dünyada en çok web site girişlerinin telefon aracılığı ile sağlandığını görmekteyiz. Telefonunuzda Antivirüs programınız yoksa bu sitelere tıkladığınız zaman cihazınıza virüs bulaşacaktır. Genellikle güvenli olmayan APK dosyası indirme siteleri, zararlı yazılımlar ya da e-posta yoluyla iletilen virüslü linkler telefonunuz virüs kapmasına sebep olabilir.

Telefon Neden Wifi Görmüyor?

Telefonlarda 2 şekilde internet kullanımı mümkündür. Birincisi mobil veri (operatörünüz tarafından sağlanan internet) ikincisi ise, wifi, yani ( kablosuz internete şifre ile bağlandığınız alan)’dır. Eğer telefonunuz wifi görmüyorsa mobil veri kullanıyor olabilirsiniz. Kapatıp tekrar denediğiniz taktirde yine wifi görmüyorsa, güncelleme hatası ya da ağ bağlantılarından kaynaklı bir hata oluşmuş olabilir. Bunun için internet sağlayıcı modemi ve DNS ayarlarını kontrol etmeniz gerekecektir.

Telefon Neden Yüzde Yüz Şarj Olmuyor?

Model fark etmeden genel bir görüş olarak, yüzde yüz şarj olmayan bir piliniz varsa, bataryayı çok uzun süreli kullanmanızdan kaynaklı olabilir. Düzenli şekilde şarj etmiyorsanız, dolduğu halde prizde bırakmaya devam ediyorsanız ya da prizdeyken telefonunuzu kullanıyorsanız bataryanın ömrünü kısaltabilirsiniz.

Ayrıca, pilin ömrü bittiyse, şarj kablonuz ya da batarya başlığınız telefonun orijinal şarjı değilse de bu hatayı almanız mümkün olabilir.

Yeni Alınan Telefon Neden Donar?

Yeni aldığınız telefonunuz donuyorsa, hala garanti kapsamındayken değiştirebileceğinizi hatırlatalım. Yeni alınan bir telefon, kapasitesinden daha büyük veriler kullandığınızda donabilir. Ya da donanımsal arızalar, fiziksel darbelerden kaynaklı olarak da donma hatası alabilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir